Бібліотека в ЗМІ

2021.12.23 Гарні справи

14.01.2022 09:06

Про свої добрі вчинки розповідали учні Гірничої гімназії на засіданні клубу «Запитайко» в бібліотеці №15. Діти із задоволенням відповідали на запитання вікторин, виконували завдання, обговорювали запропоновані ситуації. Учасники заходу дійшли висновку, що робити добрі справи не складно, потрібно тільки бажання. А доброта зігріває серця.

«Що буде…якщо?» Правознавчими сходинками мандрували користувачі бібліотеки №12 для підвищення правових знань підлітків. Хлопчики та дівчатка змагалися у конкурсі «Знання – сила», брали вершини в інтелектуальному штурмі та визначали найкмітливішого учасника. А щоб навчити правильно реалізовувати свої права, бібліотекарі запропонували присутнім віртуальну вікторину.

Добрі вчинки з Миколаєм

Веселе дійство зустрічі Миколая влаштували в бібліотеці №10. З далеких часів, з доброти людської прийшло до нас свято Миколая. Усі знають, що він відзначається надзвичайною доброчинністю. Існує звичай давати дітям до свята різні дарунки. Бібліотека зустріла разом з дітьми святого Миколая на розважальній програмі з віршами, іграми, зимовими прислів’ями та загадками.

Діти з цікавістю подивилися мультик про доброго святого. У вікторині, цікавих та веселих конкурсах показали свої літературні та інтелектуальні знання. Розповіли про почуття доброти і милосердя до ближнього. За свої добрі вчинки, творчі здібності та любов до читання кожен учасник отримав подарунок.

Про свої добрі вчинки розповідали учні Гірничої гімназії на засіданні клубу «Запитайко» в бібліотеці №15. Діти із задоволенням відповідали на запитання вікторин, виконували завдання, обговорювали запропоновані ситуації. Учасники заходу дійшли висновку, що робити добрі справи не складно, потрібно тільки бажання. А доброта зігріває серця.

 

Наше місто. – 2021. – 23 грудня. – с.4.

 

2021.12.09 Гендер для всіх

14.01.2022 09:03

Про відомих жінок, чию славу привласнили собі чоловіки, говорили в бібліотеці №17.

А чи знаєте ви, що справжній автор «Весільного маршу» - Фанні Мендельсон? Так-так, рідна сестра Фелікса Мендельсона. Але авторство належить саме йому. А у теорії ймовірності, яка отримала Нобелівську премію, два автори – Альберт Ейнштейн та Мілева Марич, його перша дружина. Проте світ знає лише авторство самого Ейнштейна.

Історії відома величезна кількість подібних випадків, коли чоловіки повністю привласнювали собі досягнення жінок. Члени журналістського гуртка на своєму черговому засіданні в бібліотеці №17 обговорювали проблему гендерної нерівності, захисту свого таланту і людської гідності. Велике задоволення діти отримали від гри «Зіпсований телефон», де ґрунтовне значення має вміння передавати інформацію. Пригощались солодощами та ділились враженнями від зустрічі.

Бібліотека стала місцем зустрічі та неймовірно теплого спілкування членів клубу «Світана».

(Катерина Салтан)

Про гендерну рівність говорили юнаки і дівчата під час заходу «Жінки і чоловіки: гендер для всіх» у бібліотеці №2. Молодь взяла участь у грі «Справжній чоловік та справжня жінка». Деякі якості характеру чоловіка та жінки викликали неоднозначне трактування та жваву дискусію. Учасники переглянули відео: «Жіночі історії: гендерна рівність у великих корпораціях», «Прояв домашнього насильства», «Гендерна рівність у школі: чи досі «мама миє раму». Юнаки та дівчата ознайомилися з інтернет-ресурсом Тамари Марценюк «Жінки та чоловіки: гендер для всіх».

