Бібліограф рекомендує

Говоримо про книжки

28.09.2022 08:06

Традиційно, в останній день вересня, , відзначають своє свято всі бібліотекарі України, а також відвідувачі книгозбірень, ті люди, які не уявляють свого життя без книги.

Сьогоднішній огляд занурить вас в дивний світ читання, світ, де оживають найсміливіші й незвичайні фантазії людини. Представлені книги, як зазвичай, надані Українським інститутом книги для Центральної міської бібліотеки імені Володимира Панченка.

Рекомендований огляд всім дітям, підліткам і дорослим закоханим в книгу і читання.

Прихід цифрової ери спричинив паніку в рядах книгофілів, які побоюються зникнення цілого пласту культури, що ледь чи не визначає людство як таке; йдеться  про вміння читати і можливості це робити у найідеальніший спосіб. Про це наша перша книга

Прайс, Лія Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки: Історія та майбутнє читання./ Лія Прайс; пер. з англ. Мирослави Лузіної. – Київ: Yakaboo Publishing, 2020. – 224с.

Авторка провела дослідження про те, як бібліотекам час від часу траплялося ставати вітальнями, лабораторіями, гральними майданчиками та полями битви. Але читання не змінилося. А оплакуємо ми радше ілюзорний ідеал читацької зануреності, таку собі «золоту добу читання», якої, найімовірніше, насправді ніколи не існувало.

А от купа порад про те, як усе життя ковтати книжки і при цьому не товстішати, існує і чекає вас в книзі

Буше, Франсуаза Книжка, яка допоможе полюбити книжки навіть тим, хто не любить читати!/Франсуаза Буше; пер з фр. Людмили Дяченко.  – К.: Вид-во «АРТБУКС», 2019. – 112с.

Видання адресоване для дітей і дорослих, і в гумористичній формі, з допомогою коміксів навчить вас любити книжки.

І навіть стати трішки щасливішими, як Ніна, героїня наступної книги

Колган, Дженні Маленька книгарня щастя: роман / Дженні Колган; пер. з англ. Олеся Сандига. – К.: РІДНА МОВА, 2021. – 344с. – (Серія «Авторська серія»)

Бібліотеку, в якій багато років працювала Ніна, розформовують. Дівчина втрачає улюблену роботу, що є сенсом її життя – адже вона не уявляє себе без книжок. Що робити? Боротися за місце під сонцем, напитуючи вакансії бібліотекаря в натовпі таких самих шукачів? А може, набратися сміливості та нарешті спробувати втілити давню мрію – відкрити власну пересувну книгарню? І можливо, десь за рогом на Ніну чекають нова домівка, нові друзі та навіть кохання всього її життя…

А бажаєте відкрити для себе найвідпаднішу бібліотеку у світі? Вам сюди!

Грабенштайн Кріс Втеча з бібліотеки містера Лімончелло / Кріс Грабенштайн; пер. з англ. О.Ю. Барабаш. – Харків: Вид-во «Ранок», 2021. – 304с.

Дванадцятирічний Кайл Кілі обожнює настільні ігри. У них байдуже на твій вік чи розмір м’язів: трохи кмітливості, трохи вдачі – і кожен має шанс перемогти. Тож коли Кайл дізнається, що його кумир, геніальний розробник Луїджі Лімончелло долучився до створення місцевої бібліотеки й запрошує дванадцятеро дітей провести в ній ніч, хлопець вирішує будь-що потрапити туди.

Власне, опинитися в бібліотеці виявилося доволі просто. А от вибратися…

Несподівано для дітей уся бібліотека перетворюється на поле для гри, а самі вони стають у цій грі живими фішками!

Знайомлячись далі з темою «містичної» бібліотеки, ви можете дізнатись що десь між життям і смертю існує й бібліотека з незліченними книгами. І кожна з них – це історія паралельної реальності. В одній книзі викладена історія вашого життя таким, яким воно є; в інших – історії життів, які ви могли б прожити, якби в певний момент наважилися щось змінити. Уявіть, що у вас з’явилася можливість піти в таку бібліотеку і переглянути всі варіанти…

Гейг, Метт Опівнічна бібліотека / пер. з англ. Ганни Яновської. – Харків: Видавництво «Жорж», 2021. – 416с.

Нора Сід – одна з тих, хто отримав такий шанс. Обираючи книги  в Опівнічній бібліотеці, Нора проживає свої нові життя – ті, в яких зробила інший вибір: стала науковицею, рок-зіркою, вірною дружиною…

Та чи виявиться хоча б одне з цих життів кращим за те, яке вона має?

А от історію життя маленької дівчинки Лізель Мемінгер, яка в страшні роки Другої світової, навчившись читати за посібником гробаря,збагнула силу Слів і, втративши все інше, вижила – завдяки лише цій силі – маєте можливість прочитати в наступній книзі

Зузак М. Крадійка книжок: роман / Маркус Зузак; пер. з англ.  Наталії Гоїн. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 416с.: іл.

В основу роману лягли автобіографічні болючі спогади батьків-емігрантів автора про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост.

Тим підліткам, кому цікаво розкрити джерела свого роду – історично-пригодницький детектив

Мардус О. Ключ до книги скрижалей: повість / Оксана Мардус. Художник Надія Дойчева-Бут. – К.: Фонтан казок, 2016. – 128с., іл. (Серія «Книжка про мене»)

Тут кмітливі школярі розслідують таємниці життя славетного будівничого Якима Погребняка, який на замовлення запорозьких козаків звів унікальний бароковий храм без жодного цвяха. Карколомний сюжет зі справжнім привидом, таємничим підземеллям, дивовижною книгою скрижалей і розколотою кахлею, яку треба відновити, щоб зняти давнє родове прокляття…

А до речі, ви вірите у дива?

