Столітній ювілей відсвяткувала одна з книгозбірень міста.

Бібліотека-філія № 14 розташована в мікрорайоні Старої Балашівки. Вона  одна з найстаріших бібліотек міста Кіровограда,  була збудована в 1910 році. Весь час вона знаходилася в одному приміщенні по вулиці Волинській в будинку 3-А. Із розповідей одного з найкращих читачів, який майже півстоліття є користувачем книгозбірні, що спочатку в цьому будинку мешкав директор заводу «Червона Зірка». Потім він подарував будинок державі, де і була відкрита бібліотека, яка працює й донині.

Бібліотека має невеличкий читальний зал, де проводяться всі масові заходи та вся виставкова робота. В цій кімнаті також працює і абонемент та розміщенні книги комерційного фонду.

Щороку багато читачів відвідують бібліотеку. Приблизно 26 000 примірників книг за рік прочитується читачами.

Книгозбірня співпрацює з НВО школа-ліцей № 21 та ЗОШ  №  23, які розташовані в цьому мікрорайоні. Проводимо різноманітні заходи в школах та в бібліотеці. У заходах беруть участь вчителі та учні школи, допомагають оформити виставки до різних свят, які дуже подобаються нашим читачам.

Часто в бібліотеці проводяться зустрічі з поетом-земляком Козловим Сергієм Вікторовичем. Бібліотекарі самі зробили, на його прохання,  дві його збірки: «Паралелі» та «Вітер кохання». Вони знаходяться в бібліотеці і користуються попитом.

Одне з завдань бібліотеки пропагування здорового способу життя. Колектив бібліотеки велику увагу приділяє спорту. Багато спортсменів є постійними читачами. Це такі, як: Симоненко Олександр, Симоненко Юрій, брати Тимошенко – Микола та Андрій, Цима Олександр, Ніколенко Євген, Хрипта Андрій, Сидоренко Дмитро. Вони часто присутні на заходах, розповідають про свої досягнення, приносять дипломи та медалі. Ці нагороди ми виставляємо на постійно діючу виставку, яка має назву «Найкращі спортсмени нашого міста».

У 2011 році ми плануємо створити клуб за інтересами «Спорт для всіх», та разом зі спортсменами прививати у дітей любов до спорту.

Весь час ми намагаємося залучити якомога більше читачів до бібліотеки і виховуємо в них любов до читання. Допомагаємо їм у пошуках якісної інформації, задовольняємо їхні тематичні інтереси.

Постійно проводимо рекламу книги, оформлюємо тематичні та інформаційні виставки. У даний час працює виставка «Золотий вік мистецтва». Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу бібліотеку.

Ми працюємо для вас з 11.00 до 18.00

В суботу з 11.00 до 17.00

Вихідні: неділя, понеділок.

Будемо раді зустрічі з вами!