Шановні читачі!

Даною підбіркою  ми відкриваємо цикл бібліографічних оглядів книг, наданих Українським інститутом книги, для Центральної міської бібліотеки ім. Володимира Панченка.

Розпочати хочу зі знайомства з дитячими серіями «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей», «Маленьким про великих», «Маленькі історії Великих людей», «Дитяча полиця». Серії містять збірки оповідей, із яких дівчатка та хлопчики дізнаються, ким були та чого досягли найвидатніші постаті в науці, спорті, літературі, хореографії, філософії…Книжки серії написано в захопливій і доступній формі, діти поринають у неймовірні пригоди персонажів, в яких можна вчитися і впізнавати себе. Персонажі, що, як і Агата, перетворили маленьку мрію на велику історію, письменницю, книжки якої запоєм читали від початку ХХ століття й понині. З чого ж почалася її кар’єра? Як Агата придумувала своїх персонажів? Про це й багато іншого читачі довідаються із даної книжки.

Санчес Вегара, М.І.

Агата Крісті/Марія Ісабель Санчес Вегара; Худож. Еліза Мунсо; Пер. з ісп. М. Пухлій. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2021. – 28 с.: іл. (Маленьким про великих).

А хочете довідатись, чому Фріду Кало, мексиканську художницю, вважають іконою стилю?

Томас, Ізабель

Фріда Кало/Ізабель Томас; Іл.: Маріанна Мадріз; Пер. з англ. Т. Щадило. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 63 с. (Маленькі історії Великих людей).

Якою була справжня Фріда?

З книги ви дізнаєтесь, після якого нещасного випадку Фріда багато років була прикутою до ліжка, як не зневірилась і не здалась. «Щаслива, бо жива і можу малювати», - раз за разом повторювала талановита і свободолюбива художниця.

Мріяв стати художником і наступний наш герой – Волт Дісней!

Сердюк, Маша

Волт Дісней/ Маша Сердюк. – К.: «Агенція «ІРІО», 2020. – 112 с.: іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

«Усі наші мрії можуть стати реальністю, якщо ми маємо сміливість йти за ними до кінця». Але цьому передуватиме чимало випробувань. Він подолає знущання батька та бідність. У шістнадцять років піде добровольцем на війну. Втратить роботу, бізнес та права на анімаційного героя. Проте одного дня всі його мрії здійсняться! Ця книжка навчить вас вірити у себе і свою мрію, не боятися труднощів та впевнено йти до мети, якою б фантастичною вона не була.

Санчес Вегара, М.І.

Стівен Гокінг/ Марія Ісабель Санчес Вегара; Худож. Метт Гант; Пер. з ісп. М. Пухлій. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2021. – 28с.: іл.. (Маленьким про великих).

Це доводить і допитливий Стіві, який попри страшну хворобу, яка паралізує його тіло, не лише не зневірився в житті, а й самотужки, у підлітковому віці, зібрав комп’ютер! Стівен Гокінг, професор математики, який здобув докторський ступінь у Кембриджському університеті, прикладом свого життя навчить вас перетворити вашу маленьку мрію на велику історію. Як і історію людини, яка знала, чого прагне, і вміла за це боротися – Генрі Форда.

Вздульська, Валентина

Генрі Форд/ Валентина Вздульська. – К.: «Агенція «ІРІО», 2020. – 128 с.: іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Книжка про Генрі Форда захоплює пригодами, де є боротьба та кохання, досягнення та поразки, успіх та мудрість. Форд був цікавою, мужньою, сміливою особистістю, він присвятив життя своїй пристрасті – створенню першокласних авто, які стали доступні для більшості. Хочете перейняти його досвід? Пориньте в запропонований твір. Продовжує серію мотивувальних біографій найуспішніших людей – Вінстон Черчилль.

Костюченко, Ірина

Вінстон Черчилль/ Ірина Костюченко. – К.: «Агенція «ІРІО», 2020. – 136с.: іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Цим політиком можна захоплюватися чи обурюватися. Тільки одне неможливо – зневажати та заперечувати його вплив на XX століття і навіть на сьогодення всього світу. Хто він? З якої родини? Як він опинився у потрібному місці в потрібний час – і дійсно врятував свою країну, яку називав «Островом», саме так, з великої літери «О»? Ця книжка дасть певне уявлення про це. А ще вона навчить не боятися «бути не таким, як усі». Як не боявся португальський дослідник Фернан Магеллан!

 

Томас, Ізабель

Фернан Магеллан/ Ізабель Томас; Іл. Далія Аділлон; Пер. з англ. О. Ренн. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 63 с. (Маленькі історії Великих людей).

Уяви, що ти збираєшся вирушити у найбільшу і найсміливішу експедицію, яку коли-небудь планували, а тобі кажуть, що ти не можеш поїхати! Саме так сталося з Магелланом. Однак він не дозволив, аби щось стало йому на заваді. Попри всі негаразди дослідник все ж організував першу експедицію, щоб проплисти навколо світу, знайшов «неможливий» короткий шлях до Далекого Сходу, дав назву океану і довів, що Земля кругла. Книга захоплює до останнього слова.

Дана добірка рекомендована для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

А ось наступні дві книги, перша я яких

Галліган Катерина

Її історія/ Катерина Галліган; пер. з англ. О.Ю.Григорович. – Харків: Вид-во «Ранок», 2019. – 112 с.; іл.

знайомить з реальними історіями п'ятдесяти жінок та дівчат, які не побоялися кинути виклик цілому світові. Правительки, лідерки думок, мисткині, науковиці, правозахисниці…Чиїсь імена ви чули неодноразово, про інші – дізнаєтеся вперше. Але кожна історія вражає та надихає. Жінки здавна творили історію пліч-о-пліч з чоловіками і ця книга зайвий раз переконує в цьому. А що ж чоловіки, з якими творилась історія? Хто вони, ці «хороші хлопці»? Наступна книга так і називається – «Хороші хлопці»!

Роб Кемп

Хороші хлопці: 50 героїв, що змінили світ добротою/ пер. з англ. Еліс Честер. – К.: Книголав, 2020. – 120с. – (Серія «Дитяча полиця»).

Тут зібрані історії дивовижних чоловіків, серед яких Мухаммед Алі, Ліонель Мессі, Сергій Жадан, а також маловідомі герої, як-от Джеймс Гаррісон, який мало не все життя здавав свою рідкісну кров, щоб врятувати мільйони немовлят. Ця книга відзначає важливі вчинки справжніх героїв і простих чоловіків і доводить, що бути добрим справді круто. Мені здається це видання підійде у якості подарунку будь-якому хлопцю чи чоловіку. Книга є чудовим мотиватором до гарних вчинків як у дитинстві так і у дорослому житті. Ілюстрації також зроблені дуже якісно і головне сучасно.

.   

Приємного читання! До нових зустрічей.