Колись давно міфи та легенди були настільки ж реальними, як і оповідки чи бувальщини. Часи змінювались, і істоти з цих історій дедалі менше здавалися людям справжніми. З'явилися книги, але читати їх і дізнаватися про всі чудернацькі дивинки, яких, як і колись скрізь було безліч, могли лише обрані. Роки минали, залишаючи далеко позаду сторіччя за сторіччям. І історії ці згодом ставали все більше схожими на вигадку. Аж поки в одному звичайнісінькому місті в родині, яких тисячі, не трапилася ця історія…

Крижанівський Р. Книголюбчики. Том 1: Початок / Роман Крижанівський. – Гайсин: ФОП Крижанівський Р.П., 2021. – 40 с.: іл. – (Серія «Дитячі комікси»).

А зараз…цссс! Візьміть до уваги: в бібліотеці не можна галасувати, але інколи можна врятувати світ. Як зробила це дівчинка на ім’я Кіт в одній  цікавій книжці

Стовелл Луї Дракон у бібліотеці / Луї Стовелл; пер. з англ. Катерини Міхаліциної. – К.: Видавничий дім «Маміно», 2020. – 224с.

Кіт обожнює гасати надворі, лазити по деревах, бруднити одяг і саму себе. А от сидіти з книжкою – це так нууууудно…Точно не для неї! Принаймні було. Поки двоє найкращих друзів не затягнули її до звичайної незвичайної бібліотеки, де ростуть книгодерева і мешкають…А от хто мешкає, ви дізнаєтесь, коли прочитаєте цю книжку!

А от наступна книга про ще одну дівчинку – Зою.

Робберехт Т. Про вовка, який випав з книжки / пер. з англ. Світлани Колесник. – Харків: Віват, 2016. – 32с.: іл. – (Акварель).

У кімнаті Зої чимало книжок. Хто в них тільки не живе! Динозаври, принцеси, овечки…Але одного разу сталося неймовірне: з однієї книжки випав…вовк! І хоча вовк був чорний-пречорний, із гострими зубами, у незнайомому місці він дуже злякався і став шукати свою книжку. Ох і отримав цей мандрівник на горіхи! Про те, чи зуміє герой знайти свою казку, ви дізнаєтеся, прочитавши цю кумедну й незвичайну історію. Увага! Книжка заряджає оптимізмом і дарує гарний настрій!

Для продовження гарного настрою пропоную вам познайомитись також і з Лисичкою.

Паулі Л., Шерер К. Лисичка йде до бібліотеки / пер. з англ. Світлани Колесник. – Харків: Віват, 2016. – 32с.: іл.. – (Маленьке диво).

Ця історія про те, як звичайна лисичка випадково потрапила до надзвичайного світу знань. Як це їй вдалося? Вона просто заскочила до бібліотеки. Мерщій за нею! Адже це так цікаво!..

Цікаво, як саме читання, книгозбірні з яскравими стелажами книг та привітні бібліотекарі, які завжди чекають своїх читачів!

До зустрічі в бібліотеці!

 

 

 

 

 

Поради батькам і педагогам

30.08.2022 13:20

Промайнуло літо і настала осінь — пора навчання. Діти йдуть до школи, щоб знову здобувати знання…

А у нас для вас видання, як зазвичай, надані Українським інститутом книги для Центральної міської бібліотеки імені Володимира Панченка.

Огляд буде корисним фахівцям закладів загальної середньої освіти; працівникам соціальних служб; викладачам та студентам вищих навчальних закладів; фахівцям у галузі корекційної педагогіки, особливо в контексті інклюзивного навчання; а також батькам дітей з особливими освітніми потребами, зацікавленим у вирішенні проблем сучасної спеціальної педагогіки та психології.

А почнемо ми з історії  школи, як такої

Ткачук Г. Школознавство / ілюстрації Юлії Твєрітіної. – Київ: Портал, 2020. – 64с.

Думаєте, саме у вас найнудніші підручники, найсуворіші шкільні правила і найскладніші завдання? Зате не доводиться мити коней, як у школі на Січі. Або п’ять років поспіль учити саму латину й греку,як у єзуїтських школах. Або навчатись окремо дівчатам і хлопцям, як у давніх гімназіях. Навіщо взагалі вигадали ті школи? Авторка пояснить – пізнавально і з гумором.

 

 

 

 

 

 

 

А ось наступна авторка познайомить з таким терміном як «гіперактивні діти»

Сухіна І.В. Маленькі непосиди. Гіперактивні діти / І.В. Сухіна. – Харків: Видавництво «Ранок», ВГ «Кенгуру», 2020. – 32с. – (Серія «Поради батькам і педагогам»)

Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують гіперактивних дітей і дітей з дефіцитом уваги. Автор розповідає про причини і прояви гіперактивності, сучасні методи та технології корекції поведінкових порушень.

А якщо дитина не може навчитися читати, не поєднує букви у склади, взагалі ніби «не бачить» деяких слів…В нагоді стане книжка призначена для батьків дітей, які мають труднощі в навчанні.

 

 

 

 

 

 

 

 

Тихонова К.С. Труднощі навчання: дислексія, дисграфія, диспраксія, дискалькулія / Тихонова К.С. – Харків: Ранок, 2020. – 152 с.

У виданні надається огляд сучасної літератури, зокрема зарубіжної, що присвячена проблемам навчання дітей із дислексією, дисграфією, диспраксією і дискалькулією. Видання містить головні діагностичні ознаки і пропонує підходи та сучасні методики, що їх можуть використовувати вчителі і батьки для допомоги дітям зі специфічними труднощами в навчанні.

