Бібліотека в ЗМІ

2021.10.28 Порція щастя

03.11.2021 15:00

Порція щастя

Любителі читання члени клубу «КЛюЧ» завітали до літературної кав’ярні бібліотеки №2 на «Дегустацію літературних новинок».

Учасники літературної дегустації виконували різні ролі. Ведучі були шеф-кухарями. Офіціанти читали уривки з творів і подавали на столи гостям замовлені книги. Кухарі пригощали стравами за рецептами письменників і рекомендували для читання свої улюблені твори.

Книжковою ласункою стала учителька української мови та літератури Євгенія Петренко як любителька і знавець художньої літератури. Юнаки та дівчата були дегустаторами. Пробували на смак…книги. Читали уривки, оцінювали авторів і твори, обирали собі для читання уподобану книгу.

У літературному меню були різні страви. «Національна кухня» - книги українських авторів. «Спекотне під гострим соусом» - детективи та пригоди. «Гарячі страви» - книги-відкриття та які вперше вийшли українською мовою. «Порція щастя» - книги про любов, про сенс життя. Також «Асорті», «Десерти» з віршами та оповіданнями.

На закінчення – бліц конкурс «Книжкове бістро» на знання сучасних авторів, книжкових новинок.

Відвідувачі літературної кав’ярні насолодилися книжковими новинками і вишуканими літературними «стравами». А також пригостилися кавою та чаєм із звичайними смаколиками. Сердечно привітали з 18 днем народження Дар’ю Лінок. Усі отримали позитивні  емоції і гарний настрій.

Для всієї родини

День нової книги «Книжкові новини для всієї родини» влаштували в бібліотеці №12.

Працівники бібліотеки ставили за мету не тільки інформувати про нові надходження літератури до бібліотеки, але й сприяти розвитку сімейного читання. Відвідувачі знайомилися з подарунковими книгами читачів бібліотеки, для яких читання дарує радість і приємні миті спілкування, наснагу до пізнання нового та незвіданого.

Кожному користувачеві знайшлась книга за його вподобанням. На виставці «Книжкові новинки – дитячі перлинки» були представлені книги сучасних українських та зарубіжних  авторів. Про досягнення яскравих особистостей, які вражають своїм талантом, а ще більше цілеспрямованістю та силою волі, цікаво було дізнатись при огляді серій «Життя видатних дітей», «Видатні особистості». Любителів поетичного слова запрошували переглянути краєзнавчу поезію.

Наші читацькі родини не тільки змістовно відпочили, а й упевнили бібліотекарів, що цей день став для них справжнім днем родинного читання.

 

Наше місто. – 2021. – 28 жовтня. – с.4.

 

2021.10.21 Звучать хай компліменти

01.11.2021 09:45

Це ж нашого життя щасливії моменти…

Вишивальниця Ольга Тимофієва представила виставку своїх картин бісером у бібліотеці №5. Експозиція дуже жіночна, тепла і традиційна. Особливу увагу привертає триптих «Потяг до ілюзії» на тему сюжету п’єси Вільяма Шекспіра «Сон літньої ночі» та образів короля Оберона і Титанія. Ці картини можуть також слугувати ілюстрацією до середньовічного фольклору.

Ольга Миколаївна не бачить свого життя без вишивання, хоча це вимагає багато часу та копіткої праці. Де тільки береться стільки енергії та терпіння! Тож хочеться побажати народній майстрині і надалі творити дива, які нікого не залишають байдужим.

(Світлана Котлярова)

Чаювали душею молоді. У теплій щирій атмосфері в бібліотеці-філії №10 відбулося чаювання «Ми всі душею молоді». Звучали улюблені пісні та поезії, співзвучні і юності та пори року, і тій мудрості, яка приходить з роками.

Вечір-комплімент «Зорепадом летять роки» у бібліотеці №2 зібрав людей поважного віку – щирих, вірних друзів, шанувальників книги і бібліотеки. Звучали теплі слова вітань, а ще…компліменти! Їх у цей день було багато! Присутні познайомилися з мистецтвом компліменту, адже він дарує радість і гарний настрій. Говорили один одному компліменти, слухали пісні Окуджави та гуморески Павла Глазового. «Ми дуже любимо своїх читачів. Вони в нас талановиті, мудрі, ерудовані», - висловлюють компліменти працівники книгозбірні.

