Простір бібліотеки гнучкий та відкритий для кожного. Це «третє місце», де користувачі можуть почуватися вільно, проявляти свої таланти, використовувати простір бібліотеки для реалізації своїх задумів та творчості.
Саме темі бібліотечного простору був присвячений круглий стіл у Міській централізованій бібліотечній системі міста Кропивницького. У зв’язку з карантинними обмеженнями та для запобігання скупченню людей, захід пройшов в онлайн-форматі.
До круглого столу «Простір бібліотеки. Креативний підхід» долучилися представники Управління культури та туризму Кропивницької міської ради, бібліотекарі МЦБС та запрошені спікери:
Оксана Котова, завідувачка відділом інформаційних технологій та забезпечення Інтернет-доступу користувачам КОБД ім. Т.Шевченка, розповіла про бібліотечний онлайн-простір, який є одним з пріоритетних напрямків роботи бібліотеки, та про Інтернет-проєкт #Читаймо. У бібліотеці створено міні-студію для запису з двома локальними зонами, а також бібліотечний відеоблог «#Читаймо!» на каналі YouTube, на якому представлені відеозаписи уривків з творів для дітей українських класиків та сучасних письменників України і Кіровоградщини. Літературні твори для наповнення контенту відеоблогу читають бібліотекарі та письменники.
Тамара Ушацька, заступник директора МЦБС міста Кропивницького по роботі з дітьми, поділилася прикладами зонування Центральної міської бібліотеки для дітей, креативними виставками та стендами, а також організацією бібліотечного простору з урахуванням потреб різних категорій читачів.
Анна Ліщина, менеджерка проєкту «На клумбі», розповіла про партнерство з бібліотекою-філієї №17 та спільну реалізацію ідей щодо оформлення простору лавандової клумби на селищі Новому, організацію толок, майстерень, різноманітних неформальних заходів.
Вікторія Поліщук, завідувачка відділом інноваційно-методичної роботи МЦБС, розповіла про необхідність організації бібліотечного простору на принципах безбар’єрності, адже важливо, щоб бібліотека була місцем, де дотримуються прав людини, де немає фізичних бар’єрів, немає місця стереотипам, нетерпимості та дискримінації.
Марина Пархоменко, головний бібліотекар відділу ІМР бібліотечної системи, поділилася досвідом оформлення креативних фасадів бібліотек України, створення оригінальних фотозон, інсталяцій та виставок.
Наприкінці заходу учасники обговорили як ефективно організувати бібліотечний простір в умовах карантину та записали результати на віртуальній дошці Jamboard.
< < | > > |
---|