«Світана» - та, що дарує світло

Селище Нове розташоване в мальовничому куточку і прекрасне в будь-яку пору року. Живуть тут працьовиті, мудрі, талановиті люди.

Бібліотека-філія №17 МЦБС (міської централізованої бібліотечної системи) м. Кропивницького – справжній культурний осередок селища, а господині закладу Катерина Салтан та Олена Косян – уважні та відкриті до своїх відвідувачів.

Та не лише книжковими новинками дивують своїх читачів бібліотекарі. Для тих, хто прагне проявити свій професійний, підприємницький, творчий потенціал або ж надихнутися теплим спілкуванням та душевними розмовами, при книгозбірні діє жіночий клуб «Світана». Тобто починав він діяти як жіночий, але останнім часом на засідання клубу все частіше приходять і чоловіки, які цікавляться, чим там займаються їхні дружини та бабусі.

Перше засідання клубу цього року було присвячене національній рисі українців – гостинності. Заявлену тему засідання «Її величність – картопля», члени клубу сприйняли як можливість не лише послухати цікаві повідомлення про «другий хліб» українців, а й пригостити один одного власноруч приготовленими стравами з картоплі. Присутні слухали цікавий