 

Тепло маленьких долоньок

Козацьку вечірку для учнів 4 класів школи «Вікторія-П» влаштували в бібліотеці №12. Хлопчики та дівчатка здійснили захопливу мандрівку в історію українського козацтва та переглянули мультфільм «Магічний світ козаків-характерників». Потім змагалися в іграх на фізичну силу, швидкість реакції, нестандартне мислення, різноманітні екстремальні розваги. Активних учасників вечірки чекали цікаві сюрпризи.

Сердечки-обереги для воїнів виготовили діти на майстер-класі в бібліотеці №21. Посилку з оберегами, солодощами та листом-зверненням відправили в Київ до громадської організації «Волонтерська сотня Доброволя» для передачі військового клінічного госпіталю. «Хай тепло маленьких долоньок, що виготовляли ці сердечка-обереги, зігріє ваші серця, додасть витримки і терпіння, сили і мужності. Міцного-міцного вам здоров’я!», - написали діти в листі.

60-річчя відзначила бібліотека №6 імені Леоніда Куценка. У книгозбірні вручили подяки кращим читачам року. Також за потяг до читання, участь у творчих заходах та в акції «Подаруй бібліотеці книгу». Присутні взяли участь у вікторині та іграх із солодкими призами

(Олена Шовенко)

Знайшовся найхитріший! Шукали скарб учні Наукового ліцею, мандруючи трьома станціями бібліотеки №19. Складали з пазлів усім відому казку на станції «Казковій». На «Кольоровій» сортували книжки за назвами творів, обираючи ті, в назвах яких є веселкові кольори. А на станції «Кмітлива» відгадували назви казок, застосовуючи математичні вміння. Усіх захопила гра в хованки «Таємним книжковим лабіринтом». Діти побачили невідомі й недоступні куточки книгосховища, а переможець отримав титул «Найхитріший».

Маленькі «Кришталики» з дитсадка №69 уперше завітали до бібліотеки. Яскравий книжковий світ книгозбірні №15 подарував їм незабутні емоції, допоміг потрапити до чарівного світу фантастичних пригод та мандрів. Бібліотекарі ознайомили дітлахів з правилами поведінки з книгою, підготували загадки та цікаві ігри.

(Катерина Натальченко)

Наше місто. – 2021. – 21 жовтня. – с.4.

 

2021.10.14. Кращий джура

27.10.2021 07:55

Кращий джура

Спортивно-патріотичні змагання на кращого джуру провели до Дня захисників України в ліцеї «Науковий» працівники бібліотеки №19.

Команди «Українці» та «Козачата» демонстрували свої вміння впевнено й швидко пасувати футбольним м’ячем та вправляться зі скакалкою. Дружно і весело проходило змагання з переправи на інший берег Дніпра. Потужна підтримка дівчат (кульки, плакати, прапорці) забезпечила найсильнішим козакам перемогу в перетягуванні канату.

Сюрпризом для хлопчаків став кулінарний конкурс. Вони без підказок від дівчат обирали продукти для традиційного українського борщу.

Парубки з честю впоралися з усіма завданнями і отримали заслужені медалі «Джури» за мудрість, шляхетність та відвагу.

Ірина Конєва

З Карповим на Кущівці

Презентація книги «Відголоски родинної пам’яті» відбулася в бібліотеці №5.

Її представив автор – Валентин Євгенович Карпов, офіцер запасу Збройних сил України, військовий лікар, психолог, громадський діяч і письменник. Він написав більше чотирьох десятків науково-популярних книг.

Валентин Євгенович з притаманною йому харизмою розповідав про створення сучасного козацького руху у нашому місті. Нагадав сторінки історії реєстрового українського козацтва, яка нерозривно пов’язана з історією рідного краю. Без пам’яті про минуле немає майбутнього, нагадав він. Читачі погодилися, що в нас іще жива генетична пам’ять славетних предків. Розповідь Валентина Карпова була насичена фактами та деталями, про які молодь раніше не знала.

Привітати письменника з виходом у світ нової книги прийшли вчителі та учні Кущівської гімназії. Спілкування з талановитою людиною додало  чудового настрою.

 

Наше місто. – 2021. – 14 жовтня. – с.2.

