Бібліотека в ЗМІ

2022.09.22 Синдром новенької

05.10.2022 10:15

Синдром новенької

Засідання в клубі «Наталка» при центральній міській бібліотеці для дітей проходило гучно. Адже дівчата не спілкувалися в тісному дружньому колі три літні місяці.

Говорили про актуальне. Через воєнні дії багато сімей переїхали в більш безпечні місця проживання. Як дівчинці-підлітку освоїтися у новому класі? Практичні поради щодо налагодження дружнього спілкування в новому колективі подавалися для групового обговорення у вигляді шпаргалок. А ще були книги.

До присутніх на заході дівчат приєдналися у чаті ті, що зараз за межами міста чи навіть країни. Не тільки говорили, а ще й грали. Ігри-дружилки «Снігова куля» та «П’ять речей» створили атмосферу довіри, невимушеності. Допомогли дізнатися більше одне про одного.

 

Іванка знає, що сказати

Дев’ятирічна Іванка приєдналася до національно-патріотичного руху підтримки захисників і стала учасницею онлайн проекту «Що я скажу солдату Перемоги».

Свою творчу роботу (вірш та малюнок) юна читачка центральної міської бібліотеки для дітей обласного центру назвала «З Перемогою». «З Перемогою, з Перемогою – найчарівніші в світі слова! Мати й донька чекають воїна, переможця над силами зла», - написала юна патріотка.

 

Дзеркало емоцій

Бібліотека №17 селища Нового долучилась до серії занять з інтегрованого курсу «Драматургія і театр».

Книгозбірня зустрічала учнів школи №10, які останнім часом спілкувалися лише на уроках онлайн. Бібліотекарі запропонували відвідувачам захоплюючу вікторину «Чарівний світ мистецтва», книжково-ілюстративну виставку «Незвичайні пам’ятники України та світу», рольову гру «Дзеркало емоцій». Живе спілкування допомогло дітям об’єднатися, отримати задоволення від комунікації та наповнитися новими знаннями.

Слово – теж зброя

«Розваги в Країні мовознавства» влаштували в Новенській бібліотеці №17.

Відвідувачі індивідуально або з друзями поринають у різноманітний світ українських філвордів, ребусів, мовних загадок та кросвордів. Допомогу знаходять на книжкових виставках, під час поетичних читань творів земляків. Українське слово гордо звучало при перегляді літератури «Рідна мова – світ душі моєї», періодичних видань «Джміль» та «Смайлик», інтерактивного спілкування «Рідна мова – моя честь і гідність».

 

Краща мова єднання

Мовознавчий турнір «Краща мова єднання» відбувся в бібліотеці №2 за участі учениць старшої школи.

Бібліотекарі підготували завдання на перевірку знань, розвиток творчих здібностей, та уміння працювати в команді. Читачі переглянули відеоролики «Українська мова: 15 цікавих фактів» та «Соціальна реклама української мови». Кожен відчув себе поетом у конкурсі на складання сенкану на запропоновані слова. Завершився захід переглядом книжкової виставки та відеоролика «Гімн українській мові».

 

Наше місто. – 2022. – 22 вересня. – с.2.

 

2022.09.11 Настя – лідерка читання

16.09.2022 10:11

Одинадцятирічна Анастасія Калько – читачка бібліотеки №13.

Анастасія стала переможницею першого туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2022» серед читачів міських бібліотек Кропивницького. Дівчинка життєрадісна та позитивна, активна учасниця бібліотечних заходів. Її кредо – кожна людина неповторна й індивідуальна. У цьому вона переконує своїм конкурсним відеороликом на улюблене оповідання Григора Тютюнника «Дивак».

Анастасія – справжня лідерка читання, з цим погодилися усі члени журі. Прочитала багато книг, може творчо й артистично представити свою думку.

Колектив бібліотеки бажає переможниці успіхів у другому етапі обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання 2022». Настунько, завжди вір, що мета буде досягнута!

 

Наше місто. – 2022. – 1 вересня. – с.3.

