1 ведучий: Ми, молоді бібліотекарі централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького, вирішили об’єднатися і створити клуб. І поки навколо його назви йдуть щоденні дебати, робота вже розпочалась: зйомка відеороликів для каналів  Youtube, створення сторінок в Інстаграм і Фейсбук, спілкування з аудиторією через коментарі. В планах створення фільму про роботу нашої бібліотечної системи, реклама в засобах масової інформації, виступи на семінарах і практикумах, статті в професійних виданнях.

Клуб стане майданчиком професійного самовираження, неформального спілкування, буде сприяти розвитку креативного мислення і обміну досвідом. Наступним етапом передбачається вступ до Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації. Це дасть можливість заявити про себе на всю країну, налагодити професійні зв’язки з колегами з інших регіонів.

Ми, молоді бібліотекарі,  справжні неформали: у нас є можливості, потенціал і унікальність. Всі ми маємо вищу освіту, і хоч переважна більшість з нас філологи, але це не заважає, а лише допомагає в повному обсязі використовувати в бібліотечній роботі гарне знання літератури.

2 ведучий: Неможливо уявити, як ми радіємо щоразу з появою молодого колеги. Ви дивно схожі на нас, а це значить, що ми обов’язково знайдемо спільну мову

Щоб досягнути позитивних змін в бібліотечній сфері, мало просто якісно виконувати свою роботу. Необхідно щось більше. Необхідні яскраві ідеї, проекти, підтримка. І, звичайно ж, розумні, амбіційні люди. Бібліотеці потрібні не тільки нові технології, але і нові ідеї, стилі, професіонали. Треба бути завжди новим, цікавим, актуальним, активним.

1 ведучий Знаходячись у постійному пошуку, ми відчуваємо, що прагнення змін охоплює бібліотеки, в яких кожного року з’являються творчі особистості. Вони заряджають ініціативою, стають лідерами змін, роблять наші бібліотеки цікавими і корисними для всіх.

2 ведучий В процесі роботи нам всім доводиться вирішувати масу щоденних проблем і займатися невідкладними справами. Часто просто немає вільного часу, щоб подивитися навкруги і неочікувано відкрити для себе, що колега з читального залу пише вірші, хтось гарно малює. І кожний на своєму робочому місті здатний творити, вдихнувши в щоденну рутинну роботу частинку душі, іскру натхнення і фантазії. Для цього ми зібралися сьогодні. У нас є і час, і можливості звернути увагу на молодих бібліотекарів, оцінити цікаві ідеї, щось перейняти, чимось поділитися.

Запрошуємо героїв свята! Зелене світло молодим, креативним, перспективним бібліотекарям!

Отже, знайомимось:

Вікторія Поліщук

Працюю у бібліотечній системі більше 5-ти років. Ще під час навчання почала організовувати різні літературні заходи. Завдяки цьому знайома з багатьма сучасними українськими авторами. У 2018 році долучилася до складу журі всеукраїнського літературного конкурсу «Напишіть про мене книгу». Маю безмежну любов до книги, особливо до дитячої, тому саме їй присвячую своє життя. Надзвичайно вимоглива, в першу чергу до себе, у роботі намагаюся бути креативною на сучасною.

Марія Комишан

Мене звати Марія. Як стверджують астрологи, в моєму імені приховано дивовижні риси характеру. Відкинувши твердження про завоювання та управління світом, – добра, порядна, надійна і доброзичлива – це цілком про мене. Я завжди готова подарувати своє серце тому, хто цього дійсно потребує. Відповідальна, як перед собою так і перед іншими. Здатна виконувати складні завдання, повністю викладаюся в улюбленій роботі.

Аліна Юрченко

Мене звуть Аліна. Я лише нещодавно почала працювати в бібліотечній сфері, але тісний зв'язок з книгою у мене був усе життя. Книги дають мені магічну здібність: пірнати в інші світи і переживати там тисячі життів. Тому не випадковим є той факт, що я закінчила філологічний факультет. Література не єдина моя пристрасть. Не уявляю свого життя без кінематографу і музики. Я з тих, хто "поєднує непопоєднуване": сьогодні можу насолоджуватися джазовими імпровізаціями Армстронга, ночі не спати в роздумах, що хотів сказати Лінч в "Малхоланд Драйв" чи Стоппард в театрі абсурду; а завтра уже буду кайфувати під олдскульний рок від AC/DC чи Def Leppard і палко сперечатися, чому "Залізна людина" набагато краще "Чорної пантери".

