МЕДІАГРАМОТНІСТЬ
29 Листопада 2023, 10.54З метою формування в школярів стійкості до можливих негативних впливів інтернет-медіа та соціальних мереж бібліотекарі
З метою формування в школярів стійкості до можливих негативних впливів інтернет-медіа та соціальних мереж бібліотекарі
Центральна міська бібліотека ім. В. Панченка у партнерстві з Мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги для
7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо
28 листопада в бібліотеці-філії №15 пройшов День періодики «Сторінками улюблених видань». Його метою є залучення читачів до
Свічка пам’яті «33-й рік – гіркі сторінки пам’яті людської…» відбулася у бібліотеці №18 з метою вшанування світлої пам'яті
День пам’яті жертв голодоморів в Україні вшановують щорічно в четверту суботу листопада. До Дня пам’яті в
Голодомор… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови,
Ольга Кобилянська: відома і незнайома (1863-1942). За горде серце її називали гірською орлицею, за яскраву метафоричність творів
Таємниці життя і творчості Ольги Кобилянської – про що не розповідають на уроках – дізнавалися читачі філії №18. Цікава
Щороку четверта субота листопада – день печалі та скорботи для всіх українців. Ця пам'ятна дата нагадує про жахливі події,
29.11.2023 10:54
З метою формування в школярів стійкості до можливих негативних впливів інтернет-медіа та соціальних мереж бібліотекарі міської книгозбірні №9 провели МЕДІАВІКОНЦЕ «Факт чи фейк».
Вчилися як відрізняти фейки від правди, роздумували чому мозок вірить неправді, дізналися про діпфейк та штучний інтелект, як перевірити себе на практиці і які існують фейкотести.
Підготовили цікаву гру-презентацію "Факт чи фейк про книги", під час якої учні дізналися багато цікавих та маловідомих фактів про книги.
Головний меседж заходу «Навчайтесь та бережіть власний інформаційний простір!» - успішно засвоїли.
28.11.2023 15:53
Центральна міська бібліотека ім. В. Панченка у партнерстві з Мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства на чолі з психологинею Наталею Цумарєвою зустрілися зі студентами та викладачами Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі. Зустріч відбулася у межах Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», яка щорічно проходить з 25 листопада до 10 грудня.
Заступник директора коледжу з виховної роботи Марина Володимирівна Бедзай привітала учасників заходу та наголосила на важливості оволодіння знаннями з протидії насильству та отриманні допомоги у критичних життєвих ситуаціях. Волонтери Тетяна Орлова і Крістіна Водзинська дали учасникам зустрічі практичні поради щодо запобігання насильству у сім’ї, жорстокому поводженню з дітьми та захисту прав жінок. Бібліотекарі Катерина Богдашова і Оксана Монзалевська провели огляд літератури, яка допоможе вплинути на вирішення проблем, пов’язаних з гендерним насиллям, насильством у сім’ї, а також у питаннях захисту жінок.
Студенти у живому спілкуванні мали можливість поставити фахівцям запитання та отримали практичні навички як поводити себе у тій чи іншій ситуації, щоб запобігти насильству.
28.11.2023 15:22
7 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щорічно, з 25 листопада по 10 грудня проводиться міжнародна акція «16 днів проти насильства», мета якої: привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок; збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства; популяризувати у суспільстві цінності ненасильства та взаємної поваги
Бібліотека-філія №4 долучилася до акції, а саме, провела карткову навчальну гру «Коло безпеки». Методика гри розроблена за підтримки UNICEF Ukraine і містить у собі п’ять кіл: «Загальні поняття про насильство», «Дитина і булінг», «Дитина і насильство в мережі – Інтернет», «Дитина і домашнє насильство», «Дитина і незнайомці». Метою гри в бібліотеці було підвищення рівня обізнаності дітей та учнівської молоді щодо вчинення домашнього насильства, булінгу та жорстокого поводження в підлітковому середовищі.
28.11.2023 15:18
28 листопада в бібліотеці-філії №15 пройшов День періодики «Сторінками улюблених видань». Його метою є залучення читачів до бібліотеки, розкриття фонду періодичних видань та ознайомлення з найбільш популярними журналами та газетами.
Працівники бібліотеки, враховуючи запити користувачів, стараються сформувати підписку періодичних видань на будь-який смак. Газети і журнали несуть читачам оперативну інформацію про все, що відбувається навкруги, висвітлюють найцікавіші події, факти, відомості.
