Бібліолітопис бібліотеки – філії № 6 ім. Ю.О.Гагаріна

 

« Бібліотека : погляд крізь роки »

Ракурси  минулого

Цінність бібліотеки полягає в тому , що вона збирає творіння людського розуму – історію людства . Як і людина , вона має свою історію.

Наша бібліотека розпочала свою історію з легендарного 1961 року і назавжди пов’язала себе з іменем першого космонавта  Ю.О.Гагаріна .

Тоді книгозбірня розташовувалась у підвальному приміщені та нараховувала 18 тис. примірників книжкового фонду . Очолила її перша завідуюча Олійник О.В.

В липні 1976 р. бібліотека переїхала до нового просторого та світлого приміщення по вулиці Кірова 29/33 , де і працює до сьогодні . А з вересня 1977 р. увійшла до Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи.

Від початку роботи не одне покоління читачів виховувалось на книгах класиків, бо слова, вкладені в книгах, сіють добро і справедливість, любов та істину . І з часом бібліотека стала базовим і найбільш демократичним закладом культури мікрорайону .

Протягом свого існування в бібліотеці завжди працювали гуртки і клуби : з 1979 р. по 1983 р. – клуб « Атеіст » ; з 1999 р. по 2003 р. – клуб « Надія » для молодих інвалідів та малозабезпечених сімей та гурток українсько – польської дружби « Полонія»

З 1995 р. та протягом більш 10 років пенсіонери та ветерани мали змогу зустрічатися в клубі « Співрозмовник », який очолила тоді завідуюча філією Біліченко А.Г.

У 2001-2005 р.р., дякуючи підтримці коледжу ім. Хойса ( Німеччина ) та фонду Р. Боша ( Німеччина ), під керівництвом бібліотекаря І. Хоменко, плідно та творчо працював літературний клуб «Паралелі та меридіани», який випустив декілька своїх збірок поезій .

З вересня 2005 р. завідує філією Шовенко О.А. , яка очолила пошукову роботу про земляків в космонавтиці .

У 2006 р. , в рік свого 45-річчя , співробітники бібліотеки взяли участь у конкурсі бібліотечних стендів зі стендом « Бібліотека – ровесниця космічної епохи », за який колектив отримав Почесну грамоту від відділу культури Кіровоградської міської ради .

 

 

За роки свого існування колектив бібліотеки не раз нагоджувався Грамотами, Подяками та цінними подарунками за участь в професійних конкурсах та вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи .

 

Нова віха  в  історії

В 2006 р. відбулася значна подія, яка відкрила нову сторінку в історії бібліотеки : розпочала свою роботу постійна експозиція « Крок до зірок » . В результаті пошукової роботи на ній зібрані цікаві копії та оригінали архівних документів та фотографій про наших земляків Г.Є Лангемака – розробника снарядів для «Катюш»; Ю.В. Кондратюка – одного із піонерів космічної техніки; про космонавтів – земляків  Ю. Попова та  Ю.Маленченко та інші цікаві матеріали та експонати .

Відтоді експозиція стала візитівкою нашої бібліотеки .

 

З ім’ям Ю.О.Гагаріна пов’язана і вулиця , на якій розташована книгозбірня .

У 2007 р. вулиця відзначила свій ювілей у бібліотеці святом « Зіркова вулиця » , на якому були представлені відомі особистості - жителі вулиці : Шаповалов О.Г. – прообраз кіногероя фільму « Майор Вихор » ; Єрещенко М.Ю. – Герой Радянського Союзу, учасник параду Перемоги в Москві 1945 р. ; Чабаненко ЄМ. – громадська діячка ; Базилевський В.В. – письменник та інші .

2009 рік був оголошений Роком астрономії . У вересні – жовтні ц.р. була представлена виставка – експозиція « Ми – діти Галактики » , якою співробітники брали участь у конкурсі бібліотечних виставок .  Колектив отримав Грамоту відділу культури і туризму Кіровоградської міської ради та Кіровоградської МЦБС за креативне оформлення .

 

Робота  в  сучасному  форматі

Незважаючи на свій поважний вік, наша бібліотека – це  сучасний  інформаційний підрозділ Кіровоградської МЦБС з  комп’ютерними технологіями .

