Читачі про нас

Краса весни крізь об’єктив

16.05.2024 10:05

Проліски, ряст, анемони, магнолії, квітучі яблуні, лісові хащі та зелені косогори зайняли цілу стіну одного із залів краєзнавчого музею в Кропивницькому. Тут з нагоди дня довкілля відкрито виставку «Весна іде – красу несе», де експонуються фотороботи жительки обласного центру Галини Суржок. Вона працює завідувачкою міської бібліотеки №14, пише картини, вишиває, проводить майстер-класи з прикладного мистецтва, розводить кімнатні та садові квіти і пише статті про їх вирощування.

На вернісаж прийшли батьки Галини Григорівни, колеги, друзі. Вона розповіла, що любов до природи в неї від батьків та від дитячих споминів про неозорі мальовничі простори в селі на Гайворонщині, де минуло дитинство. Зараз вона може годинами блукати по гаях, степах і долинах у пошуках вдалого кадру. З болем відзначає: дуже часто для того, щоб зняти красу, доводиться розгортати купи сміття, яке містяни вивозять куди завгодно, але не в контейнери і не на звалище…

Галина Суржок з початку повномасштабної війни волонтерила, випікала смаколики для переселенців, а напередодні виставки відправила 100 пиріжків для шпиталю. Також Галина Суржок є членом обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного. На відміну життєрадісних і яскравих флористичних та пейзажних фото її оповідання зазвичай драматичні чи й трагічні, бо авторку в літературі цікавлять передусім складні і непередбачувані повороти людських доль.

Ніна Даниленко

Наше місто. – 2024. – 9 травня. – с.3.

 

«Я Україну повертав у спадок вічності і слави…»

16.05.2024 10:00

На вечір-спомин «Леонід Куценко – стежками спогадів» у бібліотеці-філії №6 імені Леоніда Куценка зібралися члени клубу «Струни душі» та гості бібліотеки.

Присутні переглянули презентацію, присвячену пам’яті Леоніда Куценка. Своїми спогадами про науковця поділилися: член спілки журналістів Анатолій Саржевський, доцент кафедри української філології та журналістики ЦУДУ ім. В.Винниченка Інна Демешко та поетеса Світлана Ніколаєвська.

Усі присутні були вдячні за організацію такого камерного, душевного й атмосферного вечора. Гості заходу читали свою поезію та співали українські пісні. А поет Віктор Царенко читав власні гуморески, чим підняв усім настрій.

Світлана Ніколаєвська

Наше місто. – 2024. – 7 березня. – с.3.

 

«Світана» - та, що дарує світло

13.11.2019 15:43

Селище Нове розташоване в мальовничому куточку і прекрасне в будь-яку пору року. Живуть тут працьовиті, мудрі, талановиті люди.

Бібліотека-філія №17 МЦБС (міської централізованої бібліотечної системи) м. Кропивницького – справжній культурний осередок селища, а господині закладу Катерина Салтан та Олена Косян – уважні та відкриті до своїх відвідувачів.

Та не лише книжковими новинками дивують своїх читачів бібліотекарі. Для тих, хто прагне проявити свій професійний, підприємницький, творчий потенціал або ж надихнутися теплим спілкуванням та душевними розмовами, при книгозбірні діє жіночий клуб «Світана». Тобто починав він діяти як жіночий, але останнім часом на засідання клубу все частіше приходять і чоловіки, які цікавляться, чим там займаються їхні дружини та бабусі.

Перше засідання клубу цього року було присвячене національній рисі українців – гостинності. Заявлену тему засідання «Її величність – картопля», члени клубу сприйняли як можливість не лише послухати цікаві повідомлення про «другий хліб» українців, а й пригостити один одного власноруч приготовленими стравами з картоплі. Присутні слухали цікавий екскурс в історію про те, як картопля десятиліттями завойовувала Європу, про «картопляних» королів, які видавали «картопляні» укази, про появу смачних плодів на теренах України та про більш ніж дві тисячі страв, які дарує нам бульба, вона ж бараболя, вона ж боришка, гада бурка і т.д. Важко сказати, якій, власне, страві з картоплі українці віддають перевагу, бо щодня на родинному столі панує її величність картопля! До чотирьох десятків різновидів дерунів (цепеліни, кремзлики, кийзлики, тарчаники, беці та ін..), незліченна кількість начинок для картопляників, вареників, запіканок, пирогів – це все кулінарні фантазії винахідливих та гостинних українців.

З величезним задоволенням жінки за чашкою чаю пригощали одна одну своїми вишуканими стравами-шедеврами, захоплювались та ділились секретами приготування.

Жіночий клуб «Світана» - це територія позитивних емоцій, живе тепло спілкування, нові враження  і знайомства, а також душевність неординарних зустрічей. Відпочиваючи від повсякденних одноманітних справ і турбот, світанчанки наповнюють свою душу світлими враженнями, а іноді й новими знаннями.

Я. як культпрацівник із величезним досвідом, відвідуючи засідання цього чудового клубу, беру наснагу для своєї душі. Спілкуючись із молоддю, іноді вставляю своє слівце і дуже вдячна, що мої поради знаходять відгук і втілення.

Серед добрих традицій клубу «Світана» - запрошення людей, які майстерно володіють поетичним словом та свої світлі думки втілюють в авторських віршах. Серед них – Валентина Саєнко, Таміла Лютенко, Микола Ільїн. І перш ніж «свіжі» поетичні твори з’являться на сторінках друкованих видань, найпершими поціновувачами і слухачами є сама світанчанки!

