Квітка-оберіг
14 Березня 2025, 13.28Бібліотекарі філії №2 імені Івана Тобілевича Кропивницької МЦБС продовжують роботу за проєктом «Громадській хаб
Бібліотекарі філії №2 імені Івана Тобілевича Кропивницької МЦБС продовжують роботу за проєктом «Громадській хаб
В мовознавчому клубі «Джерельце», який працює в бібліотеці-філії №19, діти сьогодні розбирали іменники. Дізналися про їх
14 березня в бібліотеці-філії №15 підвели підсумки відбіркового туру Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнку
Мужнім і незламним, вільним і гордим, завзятим і хоробрим українським воїнам-добровольцям були присвячені діалоги про
У бібліотеці-філії №19 відбувся відбірковий тур Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнку «Майбутнє планети
В бібліотеці філії для дітей №13 підведено підсумки І етапу Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє
Бібліотека-філія №1 приєдналася до Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках»,
Літературно-музична імпреза "Троянди Шевченкового кохання" відбулась в бібліотеці-філії №17. Запрошені учні 8-а класу ліцею
У бібліотеці-філії № 5 Кропивницької МЦБС відбувся І етап Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє
Впровадження цифрових технологій в життя людей старшого віку не лише полегшує їх повсякденне життя, а й допомагає їм
14.03.2025 13:28
Бібліотекарі філії №2 імені Івана Тобілевича Кропивницької МЦБС продовжують роботу за проєктом «Громадській хаб «Амбасадори безпеки». 14 березня відбулась майстерня з виготовлення флікерів «Квітка оберіг».
Любов кожного українця до рослини має дуже глибоке коріння. Калина, верба, тополя, барвінок, мальви, чорнобривці, соняшник – це, та ще дуже багато рослин-символів, які віддавна уособлюють красу України, духовну міць її народу, засвідчують любов до рідної землі, є історією нашого народу. А квіти – одне з найпрекрасніших творінь природи.
Бібліотекар розповіла користувачам про важливість носіння світловідбивних елементів на одязі у темний час доби і запропонувала присутнім виготувати світловідбивну квітку-оберіг.
Захід був проведений в межах проєкту «Громадський хаб «Амбасадори безпеки» ГО “Агенція сталого розвитку “Хмарочос” за підтримки Проєкту стабілізації поліцейської діяльності (PSP) коштом уряду Канади через Міністерство закордонних справ Канади.
14.03.2025 13:20
В мовознавчому клубі «Джерельце», який працює в бібліотеці-філії №19, діти сьогодні розбирали іменники. Дізналися про їх форми. Швидко та легко перетворювали слова з однини в множину під час ігор «Збери друзів!», «Порахуй чорних котів». Запам’ятали, що є слова, які мають лише однину – лічба, читання, ходьба, доброта, сміливість, хоробрість, радість, любов і такі, які вживаються лише в множині – ножиці, граблі, ворота, макарони, гроші. Згадали розділові знаки та спробували перетворити розповідні речення на питальні та окличні. Звичайно багато грали: збирали тварин на «Маскарад» та добирали сучасні аналоги старовинним речам під час гри «Від папірусу до смартфона».
14.03.2025 11:27
14 березня в бібліотеці-філії №15 підвели підсумки відбіркового туру Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнку «Майбутнє планети у наших руках». Переможцем конкурсу став учень 6-Б класу Гірничої гімназії – Болілий Олег. Друге місце посіла робота Онищенко Поліни «Збережемо природу заради майбутнього!»
Конкурсні роботи готувалися за такими тематичними напрямками:
Всі представлені роботи вирізняються оригінальністю, цікавими ідеями ,високою майстерністю виконання та гармонійною композицією. Цього дня була презентована виставка творчих робіт переможця конкурсу Болілого Олега « В руках дитини– майбутнє України». Кожна робота випромінює щирість, яскравість емоцій та глибокий внутрішній світ маленького митця. Тож запрошуємо всіх шанувальників дитячого мистецтва і просто охочих переглянути експозицію в читальному залі бібліотеки-філії №15.
14.03.2025 11:26
Мужнім і незламним, вільним і гордим, завзятим і хоробрим українським воїнам-добровольцям були присвячені діалоги про війну «Слава, народжена в бою», що відбулися у Центральній міській бібліотеці ім. В.Панченка з нагоди Дня українського добровольця.
Хто вони – воїни-добровольці? Ким є ті мужні і дивовижні люди, що першими стали на захист нашої держави та її суверенітету в умовах збройної агресії? Що спонукало простих людей з цивільного життя взяти до рук зброю та вступити у нерівний бій із російськими окупантами? Бібліотекарі книгозбірні надали більше інформації учасникам заходу про історію і причини заснування свята. Розповідь доповнив показ документальної стрічки «Українські Добровольці», у якій воїни-добровольці ділилися своїми враженнями про перші переживання у зоні бойових дій, розповіли про особливості служби у добровольчих підрозділах, визначили головні цінності захисників рідної землі.