В структуру бібліотеки входять: абонемент, читальна зала, юнацька кафедра та дитячий відділ . В розпорядженні читачів каталоги та картотеки, в т.ч. електронні, довідкова та художня література .

На сьогодні філія обслуговує 2850 читачів , книговидача складає 51 тис. прим. на рік, книжковий фонд налічує більше 30 тис. прим. книг та періодики . Користувачам надаються бібліотечно –довідкові, інформаційні та офісні послуги .

Наші відвідувачі завжди звертаються до цікавих, яскравих та змістовних книжкових виставок .

 

Кожного року в бібліотеці проводяться Тижні дитячого читання ( березень ), Літні читання в таборах відпочинку ( червень – серпень ), Дні Відкритих дверей ( вересень ), масові заходи  різних напрямків ( протягом року ) .

З 2006 р. і до сьогодні в бібліотеці працює літературно – поетичний клуб « Чайка » , яким керують Пархоменко П.П. та Царук Л.П. Вихованці клубу вже знанні і в Росії за збіркою « Мы все из колыбели с названием светлым – Русь » , яка вийшла у Сант – Петербурзі у 2010 р .

Бібліотека співпрацює з різними громадськими організаціями, дітсадками, школами, ВНЗ та окремими відомими громадянами міста .

 

Майбутнє  без  дистанцій

Між минулим і майбутнім немає великої дистанції . Свої перспективи бібліотека – філія пов’язує з формуванням та вдосконаленням книжкового фонду, покращенням обслуговування та наданням послуг відповідно до сучасних умов, розвитком матеріально – технічної бази, створенням ще більш комфортних умов для відвідувачів .

У вересні цього року на День Відкритих дверей бібліотека буде святкувати свій 50 – річний ювілей . Кожний місяць підготовки відзначається важливими заходами .

Так , у квітні місяці , разом з Кіровоградським відділенням українського товариства російської культури « Русь » плануємо провести 2-й тур Міжнародного творчого конкурсу « Перший у космосі » , який приурочений до Року Гагаріна . Будуть запрошені поважні гості з Києва та Москви , керівництво міста , відділу культури , Кіровоградської МЦБС, а також переможці 1-го туру конкурсу .

 

Поезії ми паростки зелені .

Бібліотеки вже за своїм напрямком не може не притягувати увагу творчих, натхненних особистостей. Саме в бібліотеці-філії № 6 ім. Ю.О.Гагаріна в літературно-поетичному клубі « Чайка » вже біля п’яти років збираються  поети-початківці на творчому майданчику для спілкування та придбання досвіду  Не обминають нас і вже маститі поети нашого міста , щоб отримати необхідну « книжкову підтримку » та творче натхнення .

На засіданнях клубу молодь приємно дивує своїми вже професійними творчими доробками відомих майстрів слова Кердіваренко О., Ільїна М., Козакова А. та інших .

На кожній зустрічі вихованці обговорюють нові поезії, грають в інтелектуальні та літературні ігри, знайомляться з новими учасниками та проводять бесіди на актуальні теми. Всім молодим поетам, як і кожній людині, властиві сумніви і розчарування, творчий пошук та життєві негаразди. І все це вони не уникають в своїй творчості.

І результатом таких злетів є дві збірки поезій «Мы все из колыбели с названим светлым – Русь» та  « Счастье? Жить!» , які вийшли у Санкт-Петербурзі 2010 року . До них увійшли і вірші членів клубу «Чайка» .

Говорять, що особистість розкривається в колективі однодумців. Якщо людина талановита, то вона талановита у всьому. Яскравим прикладом тому є вихованці –«чайківці»: вони пишуть вірші, складають на них музику, гарно співають і не менш талановито малюють до віршів малюнки .

І хай поезія – це лиш засіб їх здійснити, стати справжніми людьми, прожити яскраве життя та освітити натхненням нашу буденність .

Завідуюча бібліотеки-філії №6

Шовенко О.А.

 

Адреса власного сайту бібліотеки-філії - http://biblioteka-filiya6.edukit.kr.ua