Відділ інноваційно – бібліотечної роботи МЦБС працює над удосконаленням форм і методів бібліотечної роботи, доводить до бібліотек міста інструктивно-нормативні документи органів влади та органів культури, що регламентують діяльність бібліотек, проводить заходи по підвищенню фахового рівня бібліотечних працівників.

Відділ надає консультації, проводить семінари, засідання круглих столів, практичні заняття.

У квітні 2010 року пройшов семінар "Медіатехнології – шлях у майбутнє", на який були запрошені завідуючі бібліотек – філій МЦБС. Розглядалися такі питання:

Мультимедійна презентація

  • Що таке презентація, і навіщо вона потрібна
  • Секрети успішної презентації (самостійної та з доповідачем)
  • Презентації PowerPoint - 10 аргументів за та проти
  • Слайд-шоу "Створення презентації засобами PowerPoint"

Пройшли практичні заняття

  • Створення слайд-презентації в PowerPoint
  • Створення  схеми сценарію і  складання текстового супроводу.

На базі центральної дитячої бібліотеки пройшов семінар "Дитяча бібліотека та гра: нові можливості". Розглядалися питання:       "Розвиток креативного мислення"(консультація головного спеціаліста-психолога); "Гра як помічник творчої активності глядачів лялькового театру" (розповідь завідувачки літературно-драматургічною частиною Кіровоградського  обласного театру ляльок); "Лялька - мотанка"(майстер – клас); "Через гру до безпечної життєдіяльності" (презентація "Школи безпеки"); "Знайомство з методикою Марії Монтессорі"; "Розвиток високого рівня комунікації у сферах дозвілевої діяльності дітей та підлітків. Ігротехніка" (практична консультація);"Вислови думку, пропозиції про..."(підведення підсумків семінару). Протягом дня завідуючі опановували ефективні технології бібліотечної гри і добре підготувалися до впровадження їх у книгозбірнях міста.

Інтелект – релізи – нова перспективна форма підвищення кваліфікації. Участь слухачів в інтелект – релізі дозволяє їм нестандартно, творчо осягати класичну літературу і навчатися активним способам  залучення до світу її читачів. Інтелект – реліз складається  з кількох форм навчання, включає різноманітні методи роботи з класичною літературою. Зміст інтелект – релізу варіюється в кожному конкретному випадку.

У звітному році було проведено інтелект – реліз "Популярні імена вчора і сьогодні". Учасникам заходу було запропоновано нові технології: "Перефразування", "Активне слухання",  "Кубування" для розкриття теми "Премії в галузі літератури".

Цікаво пройшли літературні ігри: текст – конкурс, літературний аукціон "Літературна абетка для дорослих", літературне лото. У блоці "Інформаційно – бібліографічне досьє (ІБД)" було розглянуто питання: "Основні віхи життєдіяльності письменника", "Огляд літературної спадщини автора", "Бібліографія видання творів автора", "Літературно – критичне осмислення творчої спадщини автора" на прикладах життя і творчості І.Малковича, В.Неборака, І.Андрусика, А.Дністрового, М.Кіяновської.

Проведено також семінар "Стратегічне планування", практикум "Впроваджуємо ІРБІС".

Щомісяця проводилися Дні завідуючих "Школа керівника",  хіт – паради новинок "Книги, які ми вибираємо".

У бібліотеках - філіях МЦБС регулярно проводилися творчі заняття, години нестандартних  ідей та професійних роздумів. На навчаннях розглядалися питання: читання дітей як фактор формування духовного капіталу; нові ідеї та проекти щодо реалізації в бібліотеці традиційних та інноваційних форм роботи;  використання Інтернет-технологій у бібліотечній практиці та інші.

 

У травні 2010 року завідуючі філіями і відділами Кіровоградської МЦБС відвідали ОУНБ ім. Чижевського з метою вивчення досвіду виставкової роботи.