 

2022.08.11 Сам собі бібліотекар

22.08.2022 12:24

Сам собі бібліотекар

Активні юні читачі, учасники реаліті гри «Сам собі бібліотекар» того дня зустрічали та обслуговували відвідувачів центральної міської бібліотеки для дітей.

Вчилися видавати книги двоє товаришів – Микита і Ян. Справа захоплююча, але й непроста. Необхідно поспілкуватися з відвідувачами, порадити щось цікаве. Або знайти конкретну книжку – а книжок у відділах так багато!

У краєзнавчій інформаційній зоні працював Олег. Він дуже любить своє місто, фотографує, цікавиться історією і сьогоденням нашого краю. Особливо цікавили його розповіді читачів-переселенців.

Марія розпитувала, які улюблені книги читачів та чи люблять вони свою бібліотеку. Спілкувалася з відвідувачами, вивчала формуляри. Так були знайдені відповіді. Бібліотекарі візьмуть їх до уваги в своїй роботі.

З фондом допомагали Костя та Богдан. Мілена проводила майстер-клас – виготовляли патріотичні книжкові закладки.

Кожен намагався виконати свою роботу на СУПЕР! І вони це зробили!

 

Чорнобривці для добра

Життя триває попри війну, незважаючи на неї. Життя гарне і цінне. І ми корисні там, де є.

Біля нашої бібліотеки №8 на мікрорайоні Шкільному квітують чорнобривці різних видів і відтінків. Люди милуються, дехто робить фото з дітьми. А ми з великим задоволенням спостерігаємо за цим. У такий нелегкий час для країни і українського народу ми можемо зробити щось приємне своїми руками. Тож посміхайтеся щиро, як можете. Смакуйте каву, як і перше, обіймайте міцно, як можете. Говоріть одне одному і собі теплі й добрі слова. Згуртованість і вдячність – наша велика сила.

(Колектив бібліотеки)

 

Наше місто. – 2022. – 11 серпня. – с.3.

   

2022.07.21 Зустріч трьох поколінь

15.08.2022 12:35

Зустріч трьох поколінь

«Завадівка вчора, сьогодні, завтра» влаштували в бібліотеці №10. Завадівські родини брали участь в інтелектуальних конкурсах, іграх, вікторинах. Згадали звичаї, традиції, обряди українського народу, говорили про те, як вони передаються з покоління в покоління. Виставку «Мій оберіг – моя родина» доповнили малюнками родовідних дерев, портретами родин, родинними реліквіями та художньо-декоративними матеріалами.

У складні часи для України ми всі також маємо бути як одна велика надійна родина. Захищати рідних, оселю та свій рідний край.

Завершився захід солодкими призами та незабутніми враженнями.

Читаю я і вся сім’я.

Провести разом день родини запропонувала своїм користувачам бібліотека №4. Родини, де в пошані книга, охоче відгукнулися. Учасників чекали різноманітні заняття. Презентація книг, однаково цікавих дітям і дорослим. Участь у вікторині «Читаємо ти і я, читає вся наша сім’я». Година сімейного читання «Добра родина – славна Україна». Хтось обрав баталії на дошці в клітинку «Мудрі шахи». А найменші читай лики залюбки ознайомилися з добіркою цікавих дитячих книжечок, відвідали творчу майстерню та відеосалон «Весела мультляндія».(Ірина Абрамова)

Злокуліст та інші.

Дощова літня лялькова прем’єра бібліотеки №19 зібрала глядачів з табору «Надія Ленд» наукового ліцею. Діти дивилися виставу «Весела думка – запорука». Майстерне виконання акторів-бібліотекарів та незвичний образ диво-лікарів викликали сміх та оплески дітвори. Дивувало незвичне лікування Злокуліста, Зубодера, Бруда, Скаліоза, Мікробіуса та Лежибока, які вони пропонували для хворого Короля Нудьгуна ІІІ. Після перегляду учасники легко відгадували загадки «Щоб здоров’я добре мати…»

Містер Твістер та Сороканіжки сонячного ранку прокачали не тільки м’язи, але і мозок! На спортивному полігоні «Разом до Перемоги!» працівники бібліотеки №19 тренували вихованців літнього табору «Надія Ленд». Тренери розгорнули три зони, які діти обирали за бажанням.

