1 квітня 1972 року під № 1 в інвентарній книзі сільської бібліотеки села Нового Кіровоградського району була записана перша книга, за рік фонд збільшився до 1160 примірників. А  на сьогоднішній день фонд бібліотеки складає понад 15 тис. видань. Читачами бібліотеки були жителі села Нового, залізничної станції Лелеківка, працівники обласної психіатричної лікарні,  сільського господарства.

З 13 лютого 1977 року  з організацією Новенської селищної  Ради сільська бібліотека була перетворена в селищну і переведена в підпорядкування Новенської селищної Ради м. Кіровограда. А з 3 лютого 1979 року ввійшла до  складу Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи за номером 17.

У 1998 році бібліотека отримала нове приміщення, в якому знаходиться і зараз. Бібліотека стала центром  селища, сюди приходить більш ніж 1100 читачів, кожен рік ми видаємо понад 28 тис. книг.

Активну  роботу проводить  філія по популяризації книги  та читання серед різних вікових груп, це вечори – зустрічі, вечори – вшанувань. Така робота стала основною для створення при бібліотеці в 1991 році читацького клубу «В пошуках прекрасного», який в 2001 році перетворився  в жіночій клуб «Лілея».

Зараз бібліотека набула нового естетичного вигляду. Багато зроблено по озелененню приміщення бібліотеки та її прилеглої території.

Наша бібліотека приймає участь у загальноміських та загально селищних заходах. Свою роботу висвітлюємо  в періодичних виданнях та на місцевому радіо. Працівники бібліотеки координують свою роботу з громадськими організаціями та закладами освіти селища Нового (радою ветеранів Великої Вітчизняної війни, організація ветеранів Афганістану та учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, педагогами та вихователями середньо школи № 10 та центром «Юність», дитячими установами № 16 та № 74).

В рамках цієї співпраці ми беремо участь у вихованні почуття патріотизму, здорового способу життя, розвитку духовності серед населення селища  в розширенні знань з питань вивчення  рідної історії та  мови.

В поточному році новоствореному клубу «Сусіди» виповнюється 4 роки. Клуб відвідують не лише жінки, а й чоловіки селища. Їх усіх об’єднують спільні інтереси, теми для  обговорення. Проводяться вечори, посиденьки « Пригоди знайомих страв» (практичне заняття), «Зустріч з нагоди п’ятилітнього ювілею альманаху «Краплина» - «І наша «Краплина» у морі поезії» (зустріч з відомими і маловідомими поетами Кіровограда та селища Нового), «Оспіваний в поезії. Хліб – усьому голова», «Росте черешня в мами на городі» (вечори – зустрічей). Членами клубу є люди різних професій, пенсіонери. Цілі та завдання, які ставить перед собою клуб – підтримка і спілкування, обмін досвідом, думками, враженнями, зустрічі з цікавими людьми . І недаремно, девіз клубу – «Не купуй собі дім, а купуй сусіда!» - відповідає назві клубу, щоб жити цікавим насиченим життям добрих сусідів.

При бібліотеці працює  Публічний  Регіональний Центр Інформації селища Нового, який збирає та розповсюджує інформацію  за такими напрямками:

 • Постанови і рішення Кіровоградської міської ради у м. Кіровограді;
 • Постанови і рішення Кіровської районної ради у м. Кіровограді;
 • Селищна влада інформує ….;
 • Соціальна інформація користувачам бібліотеки;
 • Юрист повідомляє;
 • Історична довідка селища Нового;
 • Історія бібліотеки – філії № 17;
 • Кіровоград напередодні 1960- 2010 років;
 • Історія краю;
 • Архітектура краю;
 • Заповідні куточки;
 • Червона книга Кіровоградщини;
 • Екологічні проблеми краю;
 • Підприємства міста;
 • Війна очима сучасної молоді у віршах молодих поетів селища Нового.

Тут користувачі завжди знайдуть необхідну їм інформацію.

Наш великий земляк В.О. Сухомлинський сказав: «Патріотизм починається з колиски», тому в нашій роботі приділяємо велику увагу патріотичному вихованню молоді. Був проведений захід «Схиляємо голову низько».

Бібліотека як центр соціальної підтримки провела:

для населення: «Торгівля людьми, як цьому запобігти»;

для юнацтва: «Шкідливі звички – шлях у безодню», «Його ім.’я-

підступний СНІД» (усні журнали)

У напрямку екологічної просвіти населення бібліотека провела екологічну годину «А у нас лісі  небувалої краси».

Адреса власного сайту бібліотеки-філії - lib17-kr.webnode.com.ua