 

Продовженням теми є книга

Брембаті Ф. Специфічні розлади розвитку дитини та процес навчання. Практичні рекомендації для батьків і педагогів / Ф.Брембаті, Р.Доніні. – Харків: Видавництво «Ранок»; ВГ «Кенгуру», 2019. – 160с.

Ця книжка, авторами якої є відомі зарубіжні спеціалісти, призначена для батьків і вчителів, які дбають про підтримку дітей із труднощами у виконанні домашніх завдань. Автори надають елементарні знання про учнів зі специфічними розладами шкільних навичок, аналізують процес оцінювання їхніх навичок виконання домашніх завдань і підкреслюють важливість постійної співпраці школи і дому з використанням практичного інструменту, що визначає стратегії втручання для кожного учня: індивідуального плану навчання.

 

Наприклад, діти з інтелектуальними порушеннями вимагають до себе особливого підходу.

Психолого-педагогічний супровід навчання дітей з інтелектуальними порушеннями: науково-популярне видання / О.В. Чеботарьова та ін. – Харків: Видавництво «Ранок», ВК «Кенгуру», 2020 .- 256с. – (Серія «Інклюзивне навчання»)

Дане видання висвітлює особливості психолого-педагогічного супроводу та корекційно-розвиткової роботи з заявленими дітьми. Розкриває актуальні питання організаційно-методичного забезпечення, реалізації інноваційних педагогічних технологій та надає рекомендації щодо впровадження їх у практику. У книзі наводяться результати експериментальних досліджень з реалізації трудового виховання, розвитку мовленнєвої, ігрової, соціально-побутової діяльності. Репрезентуються авторські інноваційні адаптивні технології навчання дітей з інтелектуальними порушеннями.

Для батьків такої дитини рекомендується книга методичних рекомендацій і порад

Трикоз С.В. Ми поруч. Діти з порушеннями інтелектуального розвитку / С.В. Трикоз, Г.О. Блеч. – Харків: Видавництво «Ранок», ВГ «Кенгуру», 2020. – 32с. – (Серія «Поради батькам і педагогам»)

У виданні описуються характерні якості дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, надається корисна інформація щодо розвитку і навчання такої дитини в умовах повсякденного життя родини і підготовки дитини до самостійної життєдіяльності.

 

Обов’язок батьків – не лише дати життя дитині, а й допомогти їй реалізувати свій інтелектуальний і соціальний потенціал, а це потребує постійної, кропіткої праці. Особливо якщо це дитина з ДЦП.

Чеботарьова О.В. Метелики в обладунках. Діти з ДЦП / О.В.Чеботарьова, І.В.Гладченко. – Харків: Видавництво «Ранок», ВГ «Кенгуру», 2020. – 32с. – (Серія «Поради батькам і педагогам»)

Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з ДЦП. Автори надають важливу інформацію про церебральні паралічі, розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.

А батьки в змозі дати своїй дитині те, чого вона потребує найбільше, - розсудливу турботу і любов.

«Діти сонця» - так ласкаво називають хлопчиків і дівчаток із синдромом Дауна, за словами дорослих, надто чутливих та відкритих навколишньому світу.

Чеботарьова О.В. Сонячні діти. Діти з синдромом Дауна / О.В.Чеботарьова, І.В. Гладченко. – Харків: Видавництво «Ранок», ВГ «Кенгуру», 2020. – 32с. – (Серія «Поради батькам і педагогам»)

Видання містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із синдромом Дауна. Автори розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи навчання та виховання.

А зараз спробуймо зрозуміти, хто такі «діти дощу» і чого потребують діти з діагнозом «аутизм».

Ярмола Н.А. Діти дощу. Діти з розладами аутистичного спектра / Н.А. Ярмола. – Харків: Видавництво «Ранок», ВГ «Кенгуру», 2020. – 32с. – (Серія «Поради батькам і педагогам»)

Книга надає методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутистичного спектра. Автори надають важливу інформацію про аутизм, розповідають про особливості розвитку такої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання і виховання.

Практичні рекомендації  батькам і педагогам з виховання дітей з аутизмом надає і відомий італійський спеціаліст.

Вікарі Стефано У нас дитина з аутизмом. Допомога сім’ям із дітьми з аутизмом. Практичні рекомендації для батьків і педагогів. – Харків: Видавництво «Ранок», ВГ «Кенгуру», 2019. – 112с.

Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesu в Римі й дослідження численних науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, - надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму. Автор стверджує, що не слід впадати у відчай: аутизм – це не вирок. Дитина з аутизмом завдяки належній терапії із часом зможе нормально взаємодіяти з іншими людьми, здобути освіту, працювати і створити сім’ю. Книга також допоможе не заблукати в морі різних теорій, програм і методів, що їх сьогодні пропонує сучасна наука. Стефано Вікарі сподівається, що його книжка допоможе людям свідомо обрати ефективну терапію.

А хочете ідеальну книжку для виховання дітей спокійно та без крику?

Макріді Емі Я! Я! Я! Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків) / пер. з англ. Валерія Глінка. – К.: Наш формат, 2018. – 328с.

У світі панує епідемія дитячого егоцентризму. Багато дітей, а згодом і дорослих, вважають, що отримати найкраще вони можуть як подарунок, не докладаючи жодних зусиль. Навіть більше, вони переконані, що цей подарунок їм хтось мусить зробити і що життя саме по собі їм винне. Такий підхід позбавляє їх бажання рухатися вперед, старатися та вчитися дати раду ситуаціям, які складаються не по-їхньому. Авторка цієї книжки пропонує рецепт, як побороти ці загрозливі риси й зупинити епідемію, навчити малечу поводитися відповідально та зважено, розвинути стійкий характер і зрештою виховати щасливих, упевнених у собі хлопчиків і дівчаток, які готові до дорослого життя і всього, що воно їм готує.

