1 квітня 1972 року під № 1 в інвентарній книзі сільської бібліотеки села Нового Кіровоградського району була записана перша книга, а за рік фонд збільшився до 1160 примірників. Читачами бібліотеки були жителі села Нового, залізничної станції Лелеківка, працівники обласної психіатричної лікарні,  колгоспники. У цей час почалось будівництво Кіровоградського чавуноливарного заводу і село Нове та його бібліотека почали своє друге життя.

З 13 лютого 1977 року  з організацією Новенської селищної  ради сільська бібліотека була перетворена в селищну і переведена в підпорядкування Новенської селищної ради м. Кіровограда. А з 3 лютого 1979 року ввійшла до  складу Кіровоградської міської централізованої бібліотечної системи за номером 17, але залишилась на матеріальному забезпеченні селищної ради.

Спочатку бібліотека обслуговувала читачів у двох кімнатах загальною площею 15 кв.м. в приміщенні барачного типу. В 1982 році їй виділено приміщення на першому поверсі сімейного гуртожитку площею 90 кв.м. На той час бібліотека мала добре матеріально-технічне забезпечення. Книжковий фонд поповнювався регулярно та пропорційно з усіх галузей знань. Кількість читачів росла паралельно з ростом кількості жителів селища.

У 1998 році бібліотека отримала нове приміщення, в якому знаходиться і дотепер. Вулиця Металургів, будинок 25, затишне місце, поряд парк та центр селища.

В свій час бібліотеку очолювали:

Вересень 1978 - лютий 1979 –  Баландіна Надія Іванівна,

Лютий 1979  - травень 1994  –   Гузовська Тамара Йосипівна,

Травень 1994 - квітень 2001  –  Лобода Оксана Миколаївна,

Квітень 2001  - жовтень 2003– Чубар Людмила Анатоліївна,

Жовтень 2003  - травень 2006 - Дибенко Оксана Сергіївна,

Травень 2006  - січень 2014  -   Хлєбнікова Людмила Петрівна,

Січень 2014  – Салтан Катерина Василівна.

 

В 1991 році при бібліотеці був створений читацький клуб «В пошуках прекрасного». В 2001 році він перетворився в жіночий клуб «Лілея», до якого із задоволенням долучались жінки селища Нового, адже саме на засіданнях клубу вони могли відпочити, поспілкуватись, послухати цікаву розповідь запрошених гостей.

В 2006 році при книгозбірні починає працювати клуб «Сусіди». Членами клубу були люди різних професій, пенсіонери, молодь. Цілі та завдання, які ставив перед собою клуб -- підтримка та спілкування, обмін досвідом, думками, враженнями, зустрічі з цікавими людьми.

В 2015 році почав працювати жіночий клуб «Світана». Кожне його засідання проходить цікаво, пізнавально та повчально. Клуб збирає навколо себе активних та цілеспрямованих мешканок селища Нового. Багатопланові засідання клубу «Світана» -- це місце, куди приємно приходити, щоб зігріти душу і серце, де можна і поговорити і помовчати, послухати і поділитись своїм досвідом. Доповненням до пізнавального спілкування є серія тренінгів, під час яких жінки наповнюються своєю жіночою енергією та внутрішніми ресурсами. Серед чисельних засобів досягнення внутрішньої гармонії – тепла затишна довірлива обстановка, чаювання, яке супроводжується задушевними розмовами та цікавими бесідами.

Працівники бібліотеки піклуються про вдосконалення практичної майстерності своїх читачів, тому наша бібліотека проводить для різних категорій користувачів немало
майстер-класів. Ми вчимо і дорослих і малих техніці декоративного малювання кольоровою глазурю, техніці ліплення з декоративної глини, різноманітним видам модного рукоділля: кінусайга, квілінг, декупаж.

Бібліотека проявляє себе як популярний культурний майданчик, просвітницький центр, територію дозвілевого відпочинку. Проведено комплекс різнотематичних заходів:

 • До Дня народження Марка Кропивницького провели вуличну акцію "Читаємо Кропивницького" (2018)
 • Пригодницькі перегони на свіжому повітрі "Літо -- пора веселих розваг та відпочинку" (2018)
 • Тренінг «Дивацтва підліткового кохання» (2018)
 • Тренінг «Поле пошуку професії» (2018)
 • Пізнавально-розважальний квест "Knyzhkova хата & Загублений скарб" (2018)
 • Бібліомайстерня "Кольорова пластика" (2018)
 • Літературно-мистецький калейдоскоп «Інший Шевченко» (2019)
 • Творчий захід "Паперова фантазія" (2019)
 • Літературно-мистецьке свято «Столиця нашого натхнення» (2019) відбулось як спільний захід нашої книгозбірні та КЗ «Літературно-меморіальний музей імені І.Карпенка-Карого».
 • Наша бібліотека має безпосереднє відношення до народження  збірки-альманаху «Новенчани на сторожі Вітчизни», презентація якої відбулась перед громадою селища (2019).
 • Пристосувавшись до карантинних умов, ми підготували та провели індивідуальну бібліографічну гру-пошук "Бібліотечна академія" (2020)
 • Ерудит-шоу "Мовна звукоплетінка" (2020)
 • Мотиваційна позитив-акція "Земля без тварин -- що без хмар небеса" (2020)
 • Історико-пізнавальна паралель "Крути: і сум, і біль, і вічна слава" (2020)

 

Кожного року цікаво та насичено відбувається День відкритих дверей « Двері в чудеса відкриті тут…».

 

Селище Нове надзвичайно багате на талановитих дітей, молодь.  З благословення Антоніни Корінь, поетеси, Члена Національної спілки письменників, в 2020 в бібліотеці відкрилась літературна студія для початківців  «Світанок». Тож колектив бібліотеки разом з членами творчого об'єднання «Парус» радо зустріли перших «промінчиків», які мріють відкрити для себе безмежні обрії поезії, писати власні вірші, збагачувати свій духовний світ.

Бібліотека формує світогляд громади, закладає основи інтелектуального розвитку школярів, починаючи з молодших класів. Завдяки культурно-мистецьким заходам, під час яких відбуваються презентації нових краєзнавчих видань, мешканці селища знайомляться з видатними письменниками та поетами Кіровоградщини, а учні мають нагоду наживо побачити та почути майстрів слова, яких вивчають по шкільній програмі.

 

 

2021 рік. Працівники бібліотеки: Салтан Катерина Василівна – завідуюча, Косян Олена Петрівна – бібліотекар.

 

Наші річні планові показники:

Читачі – 1500, відвідування – 8500, книговидача – 26000

Книжковий фонд – 12120 примірників

 

Свою роботу висвітлюємо:

На Facebook сторінка «Бібліотека-філія №17, МЦБС м. Кропивницький, с. Нове»

https://www.facebook.com/groups/177316236162667

 

Блог бібліотеки:

https://lib17-kr.webnode.com.ua/

Спілкуємося поштою:

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 

Чекаємо читачів за адресою:

М. Кропивницький

С.Нове

Вул. Металургів, 25