Бібліотека в ЗМІ

2021.04.08 Що пишуть на паркані

19.04.2021 12:46

Що пишуть на паркані

Я прочитав – читай і ти!

Поділитися літературними вподобаннями запропонували відвідувачам на паркані вражень у бібліотеці  №19.

Читачі пропонують своїм одноліткам прочитати книги Дала «ВДВ», «Чарлі та шоколадна фабрика», «Джеймс та гігантський персик», Нестайка «Тореадори з Васюківки», Гридіна «Відчайдушні», Твена «Пригоди Тома Сойєра», Роулінг «Гаррі Поттер».

 

Вояж в Аргентину

Учасники клубу мандрівників «Вояж» при бібліотеці №4 вирушили у чергову віртуальну подорож на край землі та відвідали яскраву, багатогранну і неймовірно цікаву країну Аргентину.

Ця країна – дивовижне місце з казковою природою, гучними святкуваннями, незвичними традиціями та смачними національними стравами. Світ незайманої природи, непрохідних джунглів, де живе така кількість живності, яку складно собі навіть уявити. Тут водоспади, могутні гори Анди з приголомшливими гірськими озерами, багатокілометрові пляжі, найкрасивіший блакитний льодовик Періто-Морено, старовинні та сучасні архітектурні чудеса та ще багато іншого.

 

Книга у вухах

Світ стрімко розвивається, змінюються інтереси та вподобання сучасних школярів.

З’являється багато інтернет-спокус, які претендують на першість. Щоб конкурувати з ними, книги теж трансформуються. Тепер їх можна не лише гортати, читати, а й слухати.

Із сучасними інтерактивними 3D книгами познайомилися четверокласники наукового ліцею під час книжкового бук навігатора «Читай – формат не має значення!», який провела бібліотека №19. Захід доповнили динамічні ігри. Дуже емоційним та цікавим став конкурс «Старі казки про головне». Мораль їхня дивовижно співзвучна сьогоденню, а якщо казку переказати сучасною мовою, то ефект просто вражає. З цим погодилися всі учасники гри. Бібліотекарі наголосили: «Книга та читання зроблять нас розумними, сучасними та цікавими співрозмовниками».

Кидай мишку – бери книжку!

Сьогодні учням як споживачам комп’ютерних продуктів треба, щоб інформація подавалася яскраво, динамічно і бажано коротко.

Головне завдання бібліотекаря – привернути увагу, викликати емоційну реакцію, бажання взяти книгу в руки. У бібліотеці №15 відбулися мотивовані читання «Залиш мишку – візьми книжку». Діти знайомилися з новинками сучасних дитячих письменників та ділилися враженнями про прочитане з друзями.

(Галина Артеменко)

 

Книжкова шафа покоління Z

Дівчата з клубу «Наталка» центральної міської бібліотеки для дітей говорили про читання.

Дискутували із запалом! Презентуючи улюблену книгу, кожна доводила, що та найкраща і претендує на місце у ШАФІ.

Про що ж читають наталківці, які книги їм до вподоби? «Дівчина онлайн» Зої Загг. «У світлі світляків. На порозі ночі» Ольги Войтенко. «Дорослі зненацька» Сергія Гридіна…Всі вони про дружбу, про те як розібратися в собі, почути, зрозуміти і прийняти себе та інших. В ШАФІ не знайдете жодної книги із докучливими моралями і нудними прописними істинами. Дівчата переконані: якщо їхні однолітки не люблять читати, їм просто не траплялися ці книги. А вони чекають на своїх читачів у центральній міській бібліотеці для дітей.

 

Що почитати за кавою

Під такою назвою відбулося засідання чоловічого клубу за інтересами «FORWARD» у бібліотеці №8.

Кава та книги – одне з найкращих поєднань у світі. Кава дарує чудовий аромат і бадьорість, книги – знання та натхнення, можливості відкрити щось нове та невідоме. Читати за горнятком улюбленого напою – мрія багатьох людей. «Форвардівці» обрали книгу до смаку, поспілкувалися, відпочили, насолоджуючись філіжанкою запашної кави.

 

Від автора щиро

На виставці «Дорогоцінні автографи» у центральній міській бібліотеці для дітей представлена колекція видань, яка викликала у читачів особливу цікавість.

Це книги з автографами і дарчими написами письменників, які були подаровані бібліотеці під час творчих зустрічей та презентацій.

Читаємо присвяти і побажання Антоніни Царук, Сашка Дерманського, Олени Рижко, Івана Андрусяка, Олени Надутенко та інших митців. І здається, що автор звертається саме до тебе: «З побажанням добра і успіхів», «Від автора щиро», «На добру згадку читачам бібліотеки», «Читайте, дивуйтеся, радійте»…

Ці книги – історія і пам’ять, якою книгозбірня ділиться з відвідувачами і дякує дарувальникам.

 

Наше місто. – 2021. – 8 квітня. – с.3

 

2021.04.01 Тарас на караоке

12.04.2021 12:12

Тарас на караоке

Поетичний конкурс «Шевченкова весна» провели у науковому ліцею працівники бібліотеки №19.

Другокласники з великим захопленням прослухали історію про життєвий та творчий шлях поета. Бібліотекарі розкрили грані таланту Кобзаря. Діти дізналися про місця на планеті названі на честь великого Пророка.

Маленькі декламатори підготували вірші, святкову атмосферу доповнювало традиційне українське вбрання. Серед найкращих – поетичні виступи Дамира Левченка, Ангеліни Стеценко, Ярослава Мазуренка. Читці отримали грамоти. Класне караоке «Зацвіла калина» довело, що вірші Тараса Шевченка безсмертні й незабуті в сучасному світі.