Розумники демонстрували знання та кмітливість в інтелектуальній зоні «Казкові спортсмени». Непосидьки та бігуни вправлялися зі скакалкою та м’ячем в спортивній зоні «Швидкий м’яч». Але найбільш наповненою стала ігрова зона «Сороканіжка». Таборяни демонстрували гнучкість, пластику, рівновагу та витримку в командній грі «Містер Твістер».

Тату: мода чи безглуздя?

Серйозна розмова з молодими читачами відбулася в бібліотеці №17 у селищі Новому. Татуювання – це витвір мистецтва чи загроза здоров’ю? Цікаві судження підлітків виражали їхнє ставлення до зовнішності та справжньої краси. Бібліотекарі запропонували мотиваційну гру «Твоя інтуїція». За своїми передбаченнями та логічними висновками гравці знаходили відповіді та ділилися власними методами вирішення подібних завдань.

Рукавичка у підвалі.

Працівники бібліотеки №19 разом з школярами підготували театральну виставу «Рукавичка». Повітряна тривога внесла свої корективи, прем’єра відбулася в укритті. Але це не завадило юним акторам розкрити своїх персонажів та підняти настрій глядачам. Весь зал допомагав озвучувати казку, імітуючи звуки птахів та шум зимового лісу. Маленькі театрали отримали в нагороду овації та посмішки від таборівців «Надія Ленд» ліцею «Науковий».

Квадрик, Трикутя, Круглик

Екологічну гру «Еко-Мемо» нещодавно отримала бібліотека №15. Користувачі тепер можуть не лише влаштувати собі цікаве дозвілля, але й більше дізнатись про сортування сміття. Запрошуємо всіх охочих до нашої книгозбірні, щоб поринути у світ правильного сортування сміття разом із героями улюбленого мультика Квадриком, Трикутею та Кружком.(Анастасія Шевченко)

Під хітові українські пісні вихованці табору «Надія Ленд» разом з працівниками бібліотеки №19 творили екомалюнки з кольорового рису. На папері оживали голуби миру, тризуб, прапор, грона калини, карта України, серця…Діти ділилися мріями та переживаннями про майбутнє держави.

Я б у генії пішов

День малюка на таку тему влаштували у центральній міській бібліотеці для дітей. У читачів була нагода пройти тест «А ти вундеркінд?» та заявити про свій хист і дарування. Акторські здібності продемонстрували юні театрали. Підтримати і підбадьорити своїх обдарованих дітей прийшли цілими родинами. Батьки знайомилися з літературою про відповідальне батьківство та отримали багато корисних підказок, як виховати розумника й інтелектуала.

 

Наше місто. – 2022. – 21 липня. – с.3.

 

2022.07.14 Сильні люди

28.07.2022 13:36

Сильні люди

Де найбільше хвилюючих історій можна почути? Кому довіряють свої тривоги вимушені переселенці? Де шукають допомоги та підтримки рідні воїнів-захисників?

У волонтерському центрі «Разом ми сила», яким опікується Тетяна Сила. Вольова, відповідальна, сильна жінка з великим та щирим серцем. Без вихідних, 24/7 разом з дружною командою вона готова прийти на допомогу кожному, хто звертається до штабу в Кропивницькому. Масштаби допомоги вражають: від оргтехніки до знарядь праці, від лікарських засобів та приладів до смаколиків на передову для українських бійців. А також посуд, одяг, їжа, товари для немовлят, подушки та матраци для родин переселенців.

Низький уклін невтомній команді волонтерського центру «Разом ми сила» за щоденне піклування родинами вимушених переселенців й таку необхідну допомогу воїнам-захисникам.

Слава волонтерам – патріотам України!

Олена Більченко, бібліотека №19

Наше місто. – 2022. – 14 липня. – с.1.

   

Страница 1 из 20