Попит на книгу – один з головних показників здорового суспільства.

Бібліотеки з′явились дуже давно, та залишаються і в наш час найпрестижнішими закладами найрозвинутіших країн світу.

Наша бібліотека порівняно молода. Її історія почалася у листопаді 1977 року. Фонд у 2087 примірників розміщувався у двох невеликих кімнатах підвального приміщення загальною площею 40 квадратних метрів. Очолює роботу філії досвідчений фахівець Чумак Світлана Олексіївна. Бібліотека працює та розвивається. Завдяки державній підтримці та обмінному фонду, фонд бібліотеки збільшився в 10 разів і становить 20029 примірників. Зростає престиж закладу серед мешканців мікрорайону.

У 1983 році бібліотека переїжджає у нове приміщення і займає 200 кв.метрів першого поверху нової будівлі. У великих світлих кімнатах розташувався читальний зал, абонемент, відкривається юнацька кафедра. Штат становить 3 працівника. На новий рівень підіймається і робота бібліотеки. Тісна співпраця з ЗОШ № 9 та13, ПТУ № 9, підприємствами Тепломережі, Ремпобуттехніки надає можливість для активної пропаганди більш як 30000 примірників  фонду бібліотеки. Читальний зал налічує велику кількість різноманітних періодичних видань, що дає змогу задовольняти потреби користувачів різних категорій.

Бібліотека намагається якнайширше розгорнути свою роботу в різних напрямах. Починає працювати літературний клуб «Світлиця», членами якого стають схильні до поетичної творчості старшокласники.

В 1997 році керівництво бібліотекою прийняла Савенко Лариса Миколаївна. З цього моменту починається новий відлік часу в історії нашої бібліотеки. Бібліотека займає достойне місце в структурі Кіровоградської МЦБС. На базі бібліотеки організовує роботу клуб «Молода сім′я». Залучення до роботи в клубі психолога молодіжного центру Кліменченко О.А. робить його надзвичайно популярним не лише серед користувачів бібліотеки , а й молоді всього міста.

Сьогодні роботу бібліотеки очолює Захарова Ольга Іванівна. До послуг 3750 читачів універсальний фонд , що налічує близько 35 тисяч примірників.

В 2011 році  відкривається Інтернет-пункт, що дає змогу вільно користуватися інтернет-ресурсами та задовольняти найрізноманітніші запити користувачів. Бібліотека як одна з переможців в конкурсі програми «Бібліоміст», отримала  4 комп’ютери  і  чудову можливість наблизити світ комп’ютерних технологій до потреб користувачів. Інноваційна бібліотечна послуга відкриває нові можливості для навчання, спілкування та самореалізації.

В 2015 році в бібліотеці розпочинає свою роботу клуб «Ветеран», який об’єднує ветеранів війни та праці, дітей війни, пенсіонерів. Засідання клубу дають змогу літнім людям проводити своє дозвілля змістовно та цікаво.

У зв’язку з відкриттям юнацького абонемента в 2017 році (раніше юнацька кафедра) збільшилась кількість нових читачів (понад 1000 чол.). Незважаючи на невелику кімнату, де знаходиться абонемент, вона вражає різноманіттям поданої інформації. Це – і креативні виставки, і звернення  до користувачів, і молодіжні плакати,  вдало розміщений книжковий фонд  –  все це  створює затишну  та комфортну атмосферу. Пріоритетними напрямами діяльності юнацького абонемента є: інформаційний, виховний, дозвіллєвий, на допомогу навчальному процесу.

У 2017 році колектив філії  розпочав роботу за проєктом «Зелена бібліотека». Одне з головних завдань проєкту – просвітництво читачів в області екології, а саме: ресурсозбереження (водозбереження, теплозбереження, енергозбереження). В рамках реалізації проєкту в приміщенні бібліотеки працював «Готель домашніх тварин» та «Квітковий готель». На час відпустки користувачі залишали в бібліотеці квіти, домашніх тварин. Відтепер пріоритетний напрямок роботи бібліотеки – екологічне просвітництво: популяризація екологічних знань, формування у читачів екологічної культури, почуття відповідальності перед майбутніми  поколіннями.

На базі бібліотеки в травні 2019 року було проведено лабораторію інновацій «Бібліотека №16 −  майданчик екологічного виховання», на яку були запрошені бібліотекарі філій.

В 2018 році клуб «Ветеран» змінює свою назву. Тепер це клуб «Зустріч». Ідея його створення − зробити бібліотеку для літніх людей центром соціальної активності, місцем спілкування і відпочинку, місцем, де можна отримати будь-яку інформацію, допомогу.

Користувачі  і бібліотекарі філії  долучилися до національного проєкту  « Дія. Цифрова освіта», пройшли  навчання  та отримали сертифікати, що підтвердили  знання та навички.

Колектив бібліотеки прийняв  участь у «Всеукраїнському  флешмобі для бібліотекарів і користувачів бібліотек». Бібліотекарі   пройшли національний тест на цифрову грамотність і отримали сертифікати.

Долучилися до проєкту "МедіаРеВізія" −.медіаосвітнього  проєкту  для тих, хто працює з молоддю, проєкту «Амбасадори безпеки», який реалізовується ГО «Агенція сталого розвитку «Хмарочос». Мета проєкту – підвищення безпекової культури пішоходів та велосипедистів задля зменшення кількості ДТП за їх участю у Кропивницькому.

 

Наші партнери

 

Гімназія новітніх технологій навчання

Гімназія №9

Ліцей №8

Кропивницьке ВПУ

Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Міський центр зайнятості

Кропивницький  обласний військовий комісаріат

Громадська організація "Центральний козацький округ"

Міський літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого

Музей музичної культури ім. Кароля Шимановського

Дитяча музична школа №3

Хореографічний ансамбль "Метелиця"

 

Бібліотека обслуговує  понад 3 тис. читачів. Фонд становить  близько 23 тис. примірників книг.

 

Технічне оснащення: комп’ютери – 5

ксерокси – 2

принтери –  2

кольоровий принтер  –  1

сканер – 1.

Ми працюємо:

вівторок - п'ятниця з 11.00 до 18.00,

субота - з 11.00 до 17.00

Остання п'ятниця місяця - санітарний день.

Наша адреса:

м. Кропивницький , вул. Бєляєва, 7, корп.4

Сторінка Facebook   https://www.facebook.com/biblfil

 

Адреса власного сайту бібліотеки-філії - http://biblioteka-filiya16.edukit.kr.ua/