Малювали щастя

Яким є щастя у розумінні відвідувачів, дізналися в бібліотеці №4 під час інтерактивної гри «Намалюй щастя».

Користувачі охоче відгукнулися на пропозицію співробітників бібліотеки та поділилися своїм щастям на фліпчарті. Також читачам було запропоновано переглянути добірку книг з фонду бібліотеки, в назвах яких є слово щастя.

(Ірина Абрамова)

Наше місто. – 2021. – 1 квітня. – с.4.

 

2021.03.25 Джутові картини

12.04.2021 12:09

Джутові картини

Напрочуд дивовижні вражаючі неймовірні джутові картини та вироби відкрили свої чари для мешканців селища Нового.

Перед відвідувачами бібліотеки №17 ожила особлива рукотворна казка.

А чарівниця цього джутового царства – головна художниця академічного обласного театру ляльок Оксана Шарій. Презентація виставки відбулася в співдружності музики, поетичного слова і художнього мистецтва. Юні віолончелісти дитячої школи мистецтв селища Нового разом з Ларисою Лісніченко та Володимиром Волошенком дали змогу зануритися у світ чарівної музики. Ліричні твори «Мелодія», «Експромт» та «Гімн кохання» заполонили простір чудодійними звуками. Майстри пера Антоніна Корінь, Анатолій Каретний, Валентина Саєнко повели присутніх поетичною стежиною, віршованими рядками благословляли художницю Оксану Шарій та її фантастичні творіння на широке визнання та шанування. Адже виставка оригінальних робіт починає свій шлях до поціновувачів декоративного мистецтва. Тут, у храмі книг, оживатимуть таємничі образи, маски, русалки, квіти, тварини. Двері книгозбірні гостинно відкриті для мешканців селища. Школярі матимуть змогу під час майстер-класів власноруч виготовити неповторні вироби.

За теплим чаюванням виникали творчі ідеї та плани. Завдяки небайдужості до життя громади селища Нового підприємця Олега Клепацького творчий вечір був сповнений квітів та подарунків.

Катерина Салтан

завідувачка бібліотеки №17

 

Наше місто. – 2021. – 25 березня. – с.16.

   

2021.03.18 Конкурс Кобзариків

12.04.2021 12:05

Конкурс Кобзариків

Конкурс Кобзариків «Твоя душа, твоя пісня не вмре, не загине».

Його серед учнів 3-Г класу ліцею "Науковий" влаштували в бібліотеці №19. Діти дуже ретельно готувалися, хвилювалися, підбирали образи. Тому конкурс перетворився на справжнє дійство. Кожен декламатор отримав багато схвальних оплесків від слухачів. Привітали найвиразніших читців – це Святослав Колодійчук, Крістіна Біліченко, Діана Мілай та Кароліна Несвіт.

 

Мій вусатий муркотливий менший друг

Пізнавально-ігрову програму «Мій вусатий муркотливий менший друг» для другокласників школи №14 провели в бібліотеці №13. Кішка нині найпопулярніша домашня тварина на планеті. Бібліотекарка розповіла дітям цікаві факти з життя котів. Відповідаючи на запитання вікторини, маленькі читачі дізналися, що коти можуть видавати близько сотні різних звуків. Що котяче вухо повертається на 180 градусів. Під час перегляду презентації «Мій вусатий муркотливий менший друг», присвяченої котам – героям літературних творів, діти пригадали персонажів-котів із мультфільмів та кінофільмів. Книжкова викладка, де була представлена література про цих чудових тварин, вразила маленьких читачів тим, що багато письменників не уявляли свого життя без муркотливих вусатих котиків. А ще читачі з любов’ю розповідали про своїх улюбленців. Було весело і цікаво. Найголовніше – діти засвоїли, що котів ображати не можна, до них треба ставитися з турботою і любов’ю.

 

Наше місто. – 2021. – 18 березня. – с.4.

 

2021.03.11 Співці степу

12.04.2021 12:02

Співці степу

Поетичний автостоп «Співці степу» відбувся в бібліотеці №5 у рамках проекту «Non-stop зустрічі». Місцеві поети Станіслав Новіцький і Михайло Теніченко зачарували слухачів своїм поетичним діалогом. Станіслав розповів про особисте знайомство з таким титаном сучасного письменства, як Іван Драч, декламував його вірші, а також вірші інших знаних і улюблених багатьма авторів. Сам Станіслав пише здебільшого вірші-верлібри. Юнаки і дівчата дізналися, що таке верлібр, хто ще з відомих поетів використовував цю форму у своїй творчості. Наприклад, Стус, верлібри якого вважаються зразковими.

Михайло Теніченко пише в іншому стилі. На творчість його надихає краса рідної природи, спогади дитинства, події повсякденного життя. У поетичному діалозі обидва поети знайшли своїх прихильників.

Коти для доброти

На «Березневу котовасію», присвячену Міжнародному дню котів, запросили любителів милих, грайливих, веселих і пухнастих друзів працівники бібліотеки №4. Відвідувачі взяли участь у фотоконкурсі «Коти для доброти», переглянули книжкову викладку, що відкрила багато цікавих відомостей і фактів з життя котів і кішок. А також мали змогу обрати у дарунок книгу з акції «Кіт у мішку».

(Ірина Абрамова)

Наше місто. – 2021. – 11 березня. – с.4.

   

Страница 1 из 10