Бібліотека в ЗМІ

2021.07.01 Ми – громадяни України

02.08.2021 09:14

У книгозбірнях міста пройшли патріотично-виховні заходи до дня Конституції.

Як розуміють підлітки своє громадянство? Диспут на таку тему провели в бібліотеці №2 з учнями училища імені Федоровського. У бібліотеці №15 діти читали вірші Сосюри, Шевченка та виконували музичні твори. На бібліотечній сторінці №10 користувачі познайомилися з юридичною шпаргалкою «Перехрестя Мудрого Закону». У центральній міській бібліотеці для дітей презентували малюнки читачів «Права дитини» про виховання у сім’ї. Вільну трибуну для відвідувачів влаштували в бібліотеці №12. Конституційні права та обов’язки розподіляли відвідувачі бібліотеки №13. У бібліотеці №1 провели для своїх читачів інформаційний маклер «Українській Конституції – 25 років. Зростаємо разом з державою!»

Ляльку в українському вбранні побачили читачі центральної міської бібліотеки для дітей у бабусиній світлиці. Презентація «Берегиня роду» познайомила дітей з лялькою-мотанкою. Діти дізналися, що це не просто іграшка, а оберіг для всієї родини. Перша така лялька з’явилася майже п’ять тисяч років тому. Українці вірили, що цей символ охороняє дітей та житло, захищає родину від неприємностей.

Учасники заходу були вражені чарівною силою і магією ляльки та із задоволенням працювали над створенням власних оберегів.

Наше місто. – 2021. – 1 липня. – с.4

 

2021.06.24 Ключі до здоров’я

02.08.2021 09:12

Ключі до здоров’я

За допомогою казок та ігор юні читачі бібліотеки №21 у ході практичних занять побачили, як швидко може поширитися небезпечна інфекція, особливо серед дітей. Учасники заходу дізналися про необхідність вакцинування, щоб побороти такі поширені серед дітей інфекції, як поліомієліт та кір. А на майстер-класі створювали зовсім не страшні «віруси» на пляжі.

Як передається вірус, дізналися учасники заходу в бібліотеці №12. Для дітей провели ігри та практичні заняття. Під час експерименту діти занурювали долоньки у воду з блискітками, які імітували наявність вірусів. Побачили, як розповсюджується інфекція та як швидко вона передається. І зрозуміли, чому так важливо повсякчас ретельно мити руки.

Смачне літо з книгою!

Смакуйте літо з книгою! Пізнавально-розважальну бібліотечну карусель «Привіт, літо, сонечком зігріте!» розкрутили в бібліотеці №17 на селищі Новому. Книгозбірня наповнилася бібліогралочками, літературними вікторинами, знайомством з книжковими новинками. Учасники розгадували таємничі загадки, дізнавалися щось нове. У храмі книг, де панує світ казок, пригод і фантастики, кожен міг підібрати книгу до смаку і отримати цікавого друга-співрозмовника.

(Катерина Салтан)

Бібліодесант на дитячий майданчик влаштували в бібліотеці №15 на селищі Гірничому. Діти дізналися, що книга – мудрий друг і порадник, який навчає говорити, розповідає про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Бібліотекарі запросили дітей до книгозбірні та запропонували провести літні канікули разом з книгою.

Таємниці океанських глибин досліджували в бібліотеці №13. Під час віртуальної мандрівки читачі дізналися про підводні річки. Розгадували загадки про мешканців океанів, переглядали слайд-презентацію «Таємниці океанських глибин» та відеоматеріал «Цікаві факти про Тихий океан». Любителі пригод знайшли для себе цікаві художні видання на морську тематику.

 

Наше місто. – 2021. – 24 червня. – с.4.

 

2021.06.18 Разом з книгою пізнаємо світ

30.06.2021 15:16

15 червня відбувся бібліодесант працівників філії №15 на дитячий майданчик, що в селищі Гірничому.

Цікаві факти про книжки та їх перегляд допомогли малюкам зробити перші кроки у пізнанні дивного світу навколо їх. Дізналися, що книга – мудрий друг і порадник, який навчає говорити, розповідає про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. З дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує. Бібліотекарі запросили дітей до книгозбірні та запропонували провести літні канікули разом з книгою.

Вечірня газета. – 2021. – 18 червня. – с.7.

   

2021.06.10 Чарівні звучать слова – діти мають всі права

30.06.2021 15:10

Чарівні звучать слова – діти мають всі права

У рамках Чілдрен фесту «Бібліотека об’єднує друзів» юні читачі книгозбірні №1 цікаво і пізнавально провели час. Бібліотекарі підготували літературну мозаїку «Чарівні звучать слова – діти мають всі права». Діти читали вірші та оповідання, розгадували загадки, дивилися улюблені мультики, гралися в настільні ігри. Для відвідувачів була презентована книжкова виставка «Любов до книги – пізнання мудрості».

