Психоемоційний стан людини – одна із важливих складових її здоров’я як фізичного, так і ментального. І саме арттерапія є дієвим способом проаналізувати свої емоції, екологічно їх прожити, звільнитися від негативу, усвідомити себе в моменті та скласти орієнтовний план дій. Усі ці позитивні зрушення відбуваються у процесі взаємодії людини та мистецтва, тобто залучення її до творчої діяльності, яка допомагає перетворити почуття та емоції з абстрактного на матеріальне, осяжне.
Про можливість використання цього виду терапії в бібліотеках МЦБС міста Кропивницького говорили під час артлабораторії «Арттерапевтичні методи роботи з внутрішньо переміщеними особами».
На заході працівниці відділу інноваційно-методичної роботи розповідали про поняття «арттерапія», історію її виникнення та методики, які можна адаптувати для бібліотек. Тетяна Рощик познайомила учасниць із різноманіттям арттерапевтичних технік, Вікторія Поліщук наголосила на емоційній вразливості учасників арттерапії та на важливості турботливого ставлення до них, а також продемонструвала використання метафоричних асоціативних карт, а Анна Литовченко навчала методу нейрографіки.
Наприкінці заходу всі учасниці створили свічку з натуральної вощини, що теж мало арттерапевтичний ефект – тактильні відчуття при катанні, вдихання аромату натуральної вощини, естетичне задоволення прикрашання свічки.
< < | > > |
---|