«ХХІ століття… В центрі уваги – Кіровоградська бібліотека №18 сімейного читання!»

 

1. Про ресурси та можливості, що надаються користувачам, розповідається у розділі

«Чим багаті, тим і раді»

Нашій бібліотеці – 34 роки. Заснована вона у 1979 році в приміщені клубу «Будівельник» у центрі 101-го мікрорайону міста Кіровограда. У нове відремонтоване світле і окреме приміщення по вул.Генерала Жадова,7 бібліотека переїхала у 1999 році. Звернувши увагу на те, що до бібліотеки люди переважно приходять усією родиною, провели дослідження серед мешканців мікрорайону і отримали статус бібліотеки сімейного читання.

Структура бібліотеки:

Абонемент з комфортним «Куточком сімейного читання»,

Читальний зал з «Казковим диванчиком» та

Книгосховище, в якому література для користувачів, бібліотеки знаходиться у відкритому доступі.

Фонд філії – біля 21 тис. примірників.

Читачів за рік записується близько 2300 чоловік.

Книговидач за рік – майже 40000,  і відвідують бібліотеку читачі в середньому протягом року – 14000 разів. Співпрацюємо з різними спеціалістами та цікавими особистостями.

Наша філія вдячна своїм читачам, які дарують книги  для сімейного читання та допомагають у підготовці до масових заходів і у вирішенні проблем бібліотеки, а також депутатам, за постійну підтримку і  допомогу.

У приміщенні нашої філії відкрито громадську приймальню, у якій щомісяця ведуть прийом громадян в приміщенні бібліотеки депутат міської кради Олександр Прокоф’єв та депутат Кіровської районної ради Віктор Луценко, які приймають активну участь у заходах і акціях, організованих бібліотекою.

Депутати    та дільничний у бібліотеці.                                 Поздоровлення багатодітних родин

2. Користувачам бібліотеки присвячений розділ

«Читачі старі, читачі нові... Скільки вас? Хто ви?»,

Склад читачів нашої бібліотеки різноманітний за віком від 3 до 90 років, за соціальним статусом – дошкільнята, школярі, студенти, дорослі працюючі та безробітні, багатодітні і неповні родини, пенсіонери та творчі особистості. Але усіх їх об’єднує сімейний формуляр і  спільні родинні заходи у бібліотеці. Найстарша читачка – Лідія Михайлівна Ковальчук (90 років), наймолодша – Полюхович Кіра (3 роки).

Ковальчук Лідія Михалівна                       Полюхович Кіра                                                     Читачі різних поколінь

Найактивніші читачі – Чабаненко Лілія, Самобочий Віталій, Кочерещенко Олександр та Недосєєва Любов. Артистичні і винахідливі діти-члени гуртка «Веселка» -Полюхович Кіра, Коваленко Марина, Миндрул Інна, Івасюк Олександр та Богатиренко Ярослав. Є користувачам і друзями нашої бібліотеки - видатний письменник Кононенко Олексій, декоратори – Чудакова Ірина і  Велігорська Тетяна, художник Сузюмов Анатолій та  фотокореспондент Чередніченко Володимир.

Сузюмов А. і Чередніченко В.                                  Олексій Кононенко

 

3. Найбільший розділ

«Послуги потрібні, послуги різні, заходи різноманітні»

висвітлює інформаційно - просвітницьку діяльність бібліотеки.

Робота бібліотеки сьогодні – це не тільки видача книг та надання необхідної інформації, а й інформаційно-просвітницька діяльність. Задля підвищення соціальної адаптації та розвитку своїх здібностей у  дітей та юнацтва ми проводимо навчальні  тренінги і розвиваючі фестивалі. При бібліотеці вже 5 років працює дитячий  інтелектуально-розважальний клуб «Веселка».

Тренінг для юнацтва                                        Клуб «Веселка»                                   Фестиваль дитячої творчості

У читальному залі працює Мистецька студія, в якій волонтери-дорослі діляться своїми талантами з дітьми.

Мистецька студія

Для вирішення наболілих питань сьогодення з ЖЕКом, владою чи ін. ми організовуємо зустрічі мешканців мікрорайону  з владними структурами і допомагаємо людям виправити ситуацію, яка склалася, адже проблем у нашому мікрорайоні і місті вистачає.

Тож мешканці мікрорайону зустрічаються в стінах бібліотеки з начальником ЖЕКу №10, депутатами, мером міста,  директорами підприємств свого мікрорайону.