Малювали на асфальті мрії свого дитинства читачі бібліотеки №15. Книжкові виставки пропонували цікавинки для наймолодших читачів, книги сучасних авторів та чтиво для тамування літературної спраги. Найбільше зацікавила дітей «Чарівна книга», яка разом з цукеркою-смайликом бажала дітям сонечка, тепла, посмішок, цікавих літніх канікул разом з книгою.

Комиза та інші герої лялькового театру цікаво й весело розповіли в бібліотеці №8, які права мають діти. Книгозбірня влаштувала для них яскраве свято. Маленькі відвідувачі залюбки виготовляли цікаві поробки. За допомогою окулярів віртуальної реальності подорожували до підводного світу, каталися на американських пагорбах та відчували себе супергероями. Дитинства яскраві миті залишаться в їхній пам’яті.

Стежками дитинства дзвінкого пройшлися відвідувачі бібліотеки №4. Там їм трапилися вікторини, ігри, майстерня лікерів, знайомство з новинками дитячої літератури. Учасники шоу-асорті отримали заохочувальні призи, прапорці та солодощі.

Літо малювали крейдою у центральній дитячій бібліотеці на Попова. Юні читачі демонстрували свої таланти, розгадували загадки-обманки, інтерактивно грали з казковими героями книго театру «Буратіно».

Подарували емоції вихованцям центру комплексної реабілітації ждя дітей з інвалідністю працівники бібліотеки №12. Під час соціальної акції діти отримали море задоволення і незабутніх вражень. Було багато радісних посмішок. Панувала атмосфера гарного настрою.

Тат і мам, бабусь і дідусів запросили в бібліотеку №2 переглянути відео сюжети на цікаві теми та обмінятися досвідом. Безпека (дома, на вулиці, в інтернеті) – як цьому навчити? Формування корисних звичок: як говорити з дітьми про обмеження? Люблячи свою дитину, як виростити щасливу людину? А тим часом діти переглядали книжкову виставку письменників-земляків, створювали ляльки-мотанки.

Дитинство в сонячних долонях. Веселою ігровою програмою був насичений перший літній день у бібліотеці №13. Для маленьких читачів бібліотекарі підготували цікаві розваги. Провели онлайн-вікторини «Вгадай казкового героя» та «Цікаві мовознавці». Діти із захопленням розмальовували своїх улюблених героїв, гортали сторінки новеньких цікавих книг та вибирали, які ж найперше прочитати.

Наше місто. – 2021. – 10 червня. – с.4.

 

2021.06.17 Жива планета

30.06.2021 13:17

Жива планета

Екологічний калейдоскоп «Жива планета» провела бібліотека №2 з учнями училища імені Федоровського.

Присутні ознайомилися зі звітом Всесвітньої організації охорони навколишнього середовища «Жива планета». Переглянули відео «Рейтинг екологічної ефективності України». Спробували дати відповідь на актуальне питання «Куди діти сміття?», взявши участь у екологічному прес-шоу та зігравши у командну гру. Переможцем стала команда «Флора». Учні поділилися своїми екофішками щодо збереження довкілля.

Пола, Тола, Непосидько

Літнє читання – чудовий час для розширення світогляду дітей та їхньої творчої уяви.

Бібліотека №12 приєдналась до участі в міжнародному освітньому проєкті  про 17 цілей сталого розвитку. Вони покликані здійснити глобальні і якісні зміни у соціальних, економічних та екологічних сферах.

Літні читання в бібліотеці розпочалися з презентації книги «Малий громадянин світу». Мета – допомогти дітям та їхнім рідним розібратися, що можна зробити для інших, для себе, для середовища.

Книга складається з п’яти дивовижних пригод відважних мандрівників: сови Поли, кішки Толи і невгамовного песика Непосидька. Кожна казка стосується принаймні однієї з 17 глобальних цілей сталого розвитку. Читачі разом із невтомними мандрівниками двічі побувають в Індонезії, завітають у Пакистан, згодом із Чехії перемістяться до Америки, де їх чекають неймовірні і повчальні пригоди. Казки покажуть, як наші дії можуть позитивно впливати на суспільство та планету. Прочитавши книгу, хлопчики та дівчатка зрозуміють, що прості дії можуть зробити життя людей більш безпечним, здоровим і справедливим.

 

Наше місто. – 2021. – 17 червня. – с.4.

   

Страница 1 из 12