Бібліотека-філії №1 - перша бібліотека міста Кіровограда, яка розпочала свою діяльність у післявоєнні роки в районі Новомиколаївки, в бараках по вулиці Червонозорівській,  13.

Першою завідуючою бібліотеки, яка попрацювала до 1974 року, була Шпак Ніна Іванівна.

У 1977 році було завершено будівництво гуртожитку від заводу «Червона зірка», і бібліотека імені Горького отримала нове приміщення, за адресою вулиця Червонозорівська, 15, корпус 3, де розмістилися дитячий відділ, дорослий абонемент,  читальний зал, книгосховища. Колектив очолила Гаврилюк Марія Хомівна, яка вже працювала тут бібліотекарем з 1967 року.

 

В 1977 році бібліотека імені Горького ввійшла до складу МЦБС. Штат працівників - 6 осіб, книжковий фонд налічував 55тисяч примірників. Бібліотека на той час обслуговувала  5 500  користувачів.

У 1997 році бібліотека - філія №1 змінює місцезнаходження і переїжджає в  приміщення дитячого садка №54 за адресою  вулиця Миру,  19.

В 2010 році бібліотека знову змінює свою адресу. Переїжджає в старе приміщення ЗОШ №29 за адресою вулиця Червонозорівська 25. Структура бібліотеки теж змінюється. У нас працює читальний зал і абонемент. Бібліотека обслуговує всі категорії читачів. Книжковий фонд налічує понад 45 тисяч примірників.

З часів заснування і по сьогоднішній день головним пріоритетом у бібліотеці був і залишається читач. А задоволення його інтересів – це престиж для працівників бібліотеки.

Виховуємо у читачів інформаційну культуру, культуру  читання, формуємо вміння користуватися бібліотекою, її довідковим апаратом. Виконуючи ці всі провідні інформаційно-координаційні функції, спрямовані на користувачів, бібліотека сприяє формуванню всебічно розвиненої особистості з інформаційними потребами і навичками.

Пріоритетним для нас залишається і реклама бібліотеки. Вона дає можливість підвищувати  популярність  та створювати  позитивний  імідж нашої бібліотеки і попит на її ресурси та послуги серед населення нашого мікрорайону.

Продовжуємо  працювати над створенням позитивного іміджу через ЗМІ, через публікації місцевих періодичних видань, веб-сайт  Кропивницької МЦБС, блог «Бібліотечна веселка» та через інші веб-сайти, де відображаємо роботу бібліотеки.

 

 

http://citylib-kirovograd.com.ua/about/zmi/158-2011-03-04-12-27-02 Розповідь про читачів бібліотеки