Екранізація чи книга? Чи можна ототожнювати прочитання книги з переглядом її екранізації? Який формат кращий для пізнання твору? У цьому спробували розібратися працівники Центральної міської бібліотеки ім. В.Панченка під час проведення Дня бібліографії «Її Величність Книга та його Високість Кіно», присвяченого Всесвітньому дню книги та авторського права.

Знайдеться чимало кіноманів, які і не підозрюють, що їх улюблені кінокартини зняті за мотивами творів письменників. Саме для такої читацької категорії бібліотекарі презентували книжкову виставку-експозицію «Книга у кадрі». Виставка містить відомості про найвідоміші стрічки минулого та сучасності української та світової кінематографії, якими ми пишаємось і надихаємось, а також книги, за якими талановиті режисери і зняли свої геніальні фільми. Користувачі бібліотеки матимуть змогу порівняти своє уявлення, вибудоване під час читання книги, з уявленням режисера, втіленим на екрані. До уваги охочих представлені легендарні твори українських письменників: Івана Франка  «Украдене щастя», Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків», Осипа Назарука «Роксоляна», Івана Котляревського «Наталка Полтавка», Олександра Жовни «Історія Лізи», Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки», Олександра Довженка «Зачаровна Десна», а також шедеври світової літератури, написані Маргарет Мітчелл «Звіяні вітром», Еріхом Марією Ремарком «Тріумфальна арка», Джоном Голсуорсі «Сага про Форсайтів», сестрами Бронте «Джен Ейр» і «Грозовий перевал», Агатою Крісті «Убивсто у «Східному експресі»» та багатьма іншими відомими творцями світової літератури.

У межах дня відбулася творча зустріч з місцевим письменником і педагогом Анатолієм Саржевським, який презентував свою нову збірку «Летять роки на крилах вічності» та розповів про роботу над нею. Модерувала зустріч відома письменниця, членкиня НСПУ Елеонора Бєльська. Атмосферне музичне вітання шанувальникам творчості письменника пролунало від учасників гітарного гурту «Анатолія стихії», барда Петра Семіона та саксофоніста Дениса Чернецького.

Протягом дня відвідувачі книгозбірні мали змогу здійснити відеоподорож «Видатні режисери України» у світ кіно і дізнатись більше інформації про них. Кінозал «Український формат» запропонував усім охочим переглянути фільм українського режисера Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою», а для молодших читайликів цікавою і пізнавальною стала бесіда-діалог «Мої улюблені казки».

На наше глибоке переконання, книга має неперевершену здатність відкриватися своєму читачеві протягом усього його життя. Так, прочитана ними книга у молоді роки, неодмінно відкриється нам новими гранями у зрілому віці. А фільм і книга пов’язані найтіснішим зв’язком. Сюжети книг безсмертні, а фільми вдихають у твори нове життя. І лише знання сюжету дозволить вірно оцінити якість і професійність втіленого на екрані задуму кіномитця. Запрошуємо до читання, адже невідомо, яка з прочитаних вами сьогодні книг, завтра може стати кіношедевром! Будьте першими!