Щорічно за ініціативи організації ЮНЕСКО у країнах, що підтримують її цінності відзначається Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності. Ця подія має за мету привернути увагу, проаналізувати, відзначити досягнення та окреслити проблеми на шляху до медійно та інформаційно грамотного суспільства. Цього року вона проходитиме 24-30 жовтня за темою: «Протидія дезінфодемії: медійна та інформаційна грамотність кожного і для всіх».

Медійно-інформаційна грамотність, за концепцією ЮНЕСКО, об’єднує три взаємопов’язані комплекси компетенцій – інформаційну грамотність, медіаграмотність і технологічну / цифрову грамотність. Інформаційна грамотність – вміння знаходити, аналізувати, використовувати інформацію. Медіаграмотність – вміння отримувати доступ до медіа, аналізувати контент, оцінювати медіаповідомлення, а також створювати контент для самовираження та спілкування. Технологічна або цифрова грамотність передбачає вміння користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.

22 жовтня бібліотека-філія №2 долучається до Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності. Сьогодні, бібліотекарями було запропоновано чимало заходів, щодо популяризації медійно-інформаційної грамотності серед користувачів бібліотеки.

Бібліотекарі інформували користувачів бібліотеки:

-        Про боротьбу з фейками в Україні, про канал StopFake. Також демонстрували плакат "Як розпізнати фейкові новини", підготовлений ІФЛА.

-        Про проект з медіаграмотності Міністерства культури та інформполітики, що планують запустити в 2021 році. Який працюватиме, за словами міністра культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, в першу чергу в контексті протидії дезінформації, фейкам через запровадження нової програми медіаграмотності, яка зараз в процесі розробки.

-        Відбулося знайомство з MediaSapiens - проектом з підвищення медіаграмотності споживачів медійного контенту. Під авторством MediaSapiens:

  1. В Україні з'явиться рейтинг «шкідливих» блогерів, які поширюють фейки про COVID-19. Рейтинг буде готовий на середину листопада.
  2. У Viber запустили спільноту, яка буде розповідати про новини від Міносвіти. Інститут когнітивного моделювання (ІКМ) разом з месенджером Viber створив спільноту «Школа_інфо», у якій публікуватимуть актуальну інформацію у сфері освіти для батьків, вчителів та учнів.
  3. 5 березня 2020 року Інститут когнітивного моделювання створив канал «Коронавірус-Інфо» з інформацією про пандемію. Він став одним із найпопулярніших в Україні: понад 3 млн підписників у Viber та більше за 760 тисяч у Telegram.

Щоб допомогти старшому поколінню навчитися користуватися сучасними гаджетами, бібліотекарі ознайомили людей старшого віку з інтерактивною онлайн-школою «Смартфон для батьків» (відеокурс мобільного оператора «Київстар»).

Молодь,  взявши участь в Годині коду, вправах з програмування Code.org,  мала нагоду переконатись, що інформатика є цікавою та творчою.

До уваги користувачів бібліотеки книжкова виставка «Вивчайте інформатику. Змінюйте світ».

Користувачі, які хочуть знати правду й не хочуть бути обманутими чи піддаватись на маніпуляції, шукають спростування чи підтвердження резонансних, але сумнівних новин, у зв’язку з обмеженнями внаслідок ситуації з СOVID-19, матимуть змогу індивідуально отримати інформацію, скориставшись послугами інтернет-центру бібліотеки, допомогою бібліотекарів.