ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ

Твоя бібліотека  - твій успіх!

Центральна міська бібліотека для дітей (ЦМДБ) – це комфортний, привітний центр, обладнаний новою технікою. Центр, що має безліч ресурсів для навчання та саморозвитку, повсякденних справ і дозвілля всієї родини. Це також місце, де можна поспілкуватися з однодумцями, провести зустріч з друзями, взяти участь у культурних заходах.

Інтернет, книги, музика, цікаві події, креативні заходи і ще багато сервісних послуг – все це НАША БІБЛІОТЕКА.

ПРИХОДЬ І ЧИТАЙ!

ПЕРШИЙ ЧИТАЧ відвідав бібліотеку 5 вересня 1952 року

 • 1979 рік – книгозбірня отримує статус міської центральної дитячої бібліотеки. На цьому витку історії її функції розширюються. Вона стає методичним і координаційним центром з питань бібліотечного обслуговування дітей і підлітків.
 • 1988 рік – переїзд у нове приміщення, збудоване за типовим проектом  (102 мікрорайон «Космонавтів»).
 • 2022рік – ювілейний.  Бібліотеці  виповниться 70 років, але вона - молода і постійно змінюється, завжди пропонує читачам щось нове, дбайливо зберігаючи традиції.

ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ – ЦЕ:

 

 • 2500 допитливих, сміливих і талановитих читачів, які уміють нестандартно і глибоко мислити, в очах яких горить спрага до нових знань, це діти, які здійснюють свої перші відкриття і радіють життю

 • 200 батьків, які довіряють нам і розуміють, що сучасних дітей потрібно заохочувати до читання власним прикладом і виховувати по-іншому, враховуючи вимоги сьогодення, індивідуальні можливості та здібності кожної дитини як неповторної особистості
 • книжковий фонд у кількості 22000 екземплярів видань
 • креативна, компетентна команда однодумців, які можуть не просто слухати, але й почути, які розуміють дітей і допомагають їм розкрити свої здібності і таланти:

Ушацька Тамара Григорівназаступник директора по роботі з дітьми

Громадська Тетяна Іванівназавідуюча відділом обслуговування

Чорна Галина Олексіівнаголовний бібліотекар

Казакова Тамара Миколаївнабібліотекар

Кожухар Ганна Віталіївнабібліотекар

НАША РОБОТА:

 • нова та якісна інформація
 • оперативні відповіді на всі запитання
 • ефективна допомога читачам в опануванні цифровими навичками
 • феєричні свята та шоу-програми, конкурси.

Дітей, які прагнуть розширювати і поглиблювати свої знання, хочуть спілкуватися з друзями, розвивати творчу думку та пізнавальні інтереси об’єднують клуб та гуртки:

 • КнигоТеатр «Буратіно» допомагає  будувати місток між книгою і дитиною. Більше 30 років є хорошим помічником для бібліотекарів  у роботі та спілкуванні з дітьми.

Тут дозволяється все: сміятися, голосно говорити, співати, приміряти на себе різних героїв та навіть вдосконалювати їх, створюючи дизайнерські костюми, фантазувати над декораціями.

На рахунку КнигоТеатру безліч пізнавальних, навчальних та захоплюючих вистав, які заохочують оберігати природу, любити Батьківщину,  боротися зі злом, дотримуватися правил безпеки.

Під час карантину КнигоТеатр не залишає своїх прихильників без уваги. Він продовжує спілкування через соціальну мережу Facebook, сайт книгозбірні та YouTube. У віртуальному просторі лайки замінюють аплодисменти.

 • Клуб «Наталка» - це комфортне, довірливе середовище для спілкування і розвитку дівчат, в якому концентруються на вирішенні актуальних потреб і проблем підлітків, допомагають кожній із дівчат бути здоровою та красивою,  впевненою в собі, мати вишукані манери.
 • Гурток «Книжкова скарбничка» збирає молодших читачів з очумілими рученятами. Тут панують спілкування, творчість та повний креатив. Про це говорять і самі заходи:  майстерня «DIYBookCovers», гра-доручення «Дипломатична місія», дизайнерська студія  «MyBookmark».

З 2010 року бібліотека працює  в рамках проєкту «Україна читає дітям». Відбуваються зустрічі з відомими людьми міста, які своїм прикладом  ставлення до книги, доводять  дітям, що тільки, читаючи, ми розкриваємо світ по-новому, поповнюємо свої знання, духовно збагачуємось.

Визначною подією 2012 року стала участь бібліотеки у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Дитячі бібліотеки як культурно-інформаційні центри у процесі формування особистості дитини».

Багатим на яскраві події в житті бібліотеки був 2013 рік.

День захисту дітей, найбільш масове і улюблене свято дітвори, стало загальноміським і відтоді проводиться в Ковалівському парку.

