Артзнайомство відвідувачів з творчістю і особистістю української художниці Марії Башкирцевої зі створенням постеру відбулося у ЦМБ ім. В. Панченка. Мистецький захід «Магія пензля Марії Башкирцевої» пройшов у межах обласної просвітницької акції Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка «Вивчай. Захищай: українські митці». Працівниці книгозбірні посприяли розвінчанню міфів про приналежність української художниці до російської імперської культури.

Бібліотекарки розповіли учасникам заходу про творчий і життєвий шлях художниці, тематику її робіт, національну ідентичність. Цікаво, що одним з улюблених мотивів художниці є зображення жінки, яка читає. Тема читання у живописі Башкирцевої була чимось на кшталт маніфесту, адже саме навчання та книжки перетворили молоду художницю на інтелектуалку і захопливу читачку, яка прагнула слави.

Феномен Марії Башкирцевої полягає у тому, що вона стала першою жінкою, роботи якої виставлялися у Луврі. Молода художниця була зіркою паризької богеми: про неї пліткували, нею захоплювалися. Але найбільше вона прославилася своїм «Щоденником», який вела чи не половину свого короткого життя. Він був унікальним документом епохи, амбітним і щирим «автопортретом» мисткині. Марія, уродженка Полтавщини, – справжня українка, на чому повсякчас вона сама і наголошувала, охоче вбираючись в український народний стрій.

Життя її яскраве і короткочасне як спалах комети. Ім’я Марії Башкирцевої не забуте. Воно викарбуване на скульптурі у музеї Люксембурга, її іменем названа одна з вулиць у Ніцці, а у Франції існує нагорода молодим художникам на її честь. Пам’ятають Марію і в Україні, особливо на її батьківщині – Полтавщині. У рідному селі художниці Черняківка працює музей Башкирцевої та щороку проводиться мистецьке свято «Маріїна долина».