29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

В цей день ми прихиляємо коліно перед мужністю та патріотичним подвигом усіх, хто віддав своє життя за право України лишатися незмінною на карті світу.

До цієї пам’ятної дати бібліотекарі філії №2 м. Кропивницького підготували книжкову виставку-пам’ять «Їх слава сяє над Україною».

Відкривають виставку книги з історії українського козацтва. Через історію козацтва переломлювалася ціла епоха в минулому України та її народу. Сучасні українські історики на основі новознайдених документів і матеріалів та досягнень новітньої історичної науки створили узагальнений образ українського козацтва.

Під час Української революції 1917-1921 років українцям вдалося відновити державу. На виставці представлена книга доктора Ісидора Нагаєвського «Історія Української держави двадцятого століття» (Київ, 1994), яка написана в еміграції та висвітлює події в Україні часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії. Діяльність УПА була логічним продовженням українського визвольного руху періоду Української революції 1917-1921 років.

Окремий розділ виставки висвітлює історію російської агресії проти України, в ньому представлені наукові та експертно-аналітичні публікації, документальні та художні видання.

Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи священний обов'язок? Саме про це книга «За Україну, за її волю, за народ» (м. Кропивницький, 2016 рік) та «Нескоренні» (м. Кропивницький, 2020 рік). За кожною історією – справжній герой, який самовіддано любив і служив своїй Батьківщині, віддавши всі свої сили і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.

Неправда, що герої не вмирають. Їх полягло вже надто багато. Не вмирає пам’ять про них, яку ми маємо плекати із вдячністю за можливість жити під мирним небом. Своїми грудьми вони закрили країну від ворожих «градів», і наш обов’язок перед ними — зробити все, щоб ці тисячні жертви не були марними.

Важливо не закривати свої серця, а бути разом і підтримувати один одного. Світла пам'ять про наших Героїв – це найбільший подарунок, який ми можемо зробити для них.