ЦДБ отримала перемогу в 5 раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» програми «Бібліоміст».  В результаті  був відкритий Пункт вільного доступу до Інтернету, оснащений новими комп’ютерами  з встановленим програмним забезпеченням.

З 2013року тема національно-патріотичного виховання дітей важлива як ніколи. Щоб підтримати дух українських воїнів, які знаходяться в зоні АТО, юні читачі активно беруть участь в акціях «Оберіг для воїна», «Замаскована турбота» (власноруч плетуть маскувальні сітки), «Подякуй героєві» (пишуть листи вдячності та поздоровлення  воїнам зі святами).

Школа громадянської освіти з 2014 року пропонує своїм читачам  важливі та актуальні теми: «Що таке демократична держава», «Як можна взяти участь у прийнятті державних рішень» та інші.

В 2015 році міський етап конкурсу «Найкращий читач України», організатором якого бібліотека є з 2009 року, вийшов за рамки звичайного,  призначивши зустріч шанувальникам книги на площі біля міської ради.

«Читай-фест у Кіровоградській МЦБС» став незабутнім святом для міської спільноти: виступи найталановитіших аматорських колективів, письменників-земляків, а також найяскравіші номери від учасників фабрики читацьких талантів «Крок до успіху».

Радіопроект «Читай, Кіровоград!» визнаний наймасовішою формою реклами дитячого читання.

За підсумками роботи  2015 року  Центральна бібліотека для дітей отримала почесне звання – «Бібліотека року».

Людина читаюча – цінність ХХІ століття. І її успіхи варті вшанування. У 2016 році Центральна міська бібліотека для дітей з гордістю презентувала   «Книгу читацьких рекордів»,  яка зберігає інформацію про найрізноманітніші досягнення дитячого та сімейного читання в міських бібліотеках.

Креативні ідеї  програм: «Поетичне слово земляків», «Для порятунку нації краса», «Крокуємо у світ інформації», «Літо. Книга. Творчість» допомагають у новому ракурсі представити  чудову дитячу літературу, по-новому розкрити великий професійний та творчий потенціал нашого колективу, привносять багато цікавого в життя бібліотеки.

У 2018 році традиційний Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» ЦМДБ провела у новому форматі із застосуванням онлайн випробувань. Це підняло його на якісно новий рівень.

 

 

 

Яскравою подією року стала для бібліотеки і зустріч читачів з цілим десантом дитячих письменників в рамках проєкту  «Літфонтан».

 

У 2019 році у ЦМДБ розпочав роботу мовний гурток «Англійська з BethBowman» для дітей 10-13 років. Волонтер Корпусу Миру США в Україні щотижня передає свої знання юним читачам. Слоган гуртка: «Англійська з захопленням». Вивчення мови відбувається в розважальній ігровій формі за допомогою музики, рухів та ігор.

 

В рамках всесвітньої волонтерської програми CodeClub UA запрацював клуб з програмування. Серед бажаючих навчитися програмувати, створювати комп’ютерні ігри, анімацію і веб-сайти були діти і з віддалених від Центральної міської бібліотеки для дітей  мікрорайонів міста.

2020 рік - Центральна міська бібліотека для дітей приєдналася до національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!». Підтримавши проєкт  «Дія. Цифрова освіта» бібліотека ввійшла до мережі цифрових хабів, де всі бажаючі можуть навчатись на  національній онлайн-платформі. З початком карантину ЦМДБ запровадила міні-проєкт «Читач рекомендує», в рамках якого діти діляться враженнями від прочитаних книжок. Матеріали зберігаються у банку бібліотеки в електронному та друкованому форматах, представлені  на сторінці веб-сайту та у Facebook.  На їх основі складаються рекомендовані списки «Діти радять дітям». Отже, концепцію змінено. Бібліотекар та читач з'єднані в єдиному комунікативному просторі створюють ще якіснішиий інформаційний продукт.

У 2021 році започатковано творчий проєкт  «Улюблені письменники кропивницьких дітей на карті світу».

 

Приємно усвідомлювати, що наша Центральна міська бібліотека для дітей – це те місце, куди приходять спочатку самі, а потім приводять своїх друзів, з часом – своїх дітей.

 

 

Хочемо бачити Вас в колі наших читачів!

Наша адреса

м. Кропивницький

вул. Космонавта Попова, 20, корпус 5

Телефон: 36-20-07

Режим роботи бібліотеки

Вівторок - п’ятниця: 9.00-17.00

Субота: 9.00-16.00

Неділя-понеділок: вихідні дні

Останній день місяця: санітарний

 

Адреса вебсайту Центральної міської бібліотеки для дітей: http://dytbiblioteka.edukit.kr.ua/

Електронна адреса: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Наша сторінка у Фейсбуці: https://www.facebook.com/toma.mtsbs