   

2021.10.07 Нащадки козака Завади

20.10.2021 11:46

Навчать діяти

Користуватися додатком «Дія» навчають відвідувачів у бібліотеці №19. Участь беруть користувачі різного віку. Бібліотекарі роз’яснюють, що цифровий портал – швидке та зручне отримання різноманітних послуг онлайн. Батькам новонароджених бібліотекарі розповідають про можливості сервісу Малятко, за яким вони можуть отримати всі необхідні послуги за однією заявою.

Мовчазний крик Бабиного Яру. Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Нагадали про цю трагічну дату своїм відвідувачам у бібліотеці №2. Тут провели літературний вечір «Мовчазний крик Бабиного Яру». Читачі ознайомилися з історією цих подій та літературою з виставки «Бабин Яр. 1941», прослухали огляд літератури «Історії тих, хто вижив», переглянули цикл відео сюжетів.

Ерудити та мовознавці змагалися на мовному квесті в бібліотеці №2. Учні училища імені Миколи Федоровського створили дві команди «Ерудити» та «Мовознавці». Отримали маршрутні листи, пройшли станції «Асоціативна», «Історична», «Фразеологія», «Театральна», «Перекладач», «Жартівлива» та інші. У фіналі на станції «Поетичній» учасники декламували вірш «Мова» Максима Рильського. Учні перевірили свої знання з морфології, фразеології, лексики, стилістики, змагалися в кмітливості, вчилися працювати в команді.

Перемогу здобула команда «Ерудити». Учасники отримали величезний заряд позитивної енергії та гарного настрою.

Нащадки козака Завади

Про рідний мікрорайон Завадівку говорили у бібліотеці №10. Відвідувачі знайомилися з історією виникнення Завадівки та її чудовими краєвидами. А показати тут є що. Бібліотекарі з року в рік збирають унікальний матеріал у фотодокументах, занотовують спогади сучасників про минуле. Про це розповідають краєзнавчі виставки «Краєвиди Завадівки», «Нащадки козака Завади», «Світлини родини Луньових», «В обличчі кожному історія своя…», «Знайомтесь: таланти рідної Завадівки». Користувачі бібліотеки дізналися про видатних людей краю, вивчали звичаї та традиції завадівців, які передаються з покоління в покоління.

Креатив-майстерку «Вироби з паперової лози» провела в бібліотеці №4 майстриня і читачка книгозбірні Алла Молдавану. Відвідувачі долучилися до оволодіння популярного нині виду декоративного мистецтва – плетіння паперовою лозою. Алла Віталіївна щедро ділилася секретами папероплетіння. Майстриня давала поради, з чого починати, який матеріал краще застосовувати, демонструвала техніку плетіння, заохочувала до відвідування творчої майстерні у бібліотеці.

Виставка творчих робіт майстрині чудово демонструє, як звичайний папір у талановитих руках перетворюється на справжній витвір мистецтва. Вироби з паперової лози можуть стати не лише чудовою прикрасою інтер'єру, а й оригінальною дизайнерською річчю чи ексклюзивним подарунком.

«У пошуках голосу Марка Кропивницького». Цю книгу Оксани Гольник презентували в бібліотеці №1. Відбулася й презентація книжкової виставки «Про рідний край на сторінках видань», яка презентує історико-краєзнавчу літературу. Живий інтерес користувачів викликала відеомандрівка «Кіровоградщина відкрита світові».

 

Наше місто. – 2021. – 7 жовтня. – с.4.

 

2021.09.23 Про місто з любов’ю

13.10.2021 08:53

Здавалося б, ніби все знаєш про місто, в якому народився, охрестився, створив сім’ю. В якому живеш, навчаєшся чи працюєш, втілюєш свої ідеї, плани, задуми.

А ні – щоразу знаходиш щось нове, незвідане, якщо тільки виявляєш найменший інтерес, найменшу зацікавленість. І переконуєшся, як мало ми відаємо про сьогодення. А ще менше – про минулі часи, минулі роки нашого рідного міста.

Знайомимося з книжковою виставкою «Про рідне місто з любов’ю» в бібліотеці №2. І ще глибше занурюємося в минуле міста Кропивницького, радіємо новим граням життя за часів незалежності України.