Урок-тренінг «Гендерні стереотипи в суспільстві» провели для старшокласників у бібліотеці №16. Чим же гендер відрізняється від статі? В цьому учням допомогли розібратися вправи «Стать чи гендер», «Жінки-чоловіки», «Орієнтація на стереотип», «Розподіл домашньої праці». Учасники переглянули відео «Нерівність чоловіка і жінки в Україні», «Як жінки Нью-Йорка збираються виправляти гендерну нерівність».

 

Наше місто. – 2021. – 9 грудня. – с.4.

 

2021.12.02 Велетні та ліліпути

12.01.2022 16:10

Дошкільне дитинство – саме той час, коли варто долучати малюка до книги.

У бібліотеці №19 для вихованців дитячого садка №62 підготували цікаву розважальну програму. Дуже важливо було показати дітлахам, що бібліотека – це не тільки книги, а й місце для веселого проведення часу разом зі своїми друзями. Бібліотекарі показали велетнів та ліліпутів книжкового світу та здивували читачів книжками, які оживають завдяки сучасним технологіям. У веселій загадай ці «Має вуса й пишний хвіст» дітлахи наввипередки називали не тільки свійських і диких тварин, а й мешканців пустель, морів і океанів. Побували в казковому музеї «Відгадай мого господаря», в якому зібрані чарівні речі улюблених героїв.

Інтригою програми стала порівняйка «Від книги до мультфільма». Спочатку присутнім була представлена книга Івана Малковича «Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами» у паперовому вигляді. Потім усі залюбки переглянули відео казку, в якій маленьке зайченятко, яке блукало містом, ожило. Книжкова Королева, з якою вони познайомилися у бібліотеці, надовго залишиться у їхній пам’яті.

 

Наше місто. – 2021. – 2 грудня. – с.4

   

2021.11.25 Слово про слово

10.01.2022 13:00

Розважальну програму для учнів ліцею «Науковий» у бібліотеці №19 присвятили українській мові. У грі «Слово про слово» діти добирали прикметники, якими можна змалювати нашу мову. Швидкість мислення за допомогою тлумачних понять перевіряли у конкурсі «Розумник». Найбільше пожвавлення і обговорення викликали дидактичні ігри «Що зайве?» та «Знайди пару». Відгадуючи загадки «Нас всі знають, без нас письма немає», пригадали розділові знаки української мови, їхнє значення і функції. З веселими посмішками переглянули відео за гуморескою Павла Глазового «Кухлик».

Перлини рідного краю показали відвідувачам у бібліотеці №4. На виставці представлені видання, що висвітлюють історичний шлях Кіровоградщини, етнографію, її природу, екологічні проблеми, розвиток економіки і культури, суспільно-політичне життя, новинки художньої літератури. Юні користувачі бібліотеки взяли активну участь у конкурсі краєзнавців «Цікавинки з історії рідного краю», а огляд періодичних видань ознайомив присутніх з екологічними проблемами Кіровоградщини. Приємні хвилини творчого спілкування подарувала учасникам майстер-класу «Плетіння з паперової лози» майстриня Алла Молдовану.

Гарячі книги для морозної днини. Холодної осінньої пори любителям читання хочеться загорнутися у теплий плед, взяти горнятко гарячої кави та до нестями зануритися у цікаву книгу. І для того, щоб читачі бібліотеки-філії №2 мали таку можливість, бібліотекарі провели літературне знайомство з листопадовими новинками, які потішили розмаїттям. На книжковій виставці «Дегустація літературних новинок» були представлені книги сучасних українських письменників Юрія Андруховича, Ніни Фіалко, Сергія Жадана, Дарини Гнатко, Андрія Кокотюхи, Світлани Талан, Оксани Забужко, Марини Гримич та інших. Юнаки та дівчата взяли участь у пошуковій веб-експедиції «Розшукується модна книга» та переглянули цікаві відео на літературну тематику.

