«Шерше ля фам»: жителька Маріуполя викладає іноземну у Кропивницькому

Знайшла не тільки прихисток, а й роботу у Кропивницькому жителька Маріуполя Вероніка Романова. Викладачка англійської та французької мов почала вчити іноземної охочих кропивничан. Для неї це не тільки психологічна адаптація, а й можливість бути корисною людям. На свої заняття жінка запрошує всіх охочих місцевих і переселенців, хто приїхав у Кропивницький подалі від війни.

Безкоштовні заняття з іноземної Вероніка Романова проводить у центральній міській бібліотеці імені Володимира Панченка. Курси працюють за трьома напрямами: англійська мова з «0», французька мова з «0» та англійська мова – базовий рівень. Кожна група займається двічі на тиждень. Загалом заняття відвідують 75 кропивничан та переселенців, хоча охочих значно більше.

На перших заняттях вивчення англійської та французької з «0» учні знайомилися з мовами, почали вивчати алфавіт, особливості читання та вимови і вже отримали перші домашні завдання. У групі, яка вже має базові знання англійської, вивчали граматику, лексику та практикувалися у говорінні.

Варто зауважити, що безкоштовні курси французької мови для дорослих у Кропивницькому єдині, а вже у вересні планується запустити ще одну групу для дітей.

Вероніка Романова – викладачка англійської та французької мов, спеціалістка відділу інноваційно-методичної роботи МЦБС міста Кропивницького, яка в березні приїхала з Маріуполя. Вероніка закінчила Маріупольський державний університет, де отримала диплом викладача англійської  та французької мов. Працювала перекладачем у відділі Міжнародних зв’язків в університеті та викладала курси французької мови.

 

Кропивницький вечірній. – 2022. – 24 червня. – с.3.