У бібліотеці-філії №2 м. Кропивницького пройшла відеогодина «Спадок нації». Відвідувачі подивилися документальний фільм з такою ж назвою. Це перший документальний фільм про вишиті сорочки. Вишиванка-у кожного своя. Але є одна найцінніша для всіх. .

Вишиванка-це те, що ми отримуємо в спадок, це - нерозривний зв’язок наших поколінь. Фільм про те, що кожна родина мала якийсь малесенький орнамент, який був притаманний тільки тій родині. І коли на танцях зустрічались хлопець та дівчина, вони бачили, що така сама квіточка є на сорочці і хлопця і в дівчини, то розуміли, що вони не можуть створювати сім’ю. Оце і є генетичний код, який попереджав про те, що не можна одружуватися, будучи з однієї родини. Вишиванка для українців - це код нації, код родини.

Вишиванка  є символом нескореності, сучасною зброєю та нерозривним зв’язком поколінь. Саме захоплення вишивкою стало основним з тих причин, через які довелося виїхати з Луганська  дослідниці народних мистецтв східного Поділля Інні Єрмаковій. Несприйняття вона відчула на собі. Це було від образливих слів, потім доходило до комічних легенд про те, що вона з Івано-Франківщини, хоча родом дослідниця з Донеччини. Її друзі потрапили до розстрільних списків. Буквально в один день сорочка стала ідентифікатором: свій-чужий. Їй прийшлось виїхати.

Присутні заходу  ще раз пересвідчилися у тому, що треба берегти пам'ять народу.

Після відеопрегляду, вони послухали  огляд літератури з історії виникнення вишивки та патріотичні пісні: Володимира Вермінського «Гей,Соколи», Віталія Лобача «Україна переможе», «Плечем до плеча», гурту «Kalush Orchestra» «Стефанія» та фотографувалися у фотозоні бібліотеки біля вишитих рушників та вишиванок.

Сьогодні наш народ захищає не лише фізичні кордони України, а й духовно-культурні. Вишиванка є духовною бронею українців. Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне — Перемоги. Перемоги над злом, яке уособлює сучасна росія, що чинить геноцид проти українців. Адже раби ніколи не переможуть вільних людей, оберегом яких є вишиванка.