У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засноване в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Слово «волонтер» у перекладі з англійської означає «добровільний помічник».

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 рік – саме Революція Гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких випадків виросло в потужний громадянський рух.

Працівники бібліотеки-філії №2 м. Кропивницького приєдналась до обласної акції “Молодь - волонтерам” й провели у читальному залі своєї книгозбірні бібліоакцію+майстер-клас «Поділись теплом своїм».

Під час заходу бібліотекар розповіла присутнім про волонтерські організації нашого міста, їх діяльність та запропонувала разом брати участь в нарізці овочів для сухих супів, які потім відправлять нашим захисникам.

Також молодь переглянула відеоролики «Про волонтерство в Україні під час війни» та «Твори добро, бо ти – Людина!», послухала огляд книги Людмили Охріменко «Волонтерські історії».

Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Поспішаймо робити добро».

Присутні на заході були вражені розповіддю бібліотекаря про волонтера, громадянина Казахстану, Костянтина Гудаускаса, який врятував понад 200 людей з окупованих територій України. Волонтер, допомагав людям рятуватися з окупованої Бучі. А підприємець з Києва, 35-річний Геннадій Поцап, до війни був власником кількох ресторанів, готувався відкрити ще кілька кафе, але ці плани реалізувати так і не вдалося. Він готував гарячі обіди, заплативши свої 250 тисяч комунальникам за спожиті світло й воду, адже комунальники виставили рахунки як комерційному закладу, без зважання на волонтерство. А Після деокупації Київщини, розповідає Геннадій, разом зі знайомими військовими він їздив до Бучі, Ірпеня, Гостомеля й возив гуманітарну допомогу для цивільних. Це були гарячі обіди для місцевих жителів, які тоді були без світла й зв’язку.

І такі історії не поодинокі в Україні. Зараз як ніколи дуже важливо підтримувати один одного та допомагати. Одними з тих, хто завжди стоїть за спиною військових та допомагає, — є волонтери. Навіть одна добра справа здатна змінити суспільство, країну та світ на краще.