Бібліотека в ЗМІ

2022.04.14 Бібліотеки працюють, музеї – ні

11.05.2022 15:03

Два десятки міських бібліотек в усіх мікрорайонах Кропивницького відновлюють роботу у звичному режимі і запрошують жителів і гостей міста. Про це повідомила начальниця управління культури Кропивницької міської ради Анна Назарець. Водночас зачинені музеї, бо в умовах воєнного часу фонди цих закладів законсервовані.

Музичні школи міста нині працюють в онлайн-форматі. Втім ті діти, які поїхали з міста, не всі мали можливість взяти з собою музичний інструмент, тому продовжити навчання зараз вони не мають змоги. В міськраді вирішили, що ці учні закінчать свою музичну освіту вже після війни.

Через війну з бібліотечних фондів вилучають російськомовну літературу російських авторів. Фонди заповнюватимуть літературою українських авторів і зарубіжних в українському перекладі, повідомила Анна Назарець.

 

21-й канал. – 2022. – 14 квітня. – с.1

 

2022.04.14 Не до руського чтива

11.05.2022 15:02

З фондів книгозбірень вилучають російськомовну літературу російських авторів.

Через широкомасштабну військову агресію Росії проти України на державному рівні прийняли рішення про вилучення у місцевих бібліотеках книжок, виданих у Російській Федерації. Це відбувається і в кропивницьких книгозбірнях, повідомляє міськрада.

Усі бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи Кропивницького відновили свою роботу в умовах воєнного стану. Наразі для усіх користувачів діє безплатний запис до книгозбірень, тут можна скористатися безкоштовним інтернетом та переглянути нові книжкові надходження.

Нині бібліотекарі популяризують серед користувачів літературу українських письменників та зарубіжних авторів в українському перекладі.

 

Наше місто. – 2022. – 14 квітня. – с.1.

 

2022.04.08 Заклади культури Кропивницького відновили роботу

02.05.2022 12:51

Два десятки міських бібліотек в усіх мікрорайонах Кропивницького повертаються до життя і відновлюють роботу у звичному режимі. До культурного дозвілля запрошують усіх кропивничан і внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомила начальниця управління культури Кропивницької міської ради Анна Назарець.

З 4 квітня для дітей кропивничан і жителів інших міст, які через бойові дії переїхали у Кропивницький, працівники культурного простору проводять майстер-класи. Більше сотні дітей уже виявили бажання займатися творчістю. Щодня проводяться заняття з різної тематики і формату.

- Тематика майстер-класів різноманітна, крім того, розвантажуємо дітей і дорослих психологічно. Тематика, формат і дати занять є на сайті Кропивницької міської ради, там же можна зареєструватися для участі в майстер-класах, - розповіла Анна Назарець.

Поки не можна відвідувати музеї, бо в умовах воєнного часу фонди цих закладів законсервовані. Але в музеї Осмьоркіна працюють студії, де діти займаються художньою творчістю. У найближчих планах – проведення щорічного онлайн-конкурсу дитячого малюнку «Молодіжна палітра». Тема цьогорічного конкурсу – війна очима дітей. В онлайн форматі працюють і музичні школи.

Війна диктує не тільки новий формат роботи бібліотек, а й новий світогляд українців. Сьогодні з фондів книгозбірень вилучають російськомовну літературу російських авторів. Фонди заповнюватимуть літературою українських письменників і зарубіжних в українському перекладі, повідомила Анна Назарець.

 

Кропивницький вечірній. – 2022. – 8 квітня. – с.2.

   

2022.02.24 Улюблені історії

02.05.2022 12:47

Зворушливі любовні історії запропонувала своїм відвідувачам центральна міська бібліотека для дітей. Книжкова виставка-інсталяція «Ще раз про кохання» знайомила читачів з творами різних літературних епох – від класики до сучасності. Кожен за своїми вподобаннями знайшов тут життєву історію про кохання – з емоційними переживаннями, надіями та сподіваннями або солодким хепі-ендом. Були і подарунки – книги. Найменший дарувальник Макар приніс до бібліотеки книгу свого улюбленого письменника Всеволода Нестайка.

Симпатії улюбленим книгам висловили читачі бібліотеки №16. Бібліотекарі оформили виставку книг, яким користувачі освідчилися в коханні. Серед улюблених авторів – сучасні українські письменники та класики світової літератури.

Вояж країною вічних туманів. Британські замітки зібрали учасників клубу мандрівників «Вояж» при бібліотеці №4. «Вояжівці» ознайомилися з історичним минулим, культурою, освітою, традиціями та звичаями Великої Британії. Мандрівники з цікавістю переглянули відеопрезентацію «Цікава Британія», дали відповіді на питання бліц-турніру «Що я знаю про Англію» та взяли участь у грі «Назви автора твору». Подорож до Британії подарувала приємні хвилини спілкування та гарний настрій усім учасникам заходу.

(Оксана Пушкаш)

 

Наше місто. – 2022. – 24 лютого. – с.4.

 

2022.02.17 Фішинг, грумінг…

08.04.2022 08:27

Зупинимо боулінг разом. Цю тему обговорювали в бібліотеці №14. Читачі говорили про випадки насильства в учнівському середовищі. Було проведено мозковий штурм «Що таке насильство, його прояви».

З Євгеном Гребінкою знайомилися на засіданні юнацького клубу «КЛюЧ» у бібліотеці №2. Літературний портрет «Творець українського байкарства» був присвячений 210 річниці від дня народження одного з найвідоміших українських письменників. Юнаки декламували улюблені байки, взяли участь в інтелектуальній вікторині про життя і творчість українського байкарства» був присвячений 210 річниці від дня народження одного з найвідоміших українських письменників. Юнаки декламували улюблені байки, взяли участь в інтелектуальній вікторині про життя і творчість українського письменника і байкаря. Для багатьох стало відкриттям, що Євген Гребінка – автор ліричного романсу «Очі чорнії», який прославив його на весь світ.

Безпечний інтернет. Пам’ятку про безпечну поведінку в інтернеті створили в бібліотеці №12. Роз’яснили нові поняття: боулінг, фітинг, картинг, грумінг, кіберне-безпека. Розробили кейс корисних інтернет-посилань для дітей та батьків з питань безпеки в інтернеті. Було проведено диспут «Як розпізнати інтернет-залежність», інформ-хвилинку «Ми за безпечне інтернет-селфі», надана експрес-інформація «Stop, боти!». Наймолодші користувачі переглянули мультфільм «Казка про золоті правила безпечного інтернету».

 

Наше місто. – 2022. – 17 лютого. – с.4.

   

Страница 1 из 17