Протягом століть росія видає багатьох українських митців за своїх. Більше того, вона використовує пропаганду, щоб переконати в цьому весь світ. Українські художники, такі як Ілля Рєпін, Іван Айвазовський, Казимир Малевич та інші стають жертвами русифікації. Російські музеї незаконно претендують на колекції українських митців, називаючи їх «російським національним надбанням».
Бібліотека-філія №1 долучилася до Обласної просвітницької акції «Вивчай. Захищай: українські митці», яка проводиться КОБЮ ім. Є. Маланюка. Метою акції є – поширити інформацію про українських митців та видатних особистостей, яких привласнила собі росія, впровадити серед молоді інноваційні форми роботи з опанування новітніх технологій та інструментів.
У книгозбірні відбулася історична мандрівка «Ілля Рєпін: закоханий в Україну». Учасники заходу – молодь та юнацтво висловили власні думки щодо підстав вважати І.Рєпіна саме українським художником. Все своє життя художник обожнював рідний Чугуїв на Слобожанщині (нині Харківська область), де народився. На його картинах часто зображені українські пейзажі та життя людей. Найближчим другом Іллі Рєпіна був український історик Дмитро Яворницький. Саме дружба з Яворницьким вплинула на інтерес Рєпіна до українського козацтва і Запорозьких Січей. Важливий момент – Рєпін був вчителем багатьох молодих художників і підштовхував їх до розробки в живописі української тематики. А ще художник через все життя проніс любов до українських пісень, які любив і сам співати. Все це переконливо доводить, що Ілля Рєпін був, є і буде українським художником.
Користувачі бібліотеки із задоволенням переглянули документальний фільм «Чугуїв Іллі Рєпіна».
Для учасників заходу було проведено майстер-клас з опанування інструментів Canva, під час якого молодь виготовила постер про українського художника Іллю Рєпіна.
< < | > > |
---|