Далекий 1947 рік… Кіровоград піднімався з руїн. Місто відбудовувалось. У мікрорайонах почали створюватися бібліотеки. Однією з перших була створена книгозбірня в селі Никонорівка. Жителі зносили до будинку бібліотеки столи, стільці, табуретки. Дарували люди і книги, які зберегли за період фашистської окупації. Гуртом відремонтували будинок. Тут можна було почитати книгу, газету, журнал, поспілкуватись з односельцями.

Книжковий фонд бібліотеки постійно поповнювався новою літературою. Будиночок став тісним для бібліотеки, тож її перевели в приміщення Масляниківського БК, а згодом бібліотека одержала постійну прописку по вулиці Прирічна, 115.

Ось уже більше 75 років дорослі і діти ідуть в цей храм книги.

Бібліотека – філія № 7 обслуговує три мікрорайони : Арнаутово, Маслениківка та Никанорівка.

Бібліотека обслуговує різні категорії людей: інвалідів, людей поважного віку, студентів, учнів, учасників АТО, ліквідаторів ЧАЕС, дітей війни, учасників бойових дій ВВ.

Бібліотека тісно співпрацює з громадською організацією «Ветеран». Для обслуговування читачів в бібліотеці створено всі необхідні умови – це і комп’ютери,  принтери, доступ до Інтернету. Добре укомплектований книжковий фонд.

В бібліотеці проводяться зайняття з комп’ютерної грамотності для людей поважного віку, проходять засідання квартального комітету, ветеранської організації, жіночої ради та збори жителів, зустрічі громади з керівниками міста. Бібліотекарі теж готуються до цих засідань. Вони знайомлять актив з новинками літератури, проводять тематичні огляди літератури. Разом вирішуємо питання про проведення масових заходів для користувачів бібліотеки і жителів мікрорайонів.

В нашій бібліотеці активізована робота з питань виховання громадської свідомості читачів, формування патріотизму, громадянських і конституційних обов’язків.

Бібліотека-філія № 7 стала другом і порадником для багатьох сімей.

Перше слово, перша книжечка, перша казочка приходять до дитини від мами.

Колектив бібліотеки проводить роботу з мамами щоб залучати дітей до читання. Читачами бібліотеки є п’ять багатодітних сімей. В цих сім’ях мами привчають діток до читання, разом відвідують бібліотеку, приймають участь у масових заходах.

Органічне входження в життя громади мікрорайонів, внесок у виховання дітей і молоді, роль у створені культурного середовища, підтримка інвалідів та інших соціально незахищених верств населення – все це чинники, які зробили нашу бібліотеку важливою складовою соціуму мікрорайону.

Колектив бібліотеки в постійному пошуку інновацій. Так за домовленістю депутатів міської та районної рад  в бібліотеці проходять депутатські години.

Для інформованості читачів та жителів мікрорайонів бібліотека організувала депутатські години. Кожної останньої суботи місяця приймає  депутат Міської ради В.В. Дрига.

В дні депутатських годин бібліотека знайомить присутніх з веб-сайтами  органів державної влади та місцевого самоврядування, із списками сайтів законодавчого характеру та гарячих ліній.

Колектив бібліотеки запрошує кожного стати читачем нашої бібліотеки, заповнити свій вільний час чудовим заняттям – читанням.

Бібліотека чекає на Вас з 11 до 18 годин кожного дня, неділі та понеділка, за адресою:

місто Кропивницький, вулиця Прирічна, 115.