Бібліотека –філії №1 - перша бібліотека міста Кіровограда, яка розпочала свою діяльність в перші післявоєнні роки в районі Новомиколаївки, в бараках по вулиці Червонозорівській,  13.

Першою завідуючою бібліотеки, яка попрацювала до 1974 року, була Шпак Ніна Іванівна.

У 1977 році було завершено будівництво трьохкорпусного гуртожитку від заводу «Червона зірка», і бібліотека ім. Горького отримала нове приміщення,за адресою вул. Червонозорівська, 15, кор.3., де розмістилися дитячий відділ, дорослий абонемент,  читальний зал, книгосховища. Колектив очолила Гаврилюк Марія Хоміна, яка вже працювала тут бібліотекарем з 1967 року.

В 1977 році бібліотека ім.Горького ввійшла до складу МЦБС. Штат працівників - 6 осіб, книжковий фонд налічував 55тисяч примірників. Бібліотека на той час обслуговувала  5 500  користувачів.

У 1997 році бібліотека - філія №1 змінює місцезнаходження і переїзджає в  приміщення дитячого садка №54 за адресою  вулиця Миру,  19.

В 2010 році бібліотека знову змінює свою адресу. Переїзджає в старе приміщення ЗОШ №29 за адресою вулиця Червонозорівська 25. Структура бібліотеки теж змінюється. У нас працює читальний зал і абонемент. Бібліотека обслуговує всі категорії читачів. Книжковий фонд налічує понад 45 тисяч примірників. Кількість читачів, які користуються послугами бібліотеки, 2250.

Основним напрямком роботи  є краєзнавство. В своїй діяльності велику увагу колектив приділяє визначним місцям нашого мікрорайону, ветеранам, видатним людям, майстрам декоративно-прикладного мистецтва, творцям художнього слова. Запрошуємо їх на масові заходи, які проводить бібліотека.

Тісно співпрацюємо з обласним краєзнавчим музеєм. Відвідуємо музейні заходи і запрошуємо наукових  співробітників музею з цікавими матеріалами до нас на зустрічі з читачами.

Колектив бібліотеки працює старанно, наполегливо досягаючи поставленних завдань, використовуючи різні методи і форми роботи, набуті досвідом. В читальному залі наші користувачі мають змогу отримувати інформацію з сучасної довідкової літератури, а також з місцевої преси, на абонементі  можуть вибирати літературу на всі смаки, а також користуватися комерційним фондом.

За останні 5 років бібліотеку відвідали 17 тисяч читачів, було видано 203 тисяч книг.

Звичайно, працювати у відповідності зі стандартами сучасної публічної бібліотеки дуже складно, але маємо надію, що в майбутньому прийдуть зміни на краще.

 

http://citylib-kirovograd.com.ua/about/zmi/158-2011-03-04-12-27-02 Розповідь про читачів бібліотеки