Інна Азима

Мене звати Інна, я бібліотекар читального залу філії №1. Маю сестру-двійняшку. У нас із нею тісний родинний зв'язок .  Моє захоплення - кулінарія. Друзі, рідні та знайомі вважають мене майстром  цієї справи. Коли літала до сестри на Кіпр (вона там проживає)  то її друзям-грекам сподобався мій кулінарний витвір – торт  «Медовик». Вони ніколи не забудуть смак українського десерту.  Смак  приготувань  залежить не тільки від вміння, а й  від настрою душі.  Дуже люблю слухати музику,  співати, від чого отримую задоволення.

Марина Пархоменко

Всім привіт, мене звати Марина і я весела та активна людина з прекрасним почуттям гумору. У мене двоє непосидючих та кмітливих синів, які надихають мене на пізнання нового та корисного, а деколи й незвичного. Пріоритетними маю ті бажання, які несуть добро для мене та моєї сім'ї. Є певні амбіції, заради яких я готова відстоювати свої позиції, але враховую інтереси оточуючих мене людей. Ненавиджу в людях зверхність, але поважаю авторитет. А загалом я доброзичлива, енергійна та завжди на позитиві, як кажуть друзі зі мною завжди свято.

Олена Холоденко

Я не просто бібліотекар - чарівниця, що відкриває комори знань. Завжди радуюсь можливості дати відповідь на будь - яке питання. І не тому, що все знаю, а тому, що під рукою у мене величезна кількість моїх вірних друзів - книг. У мене особлива місія, особливе призначення: здивувати інформацією, "зачарувати" книгою, пробудити фантазію. Я віддаю людям те найкраще, що у мене є і що вмію, не думаючи про визнання і вигоду. А ще я маю хобі, як ви здогадалися - подорожувати. Тому, що можна дізнатися багато нового, побачити життя інших людей, подивитися на світ іншими очима і стати духовного багатшим.

2 ведучий Зрозуміло, молодим співробітникам не варто вважати свій вік особливим привілеєм: початківець бібліотекар повинен зрозуміти, що старші колеги можуть багато чому його навчити, адже за словами Марка Твена «Виховання - це все. І персик колись був гірким мигдалем».

Зараз ми надаємо слово директору МЦБС Світлані Іванівні Тимків.

•                 Будьте затребуваними і креативними.

•                 Завжди майте свою думку

•                 Умійте прислухатися до більш досвідчених колег.

•                 Не бійтеся експериментувати

•                 Критикуйте ідеї, а не людей. Міняйте свою точку зору тільки під впливом фактів і переконливих аргументів.

1 ведучий. Сьогодні ми відкриваємо фотовиставку «Молоді та перспективні».

Це добірка кращих світлин молодих бібліотекарів для  підвищення престижу професії, формування радикально нового погляду на роботу бібліотекаря в очах користувачів та органів самоврядування.

2 ведучий. Подивіться на чудові фотографії. Цією виставкою ми розбиваємо стереотипи про те, як виглядають бібліотекарі. Аналізуючи узагальнений образ бібліотекаря в суспільній свідомості, відразу натикаємося на архетип старої карги – підстаркуватої, дивакуватої, одинокої жінки,… яка свариться і пильно оберігає свої володіння. Жінки-бібліотекарі в фільмах і книжках рідко бувають привабливими. І якщо бібліотекарка одягнена трохи краще, ніж дозволяють стереотипи, то їй обов’язково скажуть: «А ти не схожа на бібліотекаря!».  Наші молоді колеги доводять протилежне: вони схожі на бібліотекарів, бібліотекарів розумних, сучасних, красивих.

Маша: Ми опираємося на правильні цінності, маємо свої переконання.

Віка: Нас не обтяжують стереотипи, ми переосмислюємо досвід по-новому.

Олена: А ще приємно бачити, що деякі з наших ідей вже мають позитивні результати.

Інна: Мріємо змінити світ на краще.

Аліна: Використовуємо сучасні технології в своїй роботі.

Марина: Ми молоді, а значить сильні,

Ми молоді, душею вільні.

В серцях у нас вогонь палає,

Ми молоді, ми все здолаєм!