Таку назву має сторітеллінг, який відбувся у бібліотеці-філії №5 Кропивницької МЦБС.
Користувачі бібліотеки познайомилися з відомим громадським діячем, письменником, краєзнавцем нашого міста Валентином Карповим. Він є автором більше 40 різнопланових книг як для дорослої аудиторії, так і для молоді.
За останні роки він провів унікальну дослідницьку роботу з історії нашого краю. Її результатом є книги «Подорож у часі», «Центр України: читач як свідок», «Відголоски родинної пам’яті» тощо.
Валентин Євгенович – справжній митець сторітеллінгу, він має неперевершений талант так розповідати історії, що вони не тільки навчають, але й розважають та навіть в деяких випадках переконують аудиторію
Письменник розповів про історію створення і зміст нової книги «Споглядаємо минулі часи», яку він написав у співавторстві з Сергієм Лисенком, прочитав вголос уривки з неї.
Ця книга – реалістичний екскурс в малесеньку частинку історії нашої країни. Історія України, нашого міста і навколишніх земель – улюблена тема пана Валентина. Окремо слід зазначити, що автор з любов’ю змальовує історію своєї маленької батьківщини – Кіровоградщини.
Любов до Батьківщини починається з лелеки на вершині гребня хати, з калини в саду, з легкого дотику до рушника на іконі. Живе вона в перших маминих казках, мудрих словах тата, хвацькій приказці дідуся і в листах, написаних до болю знайомою – українською мовою. Книга наших авторів «Споглядаємо минулі часи» має 532 сторінок, написана з архівних матеріалів, народних переказів, міфів і бувальщин. Автори зробили спробу вирізнити минулу Єлисаветградщину (сьогодні – Кіровоградську область) як колоритну територію та специфічний регіон великої України. Різні і несподівані погляди з прихованих глибин людського розуму виростають з цікаві розповіді, що доповнюють цілісну картину історії та краєзнавства України.
Нам треба знати корені
родини,
Зробімо разом до
пізнання крок,
Відкриймо світ і вивчимо
урок
Про рідний край у центрі
України.
Біля книжкової виставки «Ключі від минулого» користувачі ознайомилися з іншими творами пана Валентина і зацікавилися краєзнавчою літературою. Під час інтерактивного спілкування читачів з письменником відбувся жвавий обмін думками.
Приємно було дізнатися про намір письменника подарувати по примірнику цієї книги кожній бібліотеці нашого міста і області. Присутній на заході наш читач, поет Михайло Теніченко, продекламував власні вірші про рідний край.
Світлана Котлярова
завідувачка бібліотеки
Народне слово. – 2025. – 23 січня. – с.2.
< < | > > |
---|