 

Як не проспати життя

14.07.2022 12:04

Всесвітній день навичок молоді – дуже молоде свято, започатковане Організацією Об’єднаних Націй тільки в 2014 році. Відзначають його 15 липня. Представлені книги, як зазвичай, надані Українським інститутом книги для Центральної міської бібліотеки імені Володимира Панченка.

Даний огляд адресований всім підліткам, молодим людям і їх батькам, а також покликаний інформувати молодь про важливість навчання.

Є люди, які не люблять учитися. Є ті, що ненавидять математику й природничі науки. Що між ними спільного? Насправді вони не вміють учитися та не здогадуються, як їх обдурює мозок. Барбара Оклі, як ніхто інший, знає цю проблему із середини.

Оклі Барбара Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну / пер. з англ. Артем Замоцний. – К.: Наш формат, 2018. – 272с.

У цій книжці Барбара ділиться ефективними навчальними методиками, пояснює причини наших невдач, розкриває поведінку мозку. Авторка допомагає опанувати прокрастинацію, потоваришувати з внутрішніми зомбі, припинити істерики над складними завданнями й урятувати батьків від передчасної сивини.

Отож, батьки, а як ви виховуєте свою дитину? Читаєте спеціальну літературу, слухаєтеся власних батьків, радитеся з сусідами? А може, покладаєтесь на інтуїцію й життєвий досвід? А раптом вам скажуть, що всі звичні уявлення про виховання хибні? По Бронсон та Ешлі Меррімен написали саме про це.

Бронсон По Батьки в шоці: новий погляд на виховання / По Бронсон, Ешлі Меррімен / Переклад укр. І. Семенюк. – Харків: Вид-во «Ранок»: Фабула, 2019. – 400с.

Тут говориться про похвалу, обман і складний підлітковий вік. А також про те, чи потрібно розмовляти з немовлятами і що робити, якщо під час сімейного обіду почалася сварка. Спираючись на численні дослідження, автори спробували відповісти на найпоширеніші питання та зосередитися на типових ситуаціях, з якими стикається більшість батьків.

 

Наступне видання теж для батьків, які не лише люблять своїх дітей, а й тішаться спілкуванням з ними.

Перрі Ф. Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книжку (а ваші діти радітимуть, якщо і ви це зробите) / Філіппа Перрі; пер. з англ. Д. Петрушенко. – Харків: Віват, 2020 . – 288с. – (Серія «Саморозвиток»)


На прикладах з історій своїх пацієнтів та на основі власного досвіду материнства авторка пояснює, як: простежити зв’язок між тим, як виховували вас, і тим, як виховуєте ви своїх дітей; зрозуміти, про що сигналізує та чи інша дитяча поведінка; дати раду власним почуттям і почуттям вашої дитини; усвідомити і змінити деструктивні моделі взаємодії з дитиною; прийняти той факт, що ви припускатиметеся помилок, і потім їх виправити.

А в плані взаємодії дітей і батьків допоможе наступна книга

Ненудна наука: Для тих, кому від 7 до 107 років. – Харків: Vivat, 2021. – 84 с. – іл.

 

Це найкращий подарунок усім, хто хоче дізнатися якомога більше про світ навколо!

Ця дивовижна книжка дасть відповіді на безліч складних запитань із багатьох галузей науки: астрономії, фізики, біології, історії та медицини; а також зі сфери прикладних наукових досліджень, зокрема розробки нових технологій тощо…Відповіді й роз’яснення, подані журналістами-науковцями, наведено простою мовою, цікаво й дотепно. А смішні ілюстрації не дадуть занудьгувати.

А хочете дізнатись як підготувати свою дитину до самостійного життя? В цьому допоможе книга

Аллен Д., Вільямс М. Getting Things Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків / Девід Аллен, Майк Вільямс; Пер. з англ. М. Восковнюк. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2020. – 288с.: іл.

Ця книжка навчить наших дітей долати всі життєві перешкоди й досягати успіху, підготувавши їх до використання знаменитої методики «Getting Things Done, або Мистецтво продуктивності без стресу». Класичний твір Девіда Аллена у двох виданнях був перекладений десятками мов і розійшовся сукупним накладом понад мільйон примірників, ставши однією з найвпливовіших бізнес книг своєї епохи та головною книжкою з організації життя. Дане видання адаптує ці уроки та пропонує свіжий погляд на методику GTD, подаючи життя як гру, здатну зацікавити кожного, а GTD – як фішки та стратегії якомога ефективнішої участі в ній. Автор доступно й наочно розповідає про GTD, представляючи цю методику не лише як систему забезпечення власної продуктивності у школі, а й як набір інструментів для повсякденного життя.

З наступної книги ви маєте можливість дізнатися, як перша година дня визначає ваш успіх.

Елрод Гел Чудовий ранок. Як не проспати життя / пер. з англ. Тетяна Заволоко. – 2-ге вид. – К.: Наш формат, 2018. – 176с.

Ми звикли ділити людей на дві категорії – «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.

Книга допоможе вам знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров’я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.

Книга польської письменниці Аніели Чольвінської-Школік продовжує надавати поради підліткам шкільного віку

Чольвінська-Школік Аніела Як витримати у школі і не з’їхати з глузду / Аніела Чольвінська-Школік; пер. з польськ. Ірини Тучапської. – Харків: Юнісофт, 2020. – 160с.:іл.

Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети? Ви знайдете у цьому пораднику чимало корисного для себе. Також дізнаєтесь, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.

І ось ви закінчуєте школу…Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися?

Наступна книга для вас!

Троян-Яскот Агнєшка Як стати кимось / Агнєшка Троян-Яскот; пер. з польськ. Маріяни Пушкарук. – Харків: Юнісофт, 2020. – 160с.: іл.


Це видання розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читайте, пробуйте і будуйте своє майбутнє!

А довідник «Професії» стане вам ще одним орієнтиром у будівництві майбутнього. Можливо, ви ще вчитесь в школі, чи закінчуєте університет, або просто вирішили змінити професію – ця книжка стане вашим найкращим порадником

Павловськи Сара Професії. Оптимальний довідник для планування майбутнього. – К.: Брайт Букс, 2020. – 320с.


У цьому виданні ви зможете знайти понад 400 сучасних професій – від таких популярних, як учитель, адвокат, лікар, до багатьох тих, про які мало хто знає. Довідник сучасний, стислий і зрозумілий. Понад 100 фахових спеціалістів долучилися до його написання, зробивши оптимальним порадником у світі професій.

Наприклад, такої як інженер.

Гант, Шеннон Інженіально! Інженерія в дії / Шеннон Гант; пер. з англ. І. Серебрякої. – Харків: Вид-во «Жорж», 2021. – 48с.

Книга познайомить юних читачів з основними етапами інженерного  проектування і на прикладі дев’яти історій з реального життя доведе, наскільки геніальними можуть бути інженери та їхні винаходи. З'ясуйте, як крок за кроком люди, здатні розв'язати будь-яку проблему, створюють надшвидкий велосипед, усувають затори на дорозі й навіть друкують на принтері штучну шкіру.

А от наступну книжку викладачка Стенфордського університету Тіна Сіліг написала насамперед для свого сина, намагаючись застерегти від помилок, яких допустилася сама.

Сіліг Тіна Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі / пер. з англ. Олена Ломакіна. – 2-е вид. – К.: Наш формат, 2020. – 192с.


Авторка дає поради та пропонує вправи, які допоможуть розвинути творче мислення, нестандартний погляд на буденні ситуації та підприємницькі здібності, щоб ви змогли подивитися на світ як на безмежне джерело можливостей. Це не черговий підручник з покроковими інструкціями, як досягти успіху, а історія про те, як залишитися сміливим, рішучим і не боятися бути унікальним усе життя.

І наостанок, запрошую вас в унікальну мандрівку!

Фоєр Дж. Прогулянка Місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам’ятовування / Джошуа Фоєр; пер. з англ. Є. Ніколаєвої. – Х.: Віват, 2020. – 304с. – (Серія «Саморозвиток»)


Майже сорок днів на рік більшість людей витрачають у спробах пригадати те, про що забули. Джошуа Фоєр колись теж був таким. Проте лише за один рік тренувань він потрапив у фінал чемпіонату США із запам’ятовування і – на власний подив – здобув перемогу.

Ця книжка змінить ваші уявлення про те, як працює людська пам’ять. Автор поведе читачів у дивовижну мандрівку: ви дізнаєтеся безліч цікавого, від класичних методів, що їх застосовував Цицерон, до сучасних технік «інтелектуальних спортсменів». Книжка Фоєра – це заклик відродити мистецтво запам’ятовування, яке навіть нині, у добу смартфонів, стає дедалі актуальнішим.

 

Всесвітній день навичок молоді 2022 року проходить у складних умовах. Під час пандемії COVID-19 було припинено діяльність багатьох установ, які займались професійно-технічною підготовкою кадрів. Дистанційне навчання стало найбільш поширеним способом отримання професійної підготовки. До кризи молоді люди у віці 15-24 років втричі частіше, ніж дорослі, входили в категорію безробітних.

З 24 лютого 2022 року життя кожного з нас розділилось на до і після – в Україні розпочалася жахлива повномасштабна війна росії проти України. Українська молодь єднається, волонтерить, іде в територіальну оборону, захищає країну, або ж тримає інформаційний фронт. Кожен українець має усвідомити, що в нашій країні для нього є роль, і її потрібно виконувати.

Після перемоги вкрай важливою у відбудові України буде роль молоді. Ті молоді люди, які зараз навчаються за кордоном, повернуться і будуть розбудовувати стійку, мирну та процвітаючу Україну.

 

 

 

   

Замах на мистецтво

18.05.2022 08:22

18 травня, в день, коли весь цивілізований світ святкує Міжнародний день музеїв, в Україні війна нищить їх… Зараз нема можливості навіть приблизно порахувати, скільки пам’яток архітектури та культурних закладів втратила Україна за останні місяці. Тривають обстріли, не вистачає людських ресурсів для підрахунків, складно перевірити достовірність вже наявної інформації…

Сьогоднішній огляд допоможе вам доторкнутися до культурно-історичної спадщини України, музейних скарбів, народного декоративного мистецтва.

Розраховано на мистецтвознавців, музеєзнавців, істориків, студентів, учнів художніх коледжів, широке коло читачів, не байдужих до культурної спадщини України.

Для початку спробуємо  розібратися з поняттям мистецтва як таким.

Думаєте, мистецтво святе? Аж ніяк – у ньому, як і в житті, є кров, піт, сльози та скандали. Однак історія мистецтва воліє про це мовчати, зазвичай фокусуючись на законах естетики.

Козлов Г. Замах на мистецтво: арт-детектив / Пер. із рос. С. Ушкалова. – К.: ArtHuss, 2018. – 336с.

