Бібліотека філія № 15 функціонує  на селищі Гірничому з 1978 року.
На сьогоднішній день  це єдиний  інформаційний, культурно-освітній центр, що залучає користувачів  мікрорайону до знань новинок літератури краєзнавчого характеру, надбань світової  культури та різного роду інформації.

Структура бібліотеки:

-         Відділ обслуговування  дорослих читачів та  дітей 1-9 класів.

-         Читальний зал по обслуговуванню дорослого населення та дітей .

Книжковий фонд бібліотеки  на 1.01 2011 року  складає 27 269 екземплярів друкованої  продукції. На території  мікрорайону проживає більше 3-х тисяч населення, 2250 з них є нашими  користувачами.

Технічне  оснащення:

-         комп’ютер

-         ксерокс

-         принтер

-         сканер

Відповідно  до оснащення надаємо послуги: ксерокопіювання документів, роздрук інформації з електронних  носіїв, експрес-інформація про нові надходження, розробка сценаріїв та проведення масових заходів. При бібліотеці створено  інформаційно –ресурсний центр по зберіганню та розповсюдженню законодавчих матеріалів Кіровоградської міської Ради.

Дозвілеву  роботу координуємо з ЗОШ  № 22, музичною школою № 4, станцією юних техніків, дитячим садком № 69, амбулаторією загальної практики сімейної медицини, депутатами міської Ради Кролевцем А. В. та  Виноградовою Л. Г.

При бібліотеці  працює 2 клуби : « Лицарі і панночки» - для дітей молодшого шкільного  віку , девізом якого є слова  « Стався до  людей так,  як ти  хотів, щоб  вони  ставились  до  тебе». Основним напрямком  є виховання  у дітей   чуйності, доброти, доброзичливого ставлення до  оточуючих.

Та   клуб « Євшан» , яким  керує А. М. Корінь,  збирає однодумців, поетично та творчо обдарованих людей для проведення літературних читань, літературно-музичних вечорів, презентацій  книг та конкурсів.

За останні 2 роки  відбулися презентації книг  Олени Надутенко, Антоніни Корінь,Антоніни Царук, Олексія Стеценка, Євгенії Меньшикової, Катерини Рибченко, Анатолія Курганського, Лариси Кокіної. Співпрацюємо з Кіровоградськими композиторами Анатолієм Чечелем , Павлом Гарбаром, та молодим поетом і бардом Андрієм Шульгою.

Рада друзів  бібліотеки, або  творчий потенціал селища Гірничого - це поети :Анатолій Казаков, Наталія Гаєвська,Ольга Полєвіна,Євгенія Меньшикова,Антоніна Корінь,та художниця Ірина Шестакова . Вони завжди допоможуть і підтримають у скрутну хвилину.Кожного  разу на  зібранні “Євшану”  звучать вірші,  пісні ,а в храмі літератури витає дух творчості, духовності і величі.

Ми радіємо з того, що в стінах нашої бібліотеки збираються не тільки поети з м. Кіровограда,  а й з   Добровеличківського,   Долинського, Маловисківського, Новомиргородського районів та міста Компаніївки .Це   представники  трьох літстудій “ Звук павутинки”, “Вершники”, “ Соняшник” ( керівник Іван Прядун ), та літературно-мистецьке обєднання  “Спадок” з Бобринця  на чолі з Наталією Зеленською.

Колектив бібліотеки: Артеменко Г. Г.Натальченко К. С. ,  Ситник Н. О. щиро  вдячні   творчо обдарованим людям, які допомагають донести до користувача  поетичне  слово, гарну пісню, мальовничий пейзаж і поповнюють  фонд бібліотеки краєзнавчими  надбаннями.

Просимо  завітати всіх  бажаючих на  наші поетичні зібрання і отримати задоволення від почутого  і побаченого.

 

Наша  адреса :

С. Гірниче,  лінія -10 будинок  № 52,

http://biblioteka-filiya15.edukit.kr.ua/

Ласкаво просимо!