Кіровоградська міська централізована бібліотечна система була організована рішенням виконкому міської Ради об'єднати всі державні масові бібліотеки міста в одну централізовану систему на базі міської бібліотеки імені 50-річчя Жовтня з єдиним книжковим фондом, штатним розписом і адміністративно-господарським керівництвом.
До складу МЦБС увійшло 16 бібліотек.

Потім відкрилися бібліотеки-філії №№17, 18, 19, до нових приміщень перейшли філії №№ 1, 2, 4, 9, 12, 16, ЦДБ.


Керівниками Центральної бібліотеки- директорами МЦБС були:
- Онуфрієнко Віра Родіонівна (1975-1979 рр.)
- Бойко Ольга Василівна (1979-1994 рр.)
- Посипайко Аделіна Василівна (1994-2002 рр.)
- Тимків Світлана Іванівна (з 2002 р.)
Серед бібліотечних працівників, які зробили значний внесок в розвиток бібліотечної справи міста, хочеться згадати імена:

- Ольги Василівни Бойко, директора МЦБС (1979-1994 рр.). За її сприяння отримані нові приміщення бібліотек-філій, зроблені ремонти, зміцнена матеріально-технічна база, проведена велика робота по популяризації бібліотек серед населення міста.

- Світлани Олексіївни Чумак, завідуючої бібліотекою-філією №16 (1976-1998 рр.), яка сприяла отриманню нового приміщення філії, кращому комплектуванню фонду, розширенню складу читачів, впровадженню платних послуг.


- Валентини Олександрівни Мануйлової, завідуючої бібліотекою-філією №12 з 1972 р., яка організувала роботу юнацького абонементу, створила цікавий молодіжний клуб "Сталкер", сприяла збільшенню книжкового фонду, залученню позабюджетних коштів.


- Марії Опанасівни Гальченко, завідуючої відділом комплектування МЦБС з 1969р. по 2018р, котра проводила велику роботу по комплектуванню книжкового фонду, роботу з довідковим апаратом та каталогами.


- Марії Хомівни Гаврилюк, колишньої завідуючої бібліотекою-філією №19. Поставила на належний рівень роботу бібліотеки, поліпшила кількісний і якісний склад книжкового фонду, відкрила кімнату казок для наймолодших читачів.

1998 рік - Професійний конкурс молодих бібліотекарів "Обираємо королеву"

 

Філії Кіровоградської МЦБС провели 17 вересня 2010 року акцію "Стоп-кадр", щоб продемонструвати можливості бібліотек, показати, що відбувається протягом одного дня у їхніх закладах. Це допомогло зібрати статистику, фото та відгуки читачів, довести цінність бібліотек  владних структурам. За результатами акції оформлено стенд "Зупинена мить. Один день з життя бібліотек".

 

До Всеукраїнського Дня бібліотек було проведено флеш-моби в усіх бібліотеках МЦБС. Учасниками акції  стали працівники та читачі бібліотеки, друзі бібліотеки, перехожі. Хід дійства, сюжет та динаміку флеш-мобу кожна бібліотека обирала самостійно.

 

 

Бібліотеки МЦБС пройшли відкритий конкурсний відбір і стали переможцями основного раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету. До числа щасливчиків увійшли: Центральна бібліотека ЦБС м. Кіровограда,  бібліотека-філія №8, бібліотека-філія №12,  бібліотека-філія №16.

Для бібліотек Кіровоградської МЦБС 2012 рік був відзначений такими подіями:

 • Святкування 35 - річчя створення МЦБС
 • Ювілеї бібліотеки – філії №№ 2, 19, ЦДБ.
 • Перемога в конкурсі УБА "Кращий сайт МЦБС"
 • .Підведення підсумків конкурсу "Відчуваючи пульс часу"
 • .ЦДБ приймала учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції "Дитячі бібліотеки як культурно-інформаційні центри у процесі формування особистості дитини".

ЦБ ,  ЦДБ  та філія №8 гостинно приймали  учасників обласного семінару "Інноваційні складові бібліотечного обслуговування в умовах сучасного інформаційного суспільства." У 2014 році найвизначнішими подіями в Кіровоградській МЦБС були:

 • · Участь 6 бібліотек в  рамках проекту програми  «Бібліоміст» по створенню PR-офісу бібліотечної системи
 • · Акція "Намалюй оберіг для воїна". Результат – декілька сотен малюнків відправлено в зону АТО. Також зібрані речі, засоби гігієни та кошти.
 • · Робота центрів вільного доступу до Інтернет в рамках проектів "Чути тих, хто не чує" (ЦБ, філії №№8, 12, 16), «Пізнай Інтернет - керуй майбутнім» ( філії №№2, 11, 15, 18, 19)
 • · Бібліотечний бульвар у міському парку Ковалівський під час святкування Дня міста.  20 філій Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи розгорнули виставки, проводили майстер-класи з орігамі, квілінгу, бісероплетіння. Працював ляльковий театр книги "Буратіно". На любителів співу чекало караоке.  Видатному краєзнавцю Вадиму Смотренку була присвячена виставка "Металевий декор"
 • · Захід під назвою «Бібліотечна мозаїка» до Всеукраїнського Дня бібліотек.
 • · Конкурс на найкращу прибібліотечну територію, в якому переможцем стала бібліотека-філія № 15.
 • · Конкурс  на кращу рекламно-іміджеву продукцію (переможці Центральна міська бібліотека та філія № 15)
 • · Бібліотекою року стала філія № 19.

·

 • У Центральній міській бібліотеці в березні 2019 року вперше у Кропивницькому одночасно з 25 бібліотеками країни пройшла масштабна акція «Тиха Вечірка ІІ». Організаторами заходу стала Луганська обласна наукова бібліотека. У грудні цього ж року до «Тихої Вечірки ІІІ» долучилися вже 37 бібліотекам. Головна мета акції – показати, що сучасна бібліотека це не лише книгозбірня, а й арт-простір, що дозволяє навчатися, культурно розвиватися, реалізовувати свої проєкти. Учасники вечірки приходили до бібліотеки зі своїми смартфоном і навушниками, завантажували застосунок «Радіо Сковорода», одягали навушники, приєднувалися до радіоефіру і розважалися по-тихому з усією країною

Під час відкриття літнього читального залу «Бібліотека під парасолькою» молодші учасники коворкінгу виступили з театралізованою міні-виставою «Теремок» англійською мовою. Під час літніх канікул біля стін центральної міської бібліотеки проходили уроки «Англійська на свіжому повітрі» та майстер-класи зі створення іграшок з паперу «Зроби мене сам!».

Наймасштабніший читацький конкурс України «Книгоманія-2019» організувала Центральна бібліотека для дітей. Дев’ять лідерів читання, найкращих читачів бібліотек Міської централізованої бібліотечної системи, змагалися за звання «Суперчитач міста». Традиційно міський етап проходив у актовій залі приміщення міської ради. У соціальних мережах, на YouTube, на профільних сайтах викладали пости та відео, в яких учасники конкурсу ділилися враженнями, розповідали про найкращі твори українських та зарубіжних авторів. Всього до участі у конкурсі долучилося 209 юних мешканців міста Кропивницького.