Ця книга – чудова спроба пролити світло на таємниці мистецтва, де діє безліч інших чинників – від політичних до фінансових.

Кому було вигідно зробити з Ван Гога геніального безумця?

Як крадуть твори і як їх підробляють?

Чому «Мона Ліза» стала суперзіркою?

Про все це й про багато іншого ви дізнаєтесь із одинадцяти «справ» цього направду фундаментального і водночас захопливого арт-детективу.

Та все ж зосередимось на Україні. Наша держава по праву належить до країн з багатогранною унікальною культурною спадщиною. Її визначні пам’ятки археології, твори образотворчого та декоративного мистецтва є невід’ємною частиною світового культурного надбання. Музейна галузь України має різноманітну розгалужену мережу, серед якої Національний музей історії України являється провідним. Пропонований широкій громадськості двотомний альбом колекцій цього музею видається за програмою «Українська книга».

Перший том альбому

Національний музей історії України. У двох томах: альбом / авт. ст. Н. Г. Ковтанюк, Л. В. Строкова; фотозйомка Д. В. Клочка. – К.: Мистецтво,2011.

Т.1. – 320с.: іл.- Укр., ст. і текстівки англ.

Тут ви познайомитесь з історією формування колекцій, рідкісними археологічними предметами, значна частина яких має світове значення, та унікальними пам’ятками золотарського мистецтва Національного музею історії України та його філії – Музею історичних коштовностей України. Серед них – відомі артефакти, які можна вважати візитівкою не лише музею, а й всієї країни, зокрема золота пектораль (середина IV ст. до н. е.), златник Володимира Великого та ін.

Доповненням і продовженням є другий том двотомного видання

Національний музей історії України. У двох томах: альбом / Н. Г. Ковтанюк, О.В. Іванова, З.О. Зразюк, А. В. Литовченко, А. С. Андріуца, О. В. Шевченко; фотозйомка Д. В. Клочка. – К.: Мистецтво, 2012.

Т.2. – 336с.: іл. – Укр., ст. і текстівки англ.

В нього ввійшли унікальні твори образотворчого  та декоративно-ужиткового мистецтва, рукописні документи, стародруки, нумізматика та зброя зі збірки Національного музею історії України та його філії – Музею історичних коштовностей України.

Якщо вже підняли тему коштовностей, то саме час познайомитись з нашою черговою книгою

Врочинська Г. В., Стельмащук Г. Г. Історія традиційних українських прикрас: Науково-популярне видання. – К.: ТОВ «Балтія-Друк», 2020. – 183с.:іл.

Відомі українські етнографи розповідають про те, як з розвитком технологій розвивались і змінювались принципи виготовлення традиційних прикрас українців, які мали не тільки художньо-естетичний сенс, але і зберігали своєрідний  культурний код нації. Цікаво, що прикрасами користувались не тільки переважно жінки, але й для чоловіків здавна існували власні традиції і системи визначених символів для позначення за допомогою прикрас в одязі, головних уборах, зброї тощо їхнього місця і становища в суспільстві.

Для тих, хто цікавиться народним декоративним мистецтвом, прийдеться до смаку альбом

Музей українського народного декоративного мистецтва: альбом / авт.: А. Ф. Вялець, Л. С. Білоус; фотозйомка М. К. Андреєва. – К.: Мистецтво, 2009. – 352с.: іл. – Укр., англ., рез. рос. і фр.

В виданні представлено всі види народного декоративного мистецтва різних регіонів України – килимарство, ткацтво, вишивку, кераміку, вибійку, скло, фарфор, фаянс, народний іконопис та інші з колекції музею, що становить понад 77 тисяч творів XV-початку ХХІ ст.

Наступна книга про прекрасне

Малаков Д. Мальовнича Україна / Дмитро Малаков; вступ. Ст.. В. Кузьменка; фотозйомка: А. Прибєги (та ін.). – К: Мистецтво, 2019. – 208 с.: іл. – Текст укр., англ.

Яскравий, глянцевий альбом розповідає про багатовікову культуру та мальовничу природу держави Україна. Храми і монастирі, замки та фортеці, палаци й маєтки та сучасні споруди характеризують творчий злет народних майстрів і професійних митців, які від часів Київської Русі до сьогодення створили неоціненну спадщину нашого народу. Видання знайомить із різноманітними чарівними куточками всіх регіонів країни – від Карпатських гір на заході до донецьких степів на сході, від голубоплесого озерного Полісся на півночі до сонячних берегів Криму й Одеси на півдні. Альбом зачарує кожного читача неповторною красою природи України, її давніми архітектурними пам’ятками і новобудовами.

Більш детально з архітектурою одного з регіонів України знайомить книга

Мунін Г.Б., Роглєв Х.Й. Визначні пам’ятки Західної України / Переклад на англійську Д.В. Кушніра. – К.: Книга, 2008. – 176с.: іл. – Укр., англ.

У виданні розкрита історія областей Західної України, проілюстрована фотографіями замків і фортець, старовинними зображеннями, портретами власників, їхніми гербами, географічними картами, різноманітними малюнками на історичну тематику (лицарі, зброя, мечі, щити тощо).

А ось південний регіон представляє книга

Одеський музей західного і східного мистецтва / вст. ст. І. Глєбової, Л. Сауленко; авт. Колектив. – К.: Мистецтво, 2016. – 240с.: іл. – Укр. Мова, рез. і текстівки англ., рос.

