7 травня в бібліотеці-філії №2 відбувся захід присвячений Дню матері.

Разом з користувачами бібліотекарі відповідали на питання: «Які ж квіти найбільше полюбляють в Україні?», запропонували переглянути презентацію "Квіти-символи України", говорили про цих одвічних супутників людини, які широко застосовуються в обрядах, в побуті, чи просто як окраса, що милує око, веселить душу.

Протягом дня відбувався обмін досвідом  озеленення українського подвір’я, адже квітник був неодмінною частиною садиби українського селянина, він прикрашав причілок хати, що найчастіше виходив на вулицю. Іноді квітники обгороджували невеликим парканом, а то й просто обсаджували рядочком квітів чи низькорослих кущів. Такі квітники й зараз прикрашають хати українців у селах та балкони мешканців міста.

Господині вирощували квіти біля хати влітку, а щоб зберегти цю красу суворої зими, ще й малювали їх на стінах, на печі, вишивали на одязі. Саме вони були символами доброти, щедрості душі. Вони лікували від хвороб, служили оберегами від злого ока. Дівчата, збираючись на вечорниці або на свята, плели з них вінки. Мальви, чорнобривці, калина, барвінок, жито, м'ята, нагідки, жоржини, чебрець – переплітаючись, створювали для дівчини неповторну прикрасу, підкреслювали її чарівну красу.

Наші предки лікували хвороби не ліками з аптеки, а знову ж таки за допомогою рослин, що росли на подвір’ї. У кожної господині під стріхою висіли пучечки засушених трав, що були найпершими ліками. Учасникам заходу пропонувалось пізнати засушені трави на столі, відвари рослин, зображення рослин на фото. А для визначення рослини, читачі пригощались чаєм, що з них заварений.

І звичайно ж кожен бажаючий мав можливість познайомитись з викладкою літератури «Квітковий світ України».