Початок весни: приємно дивитися, як природа оживає й розквітає, надягаючи свій весняний наряд. Хочеться насолоджуватися кожною миттю весни. Тож і не дивно, що саме на початку весни ми відзначаємо Всесвітній день поезії, а цьогоріч ще й Національний тиждень поезії «Ріки незмінно течуть додому». З цієї нагоди в читальній залі бібліотеки №8 презентовано книжкову виставку «Чари поетичного слова».

«В поезії живе душа народу» – розділ присвячено творам українських поетів. На книжкових полицях представлені збірки поезій як відомих сивочолих метрів української літератури, так і початківців, що тільки роблять перші кроки. В своїх поетичних творах автори оспівують сокровенне, найрідніше, без чого людина не може навіть уявити свого життя: батьківський край, любов до рідної землі, до коханих…

У розділі «Шедеври світової поезії» представлено творчість класиків світової літератури. Коли немає можливості відвідати іншу країну, але є бажання познайомитись з культурою тієї чи іншої нації, допомогти у цьому може поезія. Читаючи вірші зарубіжних поетів, можна зрозуміти, які теми для них близькі, до чого закликають, чому навчають.

З творами наших поетів земляків ознайомлює розділ «Поети рідного краю». Багато з тих, хто виросли на цій землі увійшли до когорти славетних українських поетів, яких шанують далеко за межами України.

Війна змінила все наше життя… Створилось дві реальності: світ, в якому стріляють, помирають від куль і світ, в якому триває життя. А поети своїми рядками ніби зшивають цю реальність, так народжуються нові поезії – вірші війни, саме такі твори ви можете побачити на полиці « Вірші, обпалені війною».

Недаремно писав геній українського народу Тарас Шевченко: «Ну, щоб здавалося слова, слова та голос – більш нічого. А серце б’ється, ожива, як їх почує… ». Тож насолоджуйтесь поезіями: від красивих та ніжних віршів про кохання до сильних та відчайдушних поезій про життя та смерть, вони здатні вразити серце і залишити незабутні враження.