Бажаю працівникам бібліотеки-філії №17 МЦБС м. Кропивницького Божого благословення та ще більшого натхнення і творчих злетів!

Віра Махоріна

член клубу «Світана»,

ветеран культосвітньої роботи,

почесна громадянка сел.Нового

Вечірня газета. – 2019. – 1 лютого. – с.11.

   

Для мене бібліотека...

17.10.2012 10:01

Для мене бібліотека була і є невід"ємною частиною життя. Я з дитинства була залюблена в літературу й поезію. Книжковий світ для мене є світлою стежиною в дивовижні подорожі в часі та просторі. Фантастика, історія та географія манять своєю чарівністю й нерозгаданими таємницями. А поезія була і є віддушиною в моєму житті.

Зараз осінь. Тиха лірична пора. І знайома горобина алея з рясними червоними гронами радісно зустрічає читачів біля Новенської селищної книгозбірні – бібліотеки-філії №17 МЦБС. Затишна читацька зала, квіти навіюють душевний спокій. Завідувач бібліотеки-філії Людмила Хлєбнікова завжди порадить якусь новинку,підбере літературу необхідної тематики. Тут зі смаком оформлено книжкові виставки, тематичні полички, відбуваються тематичні вечори.

1991 року при новенській книгозбірні було створено читацький клуб "У пошуках прекрасного". Нещодавно на заміну йому засновано клуб "Сусіди". Скільки ми провели корисних, дружніх бесід за склянкою чаю, під час яких жінки ділилися своїми ексклюзивними рецептами! Відбулося багато зустрічей з кіровоградськими поетами й письменниками. Читацька зала пам"ятає голос Лариси Кокіної, яка виконувала під гітару власні пісні, вірші Ніни Бредихіної, Миколи Ільїна, Ольги Полевіної. І ансамбль "Калина" зачаровував усіх присутніх своїми піснями та колоритними голосами. На деякий час відсторонюєшся від усіх турбот і негараздів, поринаєш у добрий світ, де панують спокій та злагода.

Я з великим задоволенням приходжу до бібліотеки, де мене з чарівною посмішкою зустрічає Людмила Петрівна. Вона вже знає мої смаки й завжди запропонує щось цікаве. Були читачами цієї книгозбірні й мої діти, коли ходили до школи. Вона стала їхнім першим порадником у написанні творів, рефератів тощо. Без бібліотеки вони вже не могли уявити свого життя. Тому підлітки й тягнуться  до неї, як молоді пагони до світла.

Цієї осені пішов до першого класу мій найменьшенький онук Дмитрик. Коли почне добре читати, обов"язково запишеться до бібліотеки – дивовижного краю перших казок та оповідань.

Валентина Саєнко, член читацького клубу "Сусіди"

Вечірня газета. – 2012. – 28 вересня. – с.5

 

Бібліотека і сучасна людина

17.10.2012 09:58

Сучасна людина вже не уявляє свого життя без телебачення, мобільного телефону, комп"ютера, Інтернету. Та щоб ознайомитися з телевізійною програмою, прочитати повідомлення, працювати з клавіатурою, насамперед, нам потрібно вміти читати. Отже, в основі наших знань – слово та вміння ним володіти.

Давайте на мить забудемо про чудеса техніки й завітаємо до скарбниці слів – до бібліотеки. Відчиняємо двері – і нас зустрічає світ книги: запах друкованого паперу, шурхіт сторінок. Тут можна навіть почути голоси героїв творів, постріли дуелянтів, цокіт підков, брязкіт збруї, шепотіння морських хвиль, легкий дотик осіннього вітру…

Провідником для нас у світ прекрасного стане бібліотекар – знавець своєї справи, який порадить, допоможе вибрати необхідну книгу, зуміє зацікавити, відшукати потрібну інформацію. Розгортаємо книгу – і починаємо жити разом з героями твору: кохаємо й лютуємо, вмираємо й народжуємося, ведемо розслідування або весело котимося з Колобком казковим лісом.

Та не лише світом різноманітних книг може здивувати нас бібліотека. От, для прикладу, завітаємо до бібліотеки-філії №4 Кіровоградської МЦБС, що знаходиться на вулиці Яновського, 60. Тут нас зустрінуть вишиті рушники на стінах, виставки виробів з паперу та дерева, різноманітні вироби з макраме. А скільки цікавих заходів проводять працівники книгозбірні для своїх користувачів! Це тренінги, різні свята, виховні години, "круглі столи" й диспути, "усні журнали" й години інформації та інші заходи. Також у книгозбірні є два комп"ютери, підключені до всесвітньої мережі, ксерокс і принтер. Тож разом зі звичними атрибутами бібліотеки ця застосовує в роботі з читачами й новітні технології.

Я вже п"ять років є читачем цієї бібліотеки. Відвідала й декілька її заходів. Працівники тут завжди з усмішкою тепло зустрічають всіх відвідувачів. Вислухають, порадять, допоможуть віднайти потрібну інформацію. Кожного разу, ідучи по книгу до бібліотеки, очікую на зустріч з приємними людьми та світом, де панує магія художнього слова. Користуючись нагодою, вітаю всіх бібліотекарів, зокрема й працівників філії №4, з Усеукраїнським днем бібліотек. Бажаю їм здоров"я, довгих років процвітання, успіхів у житті та в їхній потрібній для людей роботі, здійснення творчих планів і задумів. А також відданих та вдячних читачів, яким вони присвячують левову частку свого життя.

Алла Павлюк, вдячна читачка

Вечірня газета. -2012. – 28 вересня. – с.5.

   

Страница 1 из 2