Такий захід відбувся у центральній міській бібліотеці ім. В. Панченка і був присвячений 150-річчю від дня народження цієї богині співу, жінки-музи, жінки-легенди, громадської діячки, педагога.

«Життя митця - то геніальний міф, а правда потім, правда у безсмерті...».  Протягом дня користувачі могли дізнатись багато цікавого про сценічне та приватне життя великої артистки як із розповіді бібліотекарів, так і перегляду презентації «Соломія». А ще присутні отримали можливість послухати неповторне лірико-драматичне сопрано Великої Соломії, у виконанні якої  звучали такі дорогі її серцю українські пісні.

«Курсанти», які опановують у бібліотеці іноземну мову, мали змогу поспілкуватися про найвидатнішу співачку світу, англійською.

Завдяки фотографіям і книгам, представленим на книжковій виставці «Відома й невідома Соломія Крушельницька», користувачі глибше ознайомились із різноманітними оперними ролями співачки, в репертуарі якої було понад 50 головних оперних партій. Зацікавили присутніх кулінарні рецепти від мисткині, взяті із її записника.

Востаннє 77-річна Соломія Крушельницька вийшла на сцену Великого залу Львівської філармонії у 1949 році і вкотре підкорила публіку надзвичайним голосом та артистизмом. Мало хто знав, що вона вже була хвора, і можна тільки припустити, якою ціною давався їй спів. Через два роки її не стало. Поховано Соломію Крушельницьку на Личаківському цвинтарі, у Львові. На могилі — юний Орфей з арфою у руці — символ музики, якій вона присвятила все своє життя.

Цьогоріч відзначається 150-річчя від дня народження (23 вересня) і 70-річчя (16 листопада) від дня смерті всесвітньо відомої української співачки.