АТЫ-БАТЫ, ШЛИ СОЛДАТЫ
сценарий конкурсно-игровой программы, посвященной
Дню защитника Отечества (для детей 7-11 лет)
Звучит маршевая музыка. Строевым шагом выходит ведущий в военной форме.
Ведущий: Здравия желаю! Разрешите представиться, боец ... на праздник, посвящённый защитникам Отечества, прибыл.
Для начала хочу поздравить всех присутствующих в зале мальчишек – будущих воинов – с наступающим праздником.
Дуют ветры в феврале,
Воют в трубах звонко,
Змейкой мчится по земле
Лёгкая позёмка.
Поднимаясь, мчатся вдаль
Самолётов звенья.
Это празднует февраль
Армии рождение.
Ведущий: Кто в русской армии герой?
Понятно без подсказки,
А если нет, то наш совет –
Читайте на ночь сказки.
Кто суп варил из топора,
Чертей не раз морочил.
Такого жара им давал,
Проверьте, кто захочет.
Кто же это? Без кого не бывает ни одной армии в мире? Правильно, это солдат. И сегодняшнюю конкурсно-игровую программу мы назвали “Аты-баты, шли солдаты”. Всем известно, что русские солдаты всегда славились силой, смекалкой, мужеством. И я уверен, что из наших сегодняшних мальчишек вырастут именно такие люди. А теперь мы приглашаем на сцену участников нашей программы.
1 команда – погранотряд
2 команда – спецназовцы
3 команда – истребители
4 команда – морские котики
(Названия команд ребята могут выбрать самостоятельно).
Ребята представляются, название команды, девиз, эмблема.
В конце все команды произносят вместе:
Один у нас на всех девиз:
“Не отступать назад”
Не даром говорят:
Солдат – всегда солдат.
Ведущий: Сегодня наш конкурс оценивают представители генштаба:
Генерал – …
Адмирал – …
Министр обороны нашей школы – …
(Могут быть представители администрации, учителя, родители и др.)
Ведущий: Итак, равняйсь! Смирно! За каждый правильно выполненный конкурс или правильный ответ команда получает “звёздочку”
“Русский солдат умом и силой богат”
По очереди команды должны продолжить пословицу:
- Тише едешь ...
- Под лежачий камень ...
- Без труда не вынешь ...
- Делу время ...
- И т.д.
(Пословицы по теме см. здесь)
Старшим детям можно предложить более сложные вопросы, например:
- Чем отличается морской флот от пограничных войск?
- Животное, лучший помощник пограничника?
- Сколько звёзд на погонах у капитана?
- На каких машинах служат военные лётчики?
- И т.д.
Конкурс “Каша из топора”
- Первой команде, каждому участнику назвать один из ингредиентов манной каши.
- Какие продукты входят в состав супа? (Каждый член команды называет по одному).
- Назвать по одному наименованию съедобного гриба.
- Блюда, приготовленные из мяса.
Конкурс “Военная авиация”
Один из членов каждой команды по сигналу ведущего должен сделать из приготовленного листа бумаги самолётик и запустить его в зрительный зал (на листке написано название команды). Зритель, поймавший самолётик должен сразу поднять его вверх. После того как все самолётики будут пойманы, зрители, поймавшие его, разворачивают листок и отвечают на вопрос написанный внутри. Правильный ответ идёт в копилку команды, название которой значится на листке. Оценивается скорость изготовления самолётика и дальность полёта, а так же ответ зрителя.
Конкурс “Секретная шифровка”
Каждой команде предлагается расшифровать ребус или небольшой кроссворд на военную или армейскую тему. Например, расшифровать пословицу “Солдат спит – служба идёт”.
1 слово |
2 слово |
3 слово |
4 слово |
Таким же образом можно зашифровать и другие поговорки и пословицы.
Например: “Щи да каша – пища наша”, “Пуля – дура, штык – молодец”, “Тяжело в учении – легко в бою”.
Для маленьких участников, можно использовать расшифровку следов зверей в зимнем лесу, нарисованных на листах: заяц, медведь мышь, птица, лось.
Ведущий: Всем известно, что солдат женщину не обидит. Женщины на Руси всегда пользовались уважением, и солдаты приклоняли перед ними колено. В нашем следующем конкурсе мы оцениваем вашу галантность кавалеров и умение обходиться с дамами. Выберите одного человека (если в команде больше двух человек) из команды. Пусть он выберет из зала одну из наших гостий и как можно красивее пригласит её на танец. Музыку!
Оценивается умение держаться на сцене, галантность, культура общения с партнёршей.
Ведущий: Это был последний конкурс. Сейчас наше строгое, но справедливое жюри подведёт итоги.
Ни детям, ни взрослым война не нужна!
Пусть с нашей планеты исчезнет она!
Пусть мирные звёзды над миром горят,
А дружба не знает границ и преград.
Хотим под мирным небом жить
И радоваться, и дружить!
Хотим, чтоб всюду на планете
Войны совсем не знали дети!
Автор-составитель: Ирина Кукарина (г. Курган)
Конкурс для хлопчиків, присвячений Дню Захисника Вітчизни "ЛИЦАРІ XXI СТОЛІТТЯ"
Даний конкурс розрахований на учнів 6 - 8 класів. У конкурсі беруть участь всі хлопчики класу.
• Давно пройшли часи, коли відважні, сильні лицарі відправлялися в довгі мандри - здійснювати подвиги в ім'я своєї Дами Серця. Сучасним "лицарям" не доводиться під-давати себе таким тяжким випробуванням. А проте... Давайте подивимося, що уміють і на що здатні заради прекрасної половини людства лицарі XXI століття.