Відбулося знайомство з книгами Валентина Карпова і Сергія Чеботарьова «Силуети крізь час» (серія «Відголоски родинної пам’яті»). Ці книги пронизані величезною любов’ю до малої батьківщини.

Місто зелені й краси, місто слави й величі, місто любові й злагоди – це наше місто! З любов’ю ми говоримо про своє місто, про його славних людей, які примножували і примножують його потенціал своїм талантом і невтомною працею.

Дізнавайтесь, пізнавайте, мандруйте сторінками видань про наше місто!

Розпочинайте нові справи, урізноманітнюйте дозвілля. Любіть своє місто – наш Кропивницький!

Відеофільм «Кропивницький туристичний» створили власноруч у центральній міській бібліотеці для дітей (вулиця Попова). Його з великим зацікавленням дивляться відвідувачі книгозбірні. Біля книжкової виставки «Сторінками історії рідного краю» проходять голосні читання, знайомство з літературою письменників-краян. Лідирує за читацькою популярністю книга «Киця з Кропивницького» Олени Горобець. Бібліотекарі закликають вивчати історію рідного краю, адже без знання минулого не можна побудувати гідне майбутнє!

(Віра Резніченко)

Незабудки прийшли до Буратіно! П’ятирічні вихованці дитячого садка «Незабудка» вперше завітали до центральної міської бібліотеки для дітей (вулиця Попова). Познайомилися з найголовнішими скарбами бібліотеки – книгами, отримали перші уроки дбайливого до них ставлення, взяли участь у казковій вікторині «Якщо можеш, відгадай».

Дітей вразило розмаїття цікавих казок та яскравих журналів. Приємною несподіванкою для них стало знайомство з книго театром «Буратіно». Зразу ж виникло бажання знайти своїх улюблених героїв серед ляльок та в книжках. Перша екскурсія до бібліотеки викликала у дітей бажання якнайскоріше навчитися читати.

«Яскраві барви мого міста». Краєзнавчий екскурс провели в бібліотеці №13. Читачі здійснили віртуальну мандрівку вулицями нашого міста, дізналися цікаві факти з його історії, відповідали на запитання краєзнавчої вікторини. Із задоволенням переглядали яскраві фотографії затишних куточків нашого міста.

«Моє місто – краплина на карті України». У бібліотеці №1 презентували нову книгу Оксани Гольник «У пошуках голосу Марка Кропивницького». Відвідувачі мають змогу переглянути фільми, присвячені нашому місту, взяти участь у вікторинах та конкурсах. Будучи краплинкою на карті України, наше місто не тільки її географічний центр, а й культурний, духовний, економічний центр нашої улюбленої Батьківщини.

Тобі історія розкаже…Історична подорож у бібліотеці №16 повідомила, як край наш жив. Надала безліч цікавої та корисної інформації, допомогла відповідати на питання вікторини «Адреса нашого міста». До перегляду цікавого відео про наше рідне місто долучилися як дорослі, так і юні відвідувачі бібліотеки.

Про видатних і знаменитих краян говорили в бібліотеці №15 на дні краєзнавства. Оформлена книжкова виставка «Мій рідний край – життя мого перлина» та викладка літератури «Видатні земляки». Бібліотекарі розповідали про наше рідне місто, його древню історію та сьогодення, знайомили читачів з видатними постатями нашого краю. Юні читайлики із задоволенням переглянули книги дитячих письменників-земляків на книжковій каруселі. Перевірили свої знання у вікторині-лотереї «Я люблю своє місто» та отримали солодкі призи.

Мій край лелечий…У бібліотеці №6 пройшов день краєзнавства «Край мій лелечий». Краєзнавчий куточок «Мій рідний край – найкраще місце на землі» розповів про історію рідного міста та відомих особистостей. Відвідувачі переглянули виставку «Автограф на пам’ять» та взяли участь у інтелектуальній вікторині «Чи знаєте ви історію рідного міста?». Подарунком до дня міста став своєрідний святковий фототорт з вікториною «Вгадайте краєвиди нашого міста». Рідному місту присвятила свої вірші постійна читачка Світлана Ніколаєвська.

(Колектив бібліотеки №6)

 

Наше місто. – 2021. – 23 вересня. – с.3.

   

Страница 1 из 15