Для вирішення проблем транспортного сполучення зустрічались з заступником мера міста Дзядухом В.О., питання вирішено на користь людей, з’явився новий пільговий маршрут 20-П, який з’єднує 101-й мікрорайон зі 102-м. Цей маршрут є дуже важливим для нас,  тому що всі школи, дитячі садочки, ЖЕК №10, медичні заклади знаходяться саме у 102-му мікрорайоні.

Зустріч з В. Дзядухом.  Зустріч з начальником ЖЕКу  Б. Гресько.   Зустріч з  мером О. Саінсусом

 

4. Розділ

«Бібліотекарі нудьги не знають – працюють,

вчаться та відпочивають»

У бібліотеці сімейного читання філія №18 нас працює  троє. Резніченко Віра – завідуюча бібліотекою, організовує зустрічі  і великі масові заходи філії, налагоджує і підтримує зв’язки бібліотеки з потрібними і цікавими людьми.

Бібліотекар абонементу  П’янусова Алла  допоможе вибрати книгу, отримати важливу інформацію, організувати екскурсію по бібліотеці,  а також є керівником дитячого гуртка «Веселка». Бібліотекар читального залу Княгницька Тетяна  віднайде  необхідні посібники та надасть потрібну інформацію  і можливість користування послугою Інтернет.

Колектив філії. Завідуюча-Резніченко В.                                                    П’янусова А.                                               Княгницька Т.

Ми поважаємо свою справу і охоче вчимося новому  та впроваджуємо різні інновації в своїй роботі. Дуже любимо своїх читачів, надаємо користувачам максимум інформації  і завжди відкриті для спілкування.

Підтримуємо тісні зв’язки з усіма колегами міської  бібліотечної системи, вчимось один в одного,  обмінюємось досвідом та запрошуємо усіх до себе  на різні свята і масові заходи.

 

5. Останній розділ

«... А май сто друзів»

розповідає  про громадські зв’язки бібліотеки та ін.

Наша бібліотека є єдиним культурно-освітнім закладом  у 101-му мікрорайоні,  бо ні дитячих садочків, ні шкіл тут немає.

Проте маємо гарне сусідство – дитячо-юнацький клуб «Скіф»  відділу сім’ї та молоді Кіровоградського міськвиконкому  (педагог-організатор Альона Федорова), з яким ми спільно проводимо великі масові заходи для мешканців нашого  мікрорайону.

Діти клубу ДЮК «Скіф» часто бувають у нас в гостях, а педагоги клубу проводять  майстер-класи для дітей Мистецької студії.  Тісно співпрацюємо з Кіровоградською школою-інтернатом.  Діти інтернату часті учасники масових заходів бібліотеки.

Майстер-клас поводить Велигорська Тетяна                                Квест «Ріднокрай»                                  Школа-інтернат - наші гості

Бібліотекарі є організаторами і учасниками Акції «Чисте місто» у нас в мікрорайоні, на яку залучаються усі небайдужі.

Також започаткували вуличні Акції на День Перемоги і День матері. Ми вітаємо власноруч виготовленими дітьми Мистецької студії при бібліотеці листівками мешканців мікрорайону зі святами.

Вітання ветеранів з Днем Перемоги                           Вітальна листівка                                     Вулична акція до Дня матері

Вже стало традицією проводити великі свята до Дня захисту дітей та Дня краєзнавства для усіх мешканців мікрорайону перед бібліотекою. Ці акції проходять видовищно, весело та сприяють рекламі бібліотеки.

Свята перед бібліотекою до Дня захисту дітей та Дня краєзнавства

Для всіх бажаючих поспілкуватись з владою, депутатами,  різними спеціалістами чи міліцією,  охоче організуємо зустрічі і допомагаємо вирішувати проблеми.

Проводимо на базі нашої філії  і перед нею зустрічі-спілкування,  у читальному залі проводимо бесіди-консультації  та допомагаємо у складанні різних документів для усіх бажаючих.  Бібліотекарі завжди готові поінформувати, допомогти, порадити.  Наша бібліотека є центром суспільного життя свого мікрорайону.

Приємно чути слова подяки,

що ми потрібні людям і своєму місту!

 

Бібліотека в ЗМІ

Репортажі на місцевому каналі ТТV:

"До дня Святого Валентина"

"До Дня Святого Миколая"

"День захисту дітей"

Зустріч з художником "З чого починається малюнок..."

Квест "Ріднокрай"

 

Відеороботи:

Віртуальна виставка "Література для сімейного читання"

Слайдова мультимедійна презентація "Бібліотека сімейного читання у Кіровограді"

Адреса власного сайту бібліотеки-філії №18 - http://bibl18kr.io.ua/