Кожного третього четверга травня, в Україні відзначають День вишиванки. Започаткували його студенти Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. Українська народна вишивка – унікальне явище культури нашого народу. Упродовж тисячоліть у народній вишивці знаходять відображення думки і настрій людини, що її творила, її сподівання на кращу долю.
До Дня вишиванки у бібліотеці-філії №10 відбулися фолькмандри «Вишиванка – національна святиня». Здавна українська вишиванка служила не тільки прикрасою, а ще й документом з яких країв родом її власник. Переглядаючи відеоролик «Чарівний світ вишиванки», молодь та всі охочі поринули у вишивану подорож України, де дізнались про особливості, які таїть в собі вишивана сорочка. Також учасники заходу познайомилися з найцікавішими фактами про цей витвір мистецтва.
Окрасою свята стала виставка-інсталяція «Вишиті візерунки долі», де відвідувачі познайомилися з вишитими виробами майстринь мікрорайону Завадівка.
Під час заходу присутні ознайомилися не тільки з вишиваною культурою українців, але й усвідомили що всі ми різні за звичками, характером. Ми обираємо різні кольори, орнаменти, мережки, але всіх нас єднає – вишиванка, традиційний, національний український одяг, без якого не можна уявити справжнього українця.
< < | > > |
---|