Друковане слово завжди було і залишається невід’ємною частиною нашого життя. Не всі читачі бажають дізнаватися новини з Інтернету, особливо старше покоління, яке більше звикло брати до рук улюблену газету чи цікавий журнал.
Тож, читайте, насолоджуйтесь та відпочивайте разом з періодикою.
28.11.2023 11:42
Свічка пам’яті «33-й рік – гіркі сторінки пам’яті людської…» відбулася у бібліотеці №18 з метою вшанування світлої пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховання особистісних рис громадянина України, патріотизму, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих.
Розпочався захід із бесіди біля виставки «33-й рік в історії України» та Хвилини мовчання. Користувачі переглянули відео огляд «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу в друкованих спогадах свідків, творах літератури і мистецтва», а діти – казку «Голодний дух».
Захід присвячений вшануванню жертв Голодомору, розповідає та готує до розуміння про Голодомор, виховує патріотизм, ціннісне ставлення до себе, людей, природи, допомагає ідентифікувати своє генетично українське.
28.11.2023 09:42
День пам’яті жертв голодоморів в Україні вшановують щорічно в четверту суботу листопада. До Дня пам’яті в бібліотеці-філії №1 підготували виставку-інсталяцію – «Відкрита рана Голодомору… Болить і через 90 років». До уваги користувачів запропонували добірку різноманітної літератури, яка стосується даної тематики та використали предмети інсталяції. У книгах представлених на виставці, подається інформація творення терору голодом, висвітлюється боротьба за повернення українцям і всьому світові правди про голодомор. Пам’ять – це нескінченна книга. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Трагічною сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932 – 1933 роки. В ці дні весь український народ схиляє голову, вшановуючи пам’ять мільйонів жертв.
28.11.2023 09:21
Голодомор… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
До Дня пам`яті жертв Голодомору у бібліотеці-філії для дітей №12 МЦБС міста Кропивницького 25 листопада 2023 року запалили історичну свічку пам’яті як спомин про тих, кого сьогодні немає серед нас. Тому що тільки пам`ятаючи минуле, ми можемо творити сьогодення та мріяти про майбутнє. Також для відвідувачів підготовлено сюжетну книжкову виставку «Горить свіча… А може то душа?», яка розповідає про жахливі факти Голодоморів в Україні. На виставці представлені документальні та художні книги, спогади свідків тих подій, літературні твори для дітей про жагу до життя очевидців тих часів.
28.11.2023 09:18
Ольга Кобилянська: відома і незнайома (1863-1942). За горде серце її називали гірською орлицею, за яскраву метафоричність творів — пишною трояндою в саду української літератури.
До 160 річчя від її дня народження в книгозбірні №9 презентували літературний портрет «Висока жінка горда, наче бунт». Протягом дня користувачі мали змогу отримати цікаву інформацію про тернистий життєвий шлях письменниці, полистати книги представлені на тематичній виставці «Вона була – довершена гармонія», подивитися уривок із фільму «Земля», бібліотекарі підготовили бесіду-дослідження за одним з найцікавіших творів Ольги Кобилянської «У неділю рано зілля копала ».
28.11.2023 09:12
Таємниці життя і творчості Ольги Кобилянської – про що не розповідають на уроках – дізнавалися читачі філії №18.
Цікава містифікація і багато таємниць містила презентація «Таємниці Кобилянської», створена бібліотекарями. Читачі з цікавістю переглядали книги видатної письменниці та намагалися дізнатися чому все земне життя Ольги Кобилянської було грою уяви, геніальним обманом, який ставав правдою лише у її творах.
Бібліотекарі запрошують читати та розширювати свій кругозір!
28.11.2023 09:09
Щороку четверта субота листопада – день печалі та скорботи для всіх українців. Ця пам'ятна дата нагадує про жахливі події, пов'язані з геноцидом, вчиненим щодо українського народу.
Цей скорботний день назвали Днем пам'яті жертв Голодоморів, які мали місце в 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. і 1946-1947 рр.
Story-time «Хвилина пам’яті як вічності урок» пройшла в бібліотеці-філії №2. Бібліотекарі підготували книжкову викладку «Віч-на-віч з минулим», читали спогади живих свідків геноциду, запропонували переглянути відеоспогади наших земляків, прослухали «Панахиду за померлими з голоду» Євгена Станковича.
Присутні запалили свічку пам’яті та вшанували пам’ять загиблих від голоду хвилиною мовчання.
Страница 1 из 434