Далекий 1947 рік… Кіровоград піднімався з руїн. Місто відбудовувалось. У мікрорайонах почали створюватися бібліотеки. Однією з перших була створена книгозбірня в селі Ніконорівці. Жителі зносили до будинку бібліотеки столи, стільці, табуретки. Дарували люди і книги, які зберегли за період фашистської окупації. Гуртом відремонтували будинок. Тут можна було почитати книгу, газету, журнал, поспілкуватись з односельцями.

Книжковий фонд бібліотеки постійно поповнювався новою літературою. Будиночок став тісним для бібліотеки, тож її перевели в приміщення Масляниківського БR, а згодом бібліотека одержала постійну прописку по вулиці Прирічна, 115.

Ось уже більше 50 років дорослі і діти ідуть в цей храм книги. Сьогодні читачами бібліотеки є вже правнуки перших читачів.

Бібліотека-філія № 7 стала другом і порадником для багатьох сімей.

Притоку нових читачів допомагає авторитет і імідж бібліотеки, забезпечений роботою бібліотекарів Великою Людмилою Олександрівною та Боцман Валентиною Федорівною.

Девіз бібліотеки – «Книгу в кожну сім’Ю». Колектив бібліотеки обслуговує читачів за сімейним формуляром. До послуг читачів сучасні підручники з різних галузей знань, художні книги. Це місце психологічної розгрузки. Тому велике значення має аура бібліотеки. А для цього у нас естетично оформлені абонемент, читальний зал, дитяча кімната. Тут завжди затишно. Кожен читач знає, що його радо зустрінуть в бібліотеці, вислухають і обов’язково вислухають. Для жінок – читачок працює клуб «Берегиня», а для дітей – гурток «Друзі книги». З участю читачів проводяться вечори відпочинку, диспути, тренінги, усні журнали.

Бібліотека тісно співпрацює з громадською організацією «Ветеран» .

Колектив бібліотеки запрошує кожного стати читачем нашої бібліотеки, заповнити свій вільний час чудовим заняттям – читанням.

Бібліотека чекає на Вас з 11 до 18 годин кожного дня, крім вихідних: неділі та понеділка. До бібліотеки можна доїхати автобусами 116 та 116-А.

ТРОЦЕНКО Микола Лук’янович – читач бібліотеки-філії № 7. Сорок років він кожного тижня приходить до бібліотеки. Микола Лук’янович  цікавиться книгами з  історії України, сільськогосподарською та природничою, художньою літературою. Він учасник бойових дій ВОВ. Часто в бібліотеці розповідає дітям про війну. Його розповіді наповнені спогадами про солдат, що вотували з ним, він уміє так розповідати, що слухав би і слухав би його. Про ветерана говорять: «Микола Лук’янович – ходяча енциклопедія». Він захоплюється розведенням винограду, картоплі. Знайомий з багатьма селекціонерами України та Росії. Книги допомагають йому у сільськогосподарських роботах.

Микола Лук’янович у свої 92 роки ще працює на телецентрі. На роботу з Арнаутово до телецентру ходить завжди пішки.

-Я б  не зміг жити без книги, -  якось сказав Микола Лук’янович. Його чудова пам’ять дивує спогадами про прочитані книги в 30-х роках. Не дивлячись на такий поважний вік, Микола Лук’янович, завжди енергійний, цікавиться питаннями з різних галузей знань.

Він завжди бажаний в бібліотеці. Микола Лук’янович – гордість бібліотеки.

Перше слово, перша книжечка, перша казочка приходять до дитини від мами. Бібліотека-філія № 7 проводить роботу з мамами щоб залучати дітей до читання. Читачами бібліотеки є п’ять багатодітних сімей. В цих сім’ях мами привчають діток до читання, разом відвідують бібліотеку, приймають участь у масових заходах.

Одна із них – сім’я АХМЕТОВИХ. Члени цієї сім’ї мають 140 років читацького стажу. Бібліотекою користуються: бабуся – Катерина Володимирівна та дідусь – Пантелеймон Олександрович, їх діти АХМЕТОВІ Наталія та Володимир, онуки – Віталій, Аліна, Володя, Катя і Валя.

Наталія Пантелеймонівна знаходить час відвідувати бібліотеку. Вона завжди цікавиться читанням дітей. В сім’ї у них вечорами проходять сімейні читання. Старші діти читають казки, оповідання меншеньким, а потім разом обговорюють прочитане.

Захоплення читанням допомагає дітям у навчанні. Всі вони добре навчаються у ЗОШ № 33. Приймають участь у масових заходах бібліотеки. Активні у шкільному житті. Співають, танцюють, працюють ведучими на святах. Їх мама Наталія Пантелеймонівна бере активну участь у громадському житті мікрорайону, а тато Володимир Маратович – активний діяч козацького руху.

Книга – це невід’ємний  член нашої сім’ї – говорить Наталія Пантелеймонівна.