Бібліотеці-філії № 8 вже майже півстоліття  обслуговує мешканців «Шкільного» мікрорайону.
Вона розташована у дев’ятиповерховому  приміщенні колишнього гуртожитку для шахтарів.
На початку 1972 року гуртожиток прийняв перших мешканців, а напередодні нового 1973 року була відкрита міська бібліотека № 11, що стало значимою подією для всього мікрорайону.
Першою завідуючою бібліотеки № 11 стала Олена Кирилівна Шугаєва, яка працювала на цій посаді до 1977 року.

У 1977 році бібліотеки міста об’єднали в єдину централізовану систему  і бібліотека № 11 стала філією №8 МЦБС.
З 1983 року по 2001 рік бібліотеку очолювала Людмила Олексіївна Чернявська, яка внесла значний внесок  у розвиток філії.
На сьогоднішній день колектив філії №8 складається з висококваліфікованих спеціалістів: завідуючої – Кизілової Валентини Михайлівни, бібліотекарів – Ледахівської Інни Миколаївни та Холоденко Олени Юріївни.

Працівники філії надають допомогу у виборі потрібної літератури та інформації 2250 користувачам бібліотеки.

Книжковий фонд бібліотеки налічує близько 16650 примірників літератури різної тематики, газет та журналів.
Філія має такі підрозділи: абонемент та читальний зал, пункт вільного доступу до Інтернету, як структурний підрозділ читального залу.

Доступ до книжкового фонду у бібліотеці відкритий, що дає змогу користувачам  ретельніше підбирати  літературу та періодичні видання для читання. Для покращення забезпечення інформаційних потреб користувачів створено електронну базу даних періодичних видань та електронний каталог.  Інтернет-пункт надає вільний доступ до комп’ютерів та всесвітньої мережі Інтернет, а  бібліотекарі мають  можливість надавати  більш нову та якіснішу інформацію користувачам  та сучасні бібліотечні послуги: Zoom Skype-зв’язок,Wi-Fi, спілкування у соцмережах, замовлення квитків та інші. Колектив бібліотеки почав впроваджувати в своїй роботі онлайн-сервіси для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи.

Читачі користуються онлайн-вікторинами для перевірки своїх знань та інтересів. Адже в такий спосіб можна не тільки полегшити сприйняття теми а й зацікавити більшу кількість користувачів у соцмережах.

Працівники  бібліотеки регулярно оформляють креативні  книжкові виставки, тематичні куточки та полиці, присвячені історичним подіям, актуальним темам політичного та економічного життя.

Для того, щоб наша бібліотека залишалася актуальною, своє мислення та увагу працівники  зосереджують не лише на книзі та запитах, а й спрямовують на створення зв’язків з громадою, ставлячи себе на місце користувача, враховуючи усі різноманітні сучасні соціально-економічні, освітні та культурні аспекти спільноти

Колектив бібліотеки впроваджує інноваційні форми роботи при проведенні масових заходів, співпрацюючи з ЗНЗ НВО №16, ЗОШ №7, громадською організацією «Ветерани Інгульської шахти», НВО №3 «Спеціальною загальноосвітньою школою I-III ступенів».  З дітьми спецшколи проводяться масові заходи, які спрямовані на їх гармонічний розвиток, формування особистості, а також сприяють розвитку пам’яті, сприймання, уяви, мислення, винахідливості, творчої самодіяльності, викликають інтерес до книги і читання.
Публічний центр регіонального інформування, який діє у читальному залі бібліотеки, відкриває вільний доступ до пошуку офіційної інформації за допомогою мережі Інтернет. Його завдання – задовольнити будь-який запит стосовно законотворчого процесу Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, місцевих органів влади.
Ефективною формою роботи в організації дозвілля користувачів є чоловічий клуб за інтересами «FORWARD». Мета та завдання клубу: урізноманітнити дозвілля молодих чоловіків, зробити його цікавим, розважальним і ненав`язливим.

Бібліотека-філія №8 – це освітня установа у найширшому розумінні цього слова. Вона забезпечує потреби населення у сфері освіти, інформації та організації відпочинку та дозвілля. Це робить її роль у суспільстві особливо значущою.

Чекаємо Вас за адресою:

м. Кропивницький, вул. Куроп’ятникова, 25.

Тел. 33-94-38

Електронна адреса: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Блог: http://biblioteka8.blogspot.com/

Наша Фейбук: https://www.facebook.com/Бібліотека-8-Кіровоградської-МЦБС