У читальній залі на знак пошани і поваги до воїнів-добровольців оформлена книжкова виставка-вшанування «Воїни доброї волі». Представлена на ній література висвітлює мужність, героїзм, відвагу і стійкість українських воїнів-героїв. Вони є для нас справжнім символом звитяги і самопожертви.
Зі святом вас, Воїни Світла! Хай Бог оберігає на усіх шляхах наших мужніх воїнів! Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з матеріалами виставки.
13.03.2025 14:55
У бібліотеці-філії №19 відбувся відбірковий тур Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнку «Майбутнє планети у наших руках!». Цьогоріч у конкурсі мали змогу брати участь діти й віком до 8 років. Для роздумів та творчості пропонувалися тематичні напрямки: «Негативний вплив відходів на навколишнє середовище», «ЕКО-свідомість ˗ запорука сталого майбутнього», «Відновлення і збереження природи», «Відбудова України за європейськими правилами», «Природа у моїй улюбленій книжці» та інші. Всього на розсуд журі було представлено 17 робіт в різних вікових групах.
Мовою фарб та образів читачі філії №19 малювали веселкове майбутнє України, негативний вплив відходів на навколишнє середовище і шукали шляхи для відновлення природи не тільки України, а й Планети.
Роботи трьох переможців передано на міський тур. Бажаємо нашим митцям нових ідей, цікавих робіт та багато перемог.
13.03.2025 12:58
В бібліотеці філії для дітей №13 підведено підсумки І етапу Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!» організаторами якого є Національна бібліотека України для дітей. Метою конкурсу є привернення уваги до проблеми знищення природи України в результаті війни; виховання у дітей бережливого ставлення до природи та навколишнього середовища; розкриття у їхній творчості прагнення до відновлення і збереження природних ресурсів у світі та в Україні зокрема.
Глущенко Софія з роботою «Дві реальності» зайняла I місце у віковій категорії 15-18 років.
Дякуємо всім, хто взяв участь у конкурсі, потішив нас своїм талантом, показав свою творчість.
13.03.2025 12:47
Бібліотека-філія №1 приєдналася до Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках», головна мета якого – екологічне просвітництво дітей та заохочення до активних дій для збереження природи у підростаючого покоління.
У книгозбірні відбулося підведення підсумків І етапу цього конкурсу. Перше місце посіла Демидова Єлизавета за роботу «Довкілля – мовчазна жертва війни» (тематичний напрямок «Вплив війни на природу України»).
Щира подяка всім, хто взяв участь у творчих змаганнях!
13.03.2025 08:43
Літературно-музична імпреза "Троянди Шевченкового кохання" відбулась в бібліотеці-філії №17. Запрошені учні 8-а класу ліцею "Новенський" під час спілкування згадували знакові дати в житті Т. Шевченка, уважно слухали повідомлення бібліотекарів про цікаві факти його життя, які не вивчаються в школі.
Під час перегляду презентації знайомились з образами жінок, які проходили через його життя і творчість. Під час заходу допомагали підліткам уявити живого Тараса Григоровича, з його талантом, думками, душевними переживаннями, прагненням до волі та переконаннями щодо української національної ідеї.
13.03.2025 08:40
У бібліотеці-філії № 5 Кропивницької МЦБС відбувся І етап Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках». Юні художники, взявши участь, розкрили свої таланти. Кращими визнані роботи:
Роботи дітей розкрили їх бачення проблеми знищення природи України в результаті війни. Під час огляду літератури «Наша земля – наш спільний дім», присутні зрозуміли сучасну та майбутню екологічну ситуацію в Україні.
Ми прагнемо відновлення і збереження природних ресурсів. Прагнемо, щоб навколишнє середовище було безпечним для нас і наших нащадків! Тому діти цікавилися й іншими методами збереження природних ресурсів, граючись у настільну гру «Еко-мемо».
До 2 квітня кращі роботи відправлять до Національної бібліотеки України для визначення переможців. Їх оголосять 22 квітня у Всесвітній день Землі.
Щиро вітаємо переможців І етапу конкурсу!
Детальніша інформація на сайті бібліотеки https://surl.gd/jaozzf
12.03.2025 15:10
Впровадження цифрових технологій в життя людей старшого віку не лише полегшує їх повсякденне життя, а й допомагає їм залишатися соціально активними, незалежними та зв'язаними з близькими.
Знайомство з Viber на смартфоні є чудовим застосунком для освоєння цифрового світу, що відкриває нові горизонти для спілкування та взаємодії, яке впроваджують бібліотекарі філії №10, для людей старшого віку, в межах акції милосердя «Добром зігріті серця». Навчання цифровим технологіям відкриває нові можливості для літніх людей. За допомогою смартфона вони можуть залишатися на зв'язку з близькими, отримувати необхідну інформацію, а також використовувати сервіси для здоров'я, фінансів і розваг.
Бібліотекарі познайомили Бориса Васильовича з основними функціями застосунку Viber, пояснили, як писати повідомлення, дзвонити та користуватися відеочатами. Роз’яснили про важливість безпеки в мережі та як налаштувати конфіденційність для захисту особистих даних.
Підтримка у процесі навчання є головним моментом, адже допомагає людям старшого віку впевнено освоювати нові інструменти.
Страница 1 из 556