 

Марафон толерантності

«Паркан ввічливих слів» будували в бібліотеці №9. Як завжди, користувачів зустрічали усмішками та компліментами. Провели цікаве тестування «Наскільки ви толерантні». Переглянули уривки з мультфільмів «День і ніч», «Ласкаво просимо» та літературу з тематичної полиці «Толерантність врятує світ».

Комплімент кожному звучав у бібліотеці №12, де провели акцію «Візьми з собою частинку гарного настрою». В читальному залі переглядали відеоролики та соціальну рекламу про доброту, терпіння, порозуміння. На абонементі молодших класів проходило спілкування «Ввічливе прохання, ввічлива відмова». А користувачі старших класів взяли участь у експрес-тесті «Чи гарний ти співрозмовник». Несподіванкою цього дня стала хвилинка позитиву «Комплімент кожному».

«Шість кроків до медіаграмотності» пройшли на майстер-класі відвідувачі центральної міської бібліотеки для дітей. Книгозбірня продовжує надавати активну допомогу своїм користувачам в опануванні цифрових навичок. На майстер-класі присутнім пояснювали, що таке інформаційна бульбашка, боти, тролі. Особливу увагу звернули на обережність у соціальних мережах та уміння відрізнити достовірну інформацію від неправдивої.

 

Наше місто. – 2021. – 25 листопада. – с.4.

 

 

2021.10.28 Порція щастя

03.11.2021 15:00

Порція щастя

Любителі читання члени клубу «КЛюЧ» завітали до літературної кав’ярні бібліотеки №2 на «Дегустацію літературних новинок».

Учасники літературної дегустації виконували різні ролі. Ведучі були шеф-кухарями. Офіціанти читали уривки з творів і подавали на столи гостям замовлені книги. Кухарі пригощали стравами за рецептами письменників і рекомендували для читання свої улюблені твори.

Книжковою ласункою стала учителька української мови та літератури Євгенія Петренко як любителька і знавець художньої літератури. Юнаки та дівчата були дегустаторами. Пробували на смак…книги. Читали уривки, оцінювали авторів і твори, обирали собі для читання уподобану книгу.

У літературному меню були різні страви. «Національна кухня» - книги українських авторів. «Спекотне під гострим соусом» - детективи та пригоди. «Гарячі страви» - книги-відкриття та які вперше вийшли українською мовою. «Порція щастя» - книги про любов, про сенс життя. Також «Асорті», «Десерти» з віршами та оповіданнями.

На закінчення – бліц конкурс «Книжкове бістро» на знання сучасних авторів, книжкових новинок.

Відвідувачі літературної кав’ярні насолодилися книжковими новинками і вишуканими літературними «стравами». А також пригостилися кавою та чаєм із звичайними смаколиками. Сердечно привітали з 18 днем народження Дар’ю Лінок. Усі отримали позитивні  емоції і гарний настрій.

Для всієї родини

День нової книги «Книжкові новини для всієї родини» влаштували в бібліотеці №12.

Працівники бібліотеки ставили за мету не тільки інформувати про нові надходження літератури до бібліотеки, але й сприяти розвитку сімейного читання. Відвідувачі знайомилися з подарунковими книгами читачів бібліотеки, для яких читання дарує радість і приємні миті спілкування, наснагу до пізнання нового та незвіданого.

Кожному користувачеві знайшлась книга за його вподобанням. На виставці «Книжкові новинки – дитячі перлинки» були представлені книги сучасних українських та зарубіжних  авторів. Про досягнення яскравих особистостей, які вражають своїм талантом, а ще більше цілеспрямованістю та силою волі, цікаво було дізнатись при огляді серій «Життя видатних дітей», «Видатні особистості». Любителів поетичного слова запрошували переглянути краєзнавчу поезію.

Наші читацькі родини не тільки змістовно відпочили, а й упевнили бібліотекарів, що цей день став для них справжнім днем родинного читання.

 

Наше місто. – 2021. – 28 жовтня. – с.4.

   

Страница 1 из 16