Віхи історії

 

 

Бібліотека заснована в 1952 році і носить ім'я І. К. Карпенка - Карого (Тобілевича). До 1983 року бібліотека знаходилась в будинку, де жив з 1871 по 1883 р. визначний письменник-драматург, корифей українського професійного театру Іван Карпович Тобілевич (Карпенко-Карий)

 

Після реконструкції меморіального будинку на його базі створено Літературний музей. У 1983 році бібліотеці було надано нове приміщення по вулиці Попова.

В 1977 році бібліотека ім. Тобілевича увійшла до складу МЦБС. Створено постійно діючу виставку „Його іменем названа наша бібліотека”. Кожен рік виставка оновлюється новими матеріалами, змінюється лейтмотив подання матеріалу.

 

Наша адреса: м. Кропивницький,

вул. Попова,7, корп.1.

Телефон: 55-89-14

Режим роботи бібліотеки

Вівторок - п’ятниця: 10.00-18.00

Субота: 10.00-17.00

Неділя-понеділок: вихідні дні

Остання п’ятниця місяця: санітарний

Працівники бібліотеки:

Верозуб Наталія Миколаївна – завідуюча філією

Мороз Марина Трохимівна – головний бібліотекар

Синиця Наталія Федосіївна – бібліотекар читального залу

Цуканова Наталія Василівна – бібліотекар абонементу


 

Структура бібліотеки: абонемент, читальний зал, юнацька кафедра.

Фонд. До послуг 3-х тисяч читачів - універсальний фонд, що налічує на понад 27 тисяч  примірників.

Фонд читального залу пропонує користувачам великий вибір довідкових видань, тут зібрано літературу з різних галузей знань: суспільних наук, історії, філософії, економіки, соціології, права, гуманітарних наук, літературу з мистецтва.

Фонд абонементу має широкий вибір творів сучасної художньої літератури, таких як П. Коельо, X. Муракамі, Д. Ліпскеров, Ден Браун, Б. Акунін, Я. Вишневський, Л. Улицька, Стефані Майєр, Люко Дашвар та багатьох інших.

Центри спілкування користувачів:

  • клуб «Друзів бібліотеки»
  • юнацький клуб «Юніор»

Технічне оснащення

  • комп'ютери – 2
  • сканери -1
  • принтери – 1
  • ксерокси -1

Реалізовуючи програму "Освіта України ХХІ ст.", бібліотека допомагає юному поколінню в оволодінні навчальними програмами та створенні умов для розвитку індивідуальних здібностей. Підтримка навчальним закладам багатоаспектна. Бібліотека ретельно вивчає навчальні програми, слідкує за змінами, що відбуваються у навчальному процесі, плідно працює з педагогічними колективами, викладачами.   

Вищим призначенням книги є вдосконалення розуму і душі. Захід, проведений бібліотекою для студентів коледжу статистики, складався з інтелектуальної гри «Літературний капітал». Для проведення інтелектуаль­ної гри ми використали тестові питання біографічного, текстуального характеру, питання з те­орії літератури. Для інтелектуального турніру відвели 45 хвилин і провели його за прикладом популярної сьогодні телевізійної гри «Пер­ший мільйон», в якій немає ви­нятків із правил і мільйони там не роздають - їх виборюють. Наші учасники виборювали не грошовий мільйон, а значно більше - книги, а книги треба читати.

Співпраця з технікумом механізації сільського господарства добре показала себе при підготовці і проведенні диспуту «Цивільний шлюб: так чи ні?». Пошук відповіді на запитання : як же жити зі своєю обраницею або своїм обран­цем, що вибрати, цивільний шлюб чи офіційний, проходив на диспуті «Цивільний шлюб: так чи ні?» Учасниками були студенти технікуму , викладачі, бібліотекарі.

День українського козацтва святкують 14 жовтня в свято Покрови, яке дуже шановане у нашого народу. Учні та викладачі ПТУ №8 брали участь в історичному екскурсі «Доти буде Україна, поки будуть козаки». До уваги присутніх представлена відеовиставка - експозиція «Українське козацтво», яка зайняла 1 місце в конкурсі «Родзинка книжкової виставки».

30 вересня ми святкуємо всеукраїнський день бібліотек. До цього дня, а також до дня міста, в бібліотеці проводиться  День відкритих дверей. Акція «Стань читачем бібліотеки сьогодні»  включала безкоштовний запис всіх бажаючих, екскурсії до бібліотеки . В цей день була проведена рекламна акція «Флеш-моб» (миттєвий натовп), мета якої привернути увагу до бібліотеки, залучити нових читачів.

 

Хочеться сказати спасибі активу бібліотеки, до якого входять Шаманський В. П., Лєбєдєва Т. А., за участь і допомогу бібліотекарям, та згадати добрим словом наших користувачів , які протягом багатьох років є читачами нашої бібліотеки: Посну Т. О., Куц С. О., Матвєєву Н. В., Полякову Н. І., Масину Є.О.

Бібліотекарі філії намагаються створити користувачам умови для духовного росту, самоосвіти і самовиховання, виконувати функцію соціального мікшера.

Віртуальна виставка-експозиція "Українсько козацтво"

60 - річний ювілей бібліотеки - репортаж на каналі TTV

 

Адреса власного сайту бібліотеки-філії - http://biblioteka-filiya2.edukit.kr.ua