• Перш за все, оскільки у нас дуже багато лицарів, необхідно створити з них чотири ко-манди. Тому спочатку в центр залу вийдуть ті, у кого день народження доводиться на зимові місяці, потім - "весняні" лицарі, за ними - "літні" і останніми - "осінні".
(Ділення на команди може виробляється і іншим способом. Важливо, щоб ці команди були рівної чисельності і хлоп'ята не підбиралися за принципом взаємних симпатій.)
• А строгими суддями стануть наші дівчата, яким сьогодні належить визначити, хто з хлопців гідний носити звання "Лицаря XXI століття". І хоча конкурс командний, але судді уважно стежать за кожним учасником: наскільки він бере активну участь в кожному випробуванні і яку користь приніс він своїй команді.
• Оскільки у кожної команди повинен бути свій капітан, вам його треба вибрати, і той, кому буде надана така честь відразу ж пройде перше випробування. Капітан повинен уміти так управляти командою, щоб добитися максимального результату, але при цьому весь час відчувати межу, до якої можна "тиснути" на команду. Ось це уміння добиватися максимуму і відчувати, коли треба зупинитися, ми і перевіримо. Новообраним капітанам буде необхідно надути повітряну кульку так, щоб вона була якомога більшою і при цьому не лопнув. Отже, команди приступають до виборів капітанів.
(Оцінюється швидкість капітана вибору командою і розмір кульки. Кульку не зав'язують!)
• Перш за все кожній команді належить вибрати свою "даму серця". Щоб не робити впливу на наших непідкупних суддів, "дама серця" буде вибрана не з їх числа. Кожна команда сама створить свій образ "дами серця", намалювавши його на надутій повітряній кульці.
(Командам роздають маркери і вони за 5 хвилин малюють на кульці "образ пані серця". Капітан тримає кульку, не даючи виходити повітрю.)
• Подивіться, які елегантні, буквально воздушні, вийшли "дами". Ну що ж, тепер у кожної команди є свій образ прекрасної пані, заради якої вони пройдуть всі подальші ви-пробування.
• Відправившись в дорогу, лицар, на прощання, читав своїй дамі серця присвячені їй вірші. Не відмовлятимемося і ми від цієї традиції. За 5 хвилин вам необхідно скласти строфу вірша, використовуючи наступні рими:
....... любов
.......... знов
.......... кров
...... морков
• Приступайте!
(Після закінчення часу, команди читають свої вірші намальованим "дамам". Оцінюється не тільки оригінальність вірша, але і артистизм при його читанні.)
• Щоб дама не забула свого лицаря, поки він подорожує, їй буде нагадуванням портрет героя, який вам належить зараз намалювати. Оскільки у нас команди, то і портрети будуть колективними. Точніше, кожен внесе в малюнок свій внесок.
(Команди шикуються в колони з одного боку залу, а на іншій стороні на стіні скотчем при-клеєні листи паперу.)
• Зараз ви по черзі, добігши до листа паперу, малюєте на ньому яку-небудь деталь пор-трета. Після чого повертаєтеся до команди і передаєте маркер, як естафетну паличку, наступному учаснику. У конкурсі перемагає та команда чий портрет буде намальований швидше і оригінальніше. Готові? Почали!
• Ну що ж, відправляємося в дорогу. В дорозі дуже важливо бути спритним, обходячи всі виникаючі на шляху перешкоди. Подивимося, наскільки ви скоординовані.
(Команди попарно шикуються в колони з одного боку і з іншого боку залу.)
• Необхідно щонайшвидше пройти відстань до команди, що стоїть напроти, але при цьому ногою котити футбольний м'яч і тенісною ракеткою підганяти повітряну куль-ку (не "даму серця", а іншу - зав'язану). Перемагає та команда, яка швидше і з най-меншим числом помилок виконає завдання.
• І ось попереду показалася висока башта. Ми ж, звичайно, знаємо, що в таких баштах сумують в очікуванні своїх рятівників прекрасні принцеси. Значить, вперед! Точніше, вгору! Але як? Вірьовки такої довжини, у нас під рукою немає. Залишається одне - зв'язати мотузок з свого одягу. Подивимося, у кого вона виявиться довшою.
• Мотузок готовий! Хто ж залізе по ній на башту і спустить на землю принцесу?
Щоб визначити найміцнішого лицаря, проведемо змагання по підтяганню. Переможе команда, учасники якої в сумі покажуть найбільший результат.
• Ну, ось, принцеса врятована! Подвиг в ім'я Дами Серця виконаний. Пора повертатися додому. Але непристойно прийти до своєї пані без подарунка. Що ж подарувати?
Не забудьте, що ви - лицарі ДВАДЦЯТЬ ПЕРШОГО СТОЛІТТЯ. Століття техніки!
Кращий подарунок сучасній пані серця - це яка-небудь технічна новинка, що допомогає їй в домі. Нумо, спробуйте сконструювати і представити, що-небудь з побутової техніки. Для цього в розпорядження кожної команди дається по коробці "Конструктора".
(Оцінюється оригінальність ідеї і презентації.)
• Добігає до кінця наші випробування Лицарів XXI століття. І, на останок, найважче за-вдання - скласти всі деталі конструктора на місце в коробку. Хто швидший? Хто аку-ратніший?
• От і все! Випробування завершені!
• А зараз, лицарі, преклоніть коліно перед чарівними і справедливими суддями, приго-тувавшись вислухати їх вердикт. Хто ж був самим гідним звання "Лицар XXI Століття"?
(Дівчата називають переможців. Після цього дівчата поздоровляють всіх хлопчиків з Днем Захисника Вітчизни і запрошують за стіл - покуштувати випечений ними торт або пиріг.)
< < |
---|