Даний музей – значний науково-просвітницький центр півдня України, колектив якого постійно проводить дослідницьку діяльність, докладає зусиль для поновлення фондів новими експонатами, відкриває виставки українських та зарубіжних художників, здійснює іншу культурологічну роботу. Музей розташовано в ошатному будинку у центрі міста, побудованому в середині XIX ст. за проектом архітектора Людвіга Отона, де в двадцяти трьох залах розміщена експозиція античного, західноєвропейського та східного відділів. Колекція музею не претендує на повноту характеристики всіх головних періодів розвитку світового мистецтва, але вирізняється високим художнім рівнем завдяки цілій низці блискучих творів видатних майстрів живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва від найдавніших часів до сьогодення. Особливо заслуговує на увагу полотно Йоганна Баптіста Лампі Старшого «Портрет Йосипа Дерібаса», який був одним із засновників Одеси.

Всім відомо, що ми родом з дитинства. І смак до прекрасного формується  змалку. З цією метою представляємо науково-популярне видання для молодшого і середнього шкільного віку

Вздульська В. Українські скарби / ілюстрації I/D. – К.: Портал, 2020. – 88с.

Скарби бувають дивними – як от бивень мамонта чи прадавня мотика. Бувають втраченими чи й зовсім вигаданими, і навпаки – знайденими дивовижним чином. Авторка зібрала цілу скриню історій про скарби, пов’язані з Україною, і не ховає її, а ділиться з нами. Обережно: після прочитаного може з’явитися потяг до розкопок!

І розкопати, наприклад

33 найвідоміші картини та скульптури / Упоряд. Штепанка Секанінова; пер. з англ. М. Каспарова. – Харків: ТОВ Видавництво «Ранок», 2020. – 64с. : іл.

А ще тут можна дізнатися про дужого Давида, величезного Будду, Христа-Спасителя на горі та помилуватися красою розквітлих соняхів. Хочете? Тоді приєднуйтесь до кішки Міни та її подруг дівчаток-близнючок у подорожі до найвідоміших картин і скульптур. Ви дізнаєтесь їхню історію та дещо про митців, які їх створили. Хтозна, можливо, прочитавши цю книгу, ви й самі зажадаєте стати митцями?..

І як підсумок  -  ми сподіваємось, що навіть страхіття війни можуть стати поштовхом до творення мистецтва.

До нових зустрічей!

 

Війна, що пройшла крізь серце

13.04.2022 09:58

Даний огляд готувався як нагадування світовому суспільству про те, що російсько-українська війна, яка почалася в 2014 році, триває, і не можна забувати про тих, хто зі зброєю в руках фактично захищає благополуччя Європи.

Всі книги надані Українським інститутом книги для Центральної міської бібліотеки імені Володимира Панченка.

Рекомендовано для громадських активістів, журналістів, представників правоохоронних органів та широкого кола читачів, небайдужих до поточної ситуації в країні.

Перша з запропонованих книг відкриває тритомник «Хроніка війни. 2014-2020» і охоплює період з кінця лютого 2014 року до перших днів вересня 2014 року.

Бура Д., Красовицький О. Хроніка війни. 2014-2020: у 3-х т. – Т.1. Від Майдану до Іловайська /Дар’я Бура, Олександр Красовицький; художник-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2020 – 478 с.: іл. – (Хроніка).

Метою написання цього документального літопису-хроніки було прагнення переосмислити новітню історію, нагадати хронологію подій, що призвели до анексії Криму Російською Федерацією і початку гібридної збройної військової агресії РФ на Донбасі. Упорядники переглянули і хронологічно впорядкували тисячі публікацій щоденних новин і повідомлень з офіційних джерел.

Продовженням став другий том «Від першого до другого «Мінська», який висвітлює події з вересня 2014 року до 20 лютого 2015 року.

Бура Д., Красовицький О. Хроніка війни. 2014-2020: у 3-х т. – Т.2. Від першого до другого «Мінська»/ Дар2014-2020: у 3-х т. – Т.2. Від першого до другого «Мінська»/ Дар’я Бура, Олександр Красовицький; художник- оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2020. – 474с.: іл. – (Хроніка).

Сухі інформаційні рядки звернень  проілюстровані свідченнями безпосередніх учасників подій, процитованих з книг-хронік, що вийшли раніше у видавництві «Фоліо». Долучені спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, про новітніх героїв, хто заплатив найдорожчу ціну за спокій і добробут українців.

У третьому томі  «П’ять років гібридної війни» подається хроніка новин від кінця лютого 2015 року до 31 жовтня 2020 року.

Бура Д., Красовицький О. Хроніка війни. 2014-2020: у 3-х т. – Т.3. П’ять років гібридної війни / Дар’я Бура, Олександр Красовицький ; художник – оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2020. – 478с.: іл. – (Хроніка).

У зворушливих, абсолютно реальних, проникливих образах цієї книги, в насичених і часом кривавих хроніках – справжнє обличчя української нації і проста правда про брудну російсько-українську війну. Як постріл в десятку, книга безкомпромісно викриває безбожний режим Путіна.

Наступна документальна хроніка описує події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень - початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима – весна 2013-2014 років).

У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту/Сергій Глотов, Анастасія Глотова, Анастасія Воронова; Юрій Руденко, Дмитро Путята; художник-оформлювач В.М.Карасик. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2018. – 540с.: іл.

Ця книга – результат першої в Україні спроби зібрати та проаналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців.

 

Тим, хто хоче дізнатись більше інформації про героїзм захисників Донецького летовища, пропонується роман Сергія Лойка «Аеропорт».

Лойко С. Аеропорт. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 344 с.

Дана книга не хроніка, не розслідування, не літопис. У ній багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Дія роману починається в Аеропорті й розгортається щохвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту.

