Що таке демократія, які її найважливіші інгредієнти? Як зробити, щоб демократія вистояла перед загрозами? У сучасному світі, в контексті викликів, перед якими ми стоїмо, актуальність цих питань постійно зростає. Щоб розібратися з цими питаннями, бібліотекарі МЦБС міста Кропивницького взяли участь у грі "Рецепт демократії" та спробували побудувати свою державу на демократичних засадах. На початку учасники та учасниці довільно поділилися на три команди - три майбутні держави та мали зібрати інгредієнти, що притаманні державному управлінню та будувати національну ідентичність. Складові розміщували у хронологічному порядку, про який домовлялися у групі. Потім обирали назву держав та створювали державні символи - прапор та герб. Так з'явилися на карті світу три країни - Держава Світла, Країна У та Країна Вільних Людей. Після появи держави з державотворчими елементами, учасникам та учасницям потрібно було додати інгредієнти демократії. У грі таких елементів пропонується багато, однак обрати можна лише 6 та розставити їх в хронології появи у державі.

Наприкінці в грі пропонуються погані інгредієнти, які заважають існуванню демократичної системи. Гравці мають обрати шляхи, як боротися з ними за допомогою тих демократичних елементів, які є в їхній державі. Кожен етап гри завершувався обговореннями прийнятих рішень у командах, багато елементів, їхній порядок та обгрунтування співпадали.

Гра "Рецепт демократії" була розроблена норвезькою організацією "Rafto Foundation for Human Rights", а перекладена для польських та українських організацій та навчальних закладів Фондом "Освіта для демократії" та ГС "Громадські ініціативи України".