В 1945році у селі Лелеківка  головою колгоспу Слуцьким В.І. відкрито бібліотеку, у якій налічувалось приблизно 50примірників книг. Приміщення – сільська напіврозвалена хатинка. Організатором, першим бібліотекарем,яка вела облік і видавала книги – Ніна Олексіївна Дегтяренко.

У зв’язку з буревієм і пожежею бібліотека переїжджала в 1948р., 1974р.

В 1977р. увійшла до складу МЦБС.

У 1987році в мікрорайоні довершено і здано в експлуатацію приміщення – бібліотека, і знову переїзд.

На даний час бібліотекою користуються понад 1500читачів. Книжковий фонд налічує 12500 примірників книг. Це наукова, науково – популярна, художня, дитяча література. В філії №9 Ви зможете одержати книги додому терміном на 30 діб (літературу комерційного фонду – 7діб), отримати ділову, культурну, загальноосвітню, фактографічну інформацію. Стати учасником масових заходів, познайомитися з книжковими виставками, знайти друзів для спілкування.

Бібліотека працює в краєзнавчому напрямку. Проходять виставки народних умільців «У звичаях, традиціях народу ти душу України впізнаєш». Запрошують для зустрічі і презентації виставок «Народні умільці» (вироби з дерева, художник майстер – самоучка, майстрині вишивальниці, в’язальниці), обмінюються досвідом, рецептами, узорами.

В бібліотеці є як постійно діючі виставки, так і до окремих свят та ювілеїв.

Популяризація літератури здійснюється проведенням різних масових заходів: літературні години, бесіди з народознавства, лекції, години спілкування, вечори, конкурси, презентації книг,зустрічі.

Новими книгами бібліотека поповнюється за рахунок платних коштів, а також постійно діюча акція «Подаруй бібліотеці книгу».

Щорічно проходять свята: день Перемоги, день мікрорайону.

З жовтня 2010року в філії функціонує гурток «Чарівний клубок», на якому навчаються плести гачком і спицями. Також діє клуб «Сусідка». Де проходять круглі столи, зустрічі з лікарем, поради психолога, конкурси.

За 20років, що бібліотека знаходиться в своєму приміщені книговидача – 520тис., відвідувань – 180тис. а читачів – 30тис.

Ласкаво просимо до нашої бібліотеки жителів Лелеківського мікрорайону.

Бібліотека працює щоденно з  11 до 18, крім неділі та понеділка. Останній день кожного місяця – санітарний.

Девіз бібліотеки – філії:  «Подяка читача – найкраща нагорода бібліотекарю».