Бібліотека в ЗМІ

2023.05.11 Моє дитинство, вбите війною

31.05.2023 14:24

Моє дитинство, вбите війною…

Це назва одної із книжкових виставок, що створені працівниками книгозбірні №10.

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років. До цієї дати в бібліотеці-філії №10 відбувся інтелектуальний квіктайм «Мужність і відвага крізь роки».

У книгозбірні зібраний багатий матеріал про героїв-завадівців. Відвідувачі  протягом дня знайомились з циклом виставок: «Тихі зорі пам’яті», «Завадівці на фронтах Другої світової», «Моє дитинство, вбите війною…»; «Солдати слави не шукали», «Герой-мінометник», «Світлини родини Луньових». Документи, матеріали, фотографії виставок розповідають про участь наших земляків у Другій світовій війні. Твори українських письменників і поетів розкривають події та наслідки війни.

Особливо зворушили юних читачів фото своїх дідусів та бабусь. Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця рф. Ми не маємо права програти, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

До Дня пам’яті та примирення у бібліотеці-філії для дітей №12 МЦБС міста Кропивницького відбувся навігатор в минуле «Спогади про війну у віршах та піснях». Відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з віршами про війну таких авторів як Володимир Сосюра, Марія Пригара, Борис Олійник, Василь Симоненко, Ліна Костенко, Юлія Хандожинська на виставці літератури «В книжковій пам’яті миттєвості війни…»

 

Наше місто. – 2023. – 11 травня. – с.1.

 

2023.04.20 Україно, твій день гряде!

10.05.2023 10:20

Україно, твій день гряде!

Цьогоріч українство відзначає 105-річчя від дня народження видатного митця – письменника, літературного критика, академіка АНУ, громадського діяча Олеся Гончара. Олесь Терентійович не тільки поповнив скарбницю сучасної української літератури, а й багато зробив для суспільного життя рідної держави. Одне з найвідоміших гасел Гончара: «Україно, твій день гряде!» добре характеризує його настрій як людини, яка зробила свій вагомий внесок у здобуття Україною незалежності. До цієї визначної дати працівники бібліотеки-філії №1 організували для своїх читачів віртуальний нарис «Українське слово – міцна зброя Олеся Гончара». Наші користувачі мали змогу поближче познайомитися з творчістю письменника, його тернистим життєвим шляхом, широтою його думки, переглянувши, зокрема, відеофільм «Людина, яка змогла стати вільною». Особливу увагу наших читачів привернула також і книжкова викладка деяких його робіт. Твори Гончара перекладено на 67 мов, а Біографічний центр у Кембрижді (Велика Британія) визнав його «Всесвітнім інтелектуалом 1992-1993 років». 2005 року Олесеві Гончару надали звання Героя України. З 2016 року колишня вулиця Красіна у Кропивницькому перейменована в Олеся Гончара.

«Сторінками непрочитаних книг»

У бібліотеці-філії №15 відбулася літературна мандрівка «Сторінками непрочитаних книг». Діти познайомились з захоплюючим світом енциклопедій, словників, довідників. Мандруючи сторінками книг, учасники отримали відповіді на найрізноманітніші запитання, розвинули свою уяву та отримали нові знання.

«Відкрий свою книгу»

Під таким гаслом у Центральній міській бібліотеці для дітей проходило естафетне читання. Читачі розповідали про книги, які стали улюбленими, які найбільше здивували, які навчають, до яких повертаєшся знову і знову. Форма представлення була довільною – декламували уривки, говорили загалом, навіть елементи театралізації застосовували.

Слід відзначити, що серед вподобань наших читачів як художня, так і науково-популярна література, а також документальна хроніка і література, сповнена реалістичних історій про сучасну війну.

Наше місто. – 2023. – 20 квітня. – с.3.

 

2023.04.06 Непереможна та єдина читацька Україна

17.04.2023 12:23

Під таким гаслом в Україні тривав Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

У книгозбірні філії №15 бібліотекарі запропонували відвідувачам захоплююче онлайн знайомство з книгами Сашка Дерманського, Роальда Дала, Люсі Деніелс, Пауля Маара. У Центральній міській бібліотеці для дітей проведено літературний хепенінг «Казкова подорож країнами світу». У бібліотеці-філії №2 відбувся день інформації «Нові родзинки книжкового світу». В бібліотеці-філії №1 діти грали в літературні ігри та вікторини про рідний край, розповідали про пам’ятки рідного міста, читали цікаві дитячі книжки українських та зарубіжних авторів.

Діяли виставки: «Відкрита книга», «Нові родзинки книжкового світу», «Літературний гурман», де можна було ознайомитися з творчістю сучасних українських та зарубіжних авторів О. Забужко, В. Лиса, І. Роздобудько, С. Талан, А. Кокотюхи.

 

Наше місто. – 2023. – 6 квітня. – с.3.

   

2023.03.23 Змагалися в знанні творчості Кобзаря

31.03.2023 09:38

Знавців творчості Тараса Шевченка запросили в бібліотеку-філію для дітей №21 м. Кропивницького на конкурс «У світлі слави Кобзаря». Дві команди читачів змагалися у знанні напам’ять віршів, героїв оповідань тощо. Діти показали свою обізнаність про творчість Тараса Григоровича і як видатного всебічно обдарованого в різних жанрах художника. Свої відповіді на питання вікторини підтверджували, посилаючись на цитати з віршів поета та його картини, виставку ілюстрацій яких підготували бібліотекарі до заходу. Особливу зацікавленість викликали питання про пісенний спадок поета. Адже багато з його творів стали народними піснями. Перехід шевченкових поезій у народний репертуар триває й зараз.

 

Наше місто. – 2023. – 23 березня. – с.3.

 

2023.03.23 Діти України і війна. Кропивницький

31.03.2023 09:30

Другий місяць двічі на тиждень до Центральної міської бібліотеки для дітей міста Кропивницького батьки приводять своїх малюків на розвиткові заняття в рамках проекту «Діти України і війна. Кропивницький».

Навчання, які допомагають діткам від 3 до 6 років пізнавати світ, проводяться в інноваційному форматі з елементами гри. Вивчаючи фігури, цифри, оточуючі предмети та інше, тьютери налаштовують малюків згуртовано співпрацювати, опановувати мистецтво спілкування, взаємодіяти у колективі.

Бібліотекарям завжди приємно споглядати усміхнені обличчя малечі та чути схвальні відгуки від батьків.

Реалізація проєкту відбувається під керівництвом універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського у партнерстві з Обласним жіночим інформаційним центром під егідою Всесвітнього фонду допомоги дітям-сиротам (WWO).

 

Наше місто. – 2023. – 23 березня. – с.1.

   

Страница 1 из 24