Бібліотеці – філії № 8, що знаходиться в мікрорайоні «Шкільний» вже виповнилося 39 років.

Вона розташована у дев’ятиповерховому  приміщенні колишнього гуртожитку для шахтарів Інгульського рудоуправління.

Будівництво розпочалося в 1968 році на місці, де були маленькі приватні хатинки, і закінчилося  наприкінці 1971 року.

На початку 1972 року гуртожиток прийняв перших жильців , а перед новим 1973 роком була відкрита міська бібліотека № 11, що стало подією для     всього мікрорайону.

Першою завідуючою цієї бібліотеки стала Олена Кирилівна Шугаєва, яка пропрацювала на цій посаді до 1977 року.

У 1977 році бібліотеки міста об’єднали в єдину централізовану бібліотечну систему. Таким чином бібліотека № 11 стала МЦБС.

З 1983 року по 2001 рік бібліотеку очолювала Людмила Олексіївна Чернявська, яка внесла великий вклад у розвиток філії.

На сьогоднішній день колектив бібліотеки складається з висококваліфікованих спеціалістів: завідуючої Юрченко Галини Миколаївни; бібліотекарів : Кизілової Валентини Михайлівни, Гриценко Катерини Володимирівни. Вони надають допомогу у виборі потрібної літератури й інформації понад 2 тис. користувачів усіх категорій.

До їх послуг - універсальний книжковий фонд, що налічує близько 25 тисяч примірників книг та періодичних видань українською та російською мовами. Це наукова, науково – пізнавальна, художня та довідкова літератури.

Структура бібліотеки: абонемент та читальний зал, а також два книгосховища. На абонементі, де зібрана література різної тематики та жанру, доступ до книжкового фонду відкритий, що дає змогу читачам ретельніше підібрати літературу для читання.

Окрім літератури, яку можна взяти для читання безкоштовно, у фонді абонемента є книги з  комерційного фонду, які видаються за певну плату.

У читальному залі користувачі мають можливість користуватися літературою зі всіх галузей знань та періодичними виданнями, які надходять до бібліотеки.

Тут регулярно організовуються книжкові виставки та тематичні полиці, які присвячені історичним подіям, актуальним темам політичного та економічного життя. Також виставляються книжкові новинки і новинки періодичних видань.

Колектив бібліотеки – філії постійно проводить цікаві та різноманітні масові заходи: тренінги, свята, вечори, дні інформації, круїзи, конкурси, вікторини; години: інформації, державності, гарного настрою та ін.

У бібліотеці під девізом «Щастя життя шукайте в спілкуванні» постійно діє жіночий клуб за інтересами «Клуб цікавих зустрічей». Кожна зустріч членів клубу , чи то поетичне мереживо, вечір відпочинку, родинне свято, фітовітальня, косметичний салон, чи щось інше, -  дає членам клубу можливість спілкуватися з новими людьми, відкритися, висловити свої думки, переживання, знайти взаєморозуміння і , нарешті, просто відпочити. А також сприяють інтелектуальному та духовному збагаченню жінок, розширенню їх кругозору.

Діючий у філії центр регіонального інформування Ленінського району надає інформацію всім категоріям користувачів про діяльність місцевих органів влади, включаючи питання формування та використання бюджету, про діяльність муніципальних служб, про розвиток Ленінського району, його проблеми.

Колектив бібліотеки тісно співпрацює з ДЮК «Гірник» відділу сім’ї та молоді Кіровоградської міськради, з ЗОШ № 7, 16.

Впроваджуючи наочні  та масові форми роботи з цією категорією користувачів, колектив філії сприяє громадському становленню та формуванню всебічно розвиненої особистості, організовує змістовне дозвілля і відпочинок.

Наразі активно співпрацюємо з навчально – виховним об’єднанням «Спеціальна загальноосвітня школа – дитячий садок для дітей з вадами слуху.»

З дітьми спецшколи проводяться масові заходи, які спрямовані на їх гармонічний розвиток, формування особистості, а також сприяють розвитку пам’яті, сприймання, уяви, мислення, винахідливості, творчої самодіяльності, викликають інтерес до книги і читання.

Протягом останнього року колектив бібліотеки почав співпрацювати з НВП УТОГ «Бусол».

Для покращення забезпечення інформаційних потреб користувачів створено електронну базу даних періодичних видань.

Бібліотека – філія № 8 брала участь у проекті Всеукраїнської програми «Бібліоміст», пройшла відкритий конкурсний відбір і стала переможцем основного раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до інтернету.

Чекаємо Вас за адресою: м.Кропивницький, вул. Куроп’ятникова, 25. Тел. 33-94-38