Ще один роман цього ж автора – «Рейс» - є і класичним бойовиком, і кримінальною драмою, і хвацько закрученим політичним трилером, і репортерським розслідуванням, що втягує у свій вир злодіїв і чекістів, маніяків і президентів, Москву і Пафос, Лос-Анджелес і Донбас.

Лойко С. Рейс: роман / Сергій Лойко. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2017. – 432с.

В основу романа-трилера покладено реальні події. Головний герой  самостійно розслідує обставини загибелі його дружини й доньок, які летіли у «Боїнгу», збитому над Донбасом. Захопливий сюжет не відпускає увагу до останньої сторінки.

 

Ще один роман про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії і втрати, про боротьбу і силу волі, про помилки, вічне шукання істини й непереборне бажання жити – «раКУРС» Світлани Талан.

Талан С. раКУРС: роман / Світлана Талан. – 2-ге вид. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 320с.

Східна Україна, 2014 рік. Еліна, жителька Луганська, навіть у найкритичніший момент не може залишити місто: вона має виконати розвідувальні завдання. Через певний час жінка потрапляє під підозру та вирішує вивезти дітей, однак у Луганську залишаються її батьки й сестра. Єдина можливість не відмовлятися від боротьби – вступ до лав військових. Еліна стає добровольцем батальйону «Айдар»…

Євген – прибічник ЛНР. Він щиро підтримує «ту сторону» і, щоб підтвердити свої переконання реальними діями, йде воювати. Цей крок змінить його життя назавжди: він побачить правду і визнає свої помилки. Попереду чекає довгий шлях…

 

Продовжуючи аналізувати творчість Світлани Талан, хочеться сказати, що свої романи в жанрі «реальних історій» вона недаремно  починає з попередження про випадковість збігу імен і прізвищ героїв. Бо вони – не надумані персонажі, а ті, кого ми щодня вітаємо на сходовому майданчику чи зустрічаємо на автобусній зупинці, наші сусіди, родичі, знайомі. Таким є роман «Повернутися дощем».

Талан С. Повернутися дощем: роман / Світлана Талан. – 2-ге вид. – Харків: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 448с.

Лихо відступило від Сєвєродонецька, але велика Настина родина розвіяна по світу: мати їде до Західної України, сестра – у Росії і чути не хоче про повернення, а діти…Іванка й Геник, брат і сестра – непримиренні вороги…Настя везе у волонтерському бусі допомогу хлопцям, бо під Іловайськом неспокійно. Вона не знає, що поспішає назустріч долі…

А доля героїні «Доці»Тамари Горіха Зерня, дебютного роману авторки,  розгортається навесні-влітку чотирнадцятого року в Донецьку.

Горіха Зерня Т. Доця / Тамара Горіха Зерня. – К.: Білка, 2019. – 288 с.

Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає.  «Доця» був відзначений премією Книга року BBC за 2019 рік. Планується екранізація роману.

 

Наступною є історія випробувань чоловіка після повернення з війни.

Гридін С. Чужий: повість / Сергій Гридін. – К.: ВЦ «Академія», 2019 – 144с. – (Серія «Ім’я»)

Окопне життя – не найжорстокіше випробування для бійця Миколи Гаврилюка. Довгождане повернення додому для багатьох стає останнім рубежем війни. Там падають не від осколків і куль. Там убиває байдужість. Щось незбагненне віддалило дружину, забрало взаєморозуміння із синами. Він уже не бажаний на роботі, нездоланними були мури бюрократії. Усім став чужий, нікому не потрібен. Приречений залишитися наодинці зі своєю війною…і жити всупереч.

 

Наступна книга так і називається

«Жити всупереч: проблеми цивільного населення під час війни на Донбасі» / Є. Бардяк, Д. Денисенко, Н. Каплун, К. Котлярова, А. Москаленко, О. Ніжельська; за заг. ред. А. Боднар, С. Шлегеля // БО БФ «Восток СОС», ГО «Громадський комітет захисту конституційних прав та свобод громадян», ГО «Правозахисний центр громадських досліджень», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив», Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець». – К.: «Видавництво «Фенікс», 2018. – 208с.

Дослідження спрямоване на висвітлення проблем, з якими стикається цивільне населення внаслідок збройного конфлікту на сході України. Це насамперед такі, що стали наслідком обстрілів міст, селищ та сіл, розміщення військової техніки у зонах проживання цивільного населення, та надання медичної допомоги пообіч лінії розмежування. У збірці звітів проаналізовано національне законодавство та міжнародно-правові норми, вплив конфлікту на рівень життя жителів Донбасу.

Автори також напрацювали рекомендації для відповідальних установ, організацій та інституцій, які вповноважені вплинути на зазначені у звітах проблеми.

 

І наостанок, про одну з головних проблем цієї війни – колективне потьмарення розуму – Оксана Забужко в своїй збірці «І знов я влізаю в танк…»

Забужко О. «І знов я влізаю в танк…». Вибрані тексти 2012-2016: Статті, есе, інтерв’ю, спогади /Оксана Забужко. – К.: Видавничий Дім «Комора», 2016. – 416с.:іл.

Нова збірка актуальної публіцистики відомої письменниці – це книга для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить перед українцями сьогодення. Тут ідеться про химери «поневоленого розуму» та про нові маски й форми, яких набуває в епоху мас-медіа давня війна, про пошук героїв, про знакові постаті й тексти, а зрештою про те, як гідність і спротив нав’язаним правилам гри дають нову надію європейській цивілізації. Це ексклюзивний репортаж із гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави.

 

Разом до перемоги! Все буде Україна.

 

 

 

   

Страница 1 из 2