Попит на книгу – один з головних показників здорового суспільства.

Бібліотеки з′явились дуже давно, та залишаються і в наш час найпрестижнішими закладами найрозвинутіших країн світу.

Наша бібліотека порівняно молода. Її історія почалася у листопаді 1977 року. Фонд у 2087 примірників розміщувався у двох невеликих кімнатах підвального приміщення загальною площею 40 квадратних метрів. Очолює роботу філії досвідчений фахівець Чумак Світлана Олексіївна. Бібліотека працює та розвивається. Завдяки державній підтримці та обмінному фонду, фонд бібліотеки збільшився в 10 разів і становить 20029 примірників. Зростає престиж закладу серед мешканців мікрорайону.

У 1983 році бібліотека переїжджає у нове приміщення і займає 200 кв.метрів першого поверху нової будівлі. У великих світлих кімнатах розташувався читальний зал, абонемент, відкривається юнацька кафедра. Штат становить 3 працівника. На новий рівень підіймається і робота бібліотеки. Тісна співпраця з ЗОШ № 9 та13, ПТУ № 9, підприємствами Тепломережі, Ремпобуттехніки надає можливість для активної пропаганди більш як 30000 примірників  фонду бібліотеки. Читальний зал налічує велику кількість різноманітних періодичних видань, що дає змогу задовольняти потреби користувачів різних категорій.

Бібліотека намагається якнайширше розгорнути свою роботу в різних напрямах. Починає працювати літературний клуб «Світлиця»,членами якого стають схильні до поетичної творчості старшокласники.

В 1997 році керівництво бібліотекою прийняла Савенко Лариса Миколаївна. З цього моменту починається новий відлік часу в історії нашої бібліотеки. Бібліотека займає достойне місце в структурі Кіровоградської МЦБС. На базі бібліотеки організовує роботу клуб «Молода сім′я».Залучення до роботи в клубі психолога молодіжного центру Кліменченко О.А. робить його надзвичайно популярним не лише серед користувачів бібліотеки , а й молоді всього міста.

Сьогодні роботу бібліотеки очолює Захарова Ольга Іванівна. До послуг 3750 читачів універсальний фонд , що налічує близько 35 тисяч примірників.

Книговидача- понад 65тисяч. Юнацьку кафедру відвідують близько 1000 читачів віком від 15 до 21 року. При бібліотеці працює молодіжний клуб «Лідер», який допомагає юнацтву у самовизначенні і формуванні лідерських якостей , що дуже важливо в сучасних умовах життя. Теми засідань: «Майстерня мого я», «Діагностика потенціалу особистості», «Позитивне мислення» та інші. Приваблюють відвідати засідання клубу .

Бажання експериментувати , творити , сприяло появі в діяльності бібліотеки різного роду інновацій:

-         візитні картки бібліотеки ;

-         до Всеукраїнського дня бібліотек - нагородження почесних читачів бібліотеки.

Співробітники читального залу впроваджують в роботу нові форми книжкових виставок , що робить їх неординарними , яскравими , іноді , навіть, шокуючими і тому неодмінно привабливими для читача.

Серед них виставка-виклик «Справа рук людських»,виставка-портрет «Їх спадок-наше набуття»,виставка-спомин «Біль мого народу»,виставка-ретроспектива «Щасливий день 44-го»,виставка-колаж «Моє славне місто, мій Кіровоград».

Адже , саме книжкова виставка часто сприймається як візитна картка бібліотеки.

Сучасне життя вимагає постійного підвищення професійного рівня. Освоєння та активне використання в бібліотечній роботі комп’ютерних технологій - ще один щабель нашого професійного зростання. До послуг читачів – електронна картотека періодичних видань, послуги ксерокса.

Одним із пріоритетних напрямків в роботі бібліотеки є пропаганда краєзнавчого матеріалу , спадщини видатних земляків. Бібліотека організовує зустрічі з працівниками музеїв , поетами-земляками. На абонементі оформлена постійно діюча  книжкова виставка «Наш край: щоденний ритм буття». Для учнівської молоді проведено День знань «Мій рідний край, моя земля-Кіровоград , а в ньому-я», що в свою чергу передбачає письмові розміркування на тему «Яким я бачу майбутнє мого міста?» , слайд-шоу «Рідне місто завжди з нами», огляд книжкової виставки та читання власних віршів про рідне місто.

Гордістю нашої бібліотеки є стилізований куточок побуту української родини

19 ст. «Жили-були українці», створений спільними зусиллями  бібліотекарів та читачів. Домотканні половики, прялка, праска та рогачі , вишиті костюми та справжній , сплетений з лози тин з глиняними глечиками, створює атмосферу того часу, привертаючи увагу читачів бібліотеки.

Особлива увага приділяється вихованню   підростаючого покоління. Тісна співпраця з викладачами ліцею№ 8 та гімназії № 9 дає змогу проводити літературні вечори , виховні години , екологічні уроки , тренінги. Молодь активно залучається до заходів , які відзначаються на державному рівні. Трагічні події в історії Батьківщини були розкриті циклом заходів на відзначення Дня Перемоги «Війні немає забуття». До роковин аварії на Чорнобильській АЕС в бібліотеці проходять уроки-реквієм.

Посильну допомогу надає наша бібліотека людям з обмеженими можливостями. Саме для цієї категорії була проведена рекламна акція «Бібліотека-читачам», яка пройшла в Будинку культури УТОГ.

Жителі мікрорайону знають і люблять свою бібліотеку.

В арсеналі бібліотеки чимало почесних грамот та пам′ятних подарунків, якими відділ культури та місцева влада нагороджувала нашу бібліотеку за перемогу в різноманітних конкурсах , сумлінну працю та значний внесок в збереження та розвиток духовності.

 

Літературна акція "Шевченкова криниця"

Конкурс на краще поздоровлення з 8 березня - презентація.

Краєзнавча розвідка - "Ми з того краю, де струмки біжать"

 

Бібліотека в ЗМІ

11.03.2011 - телеканал TTV - "Шевченківські читання"

 

Адреса власного сайту бібліотеки-філії - http://biblioteka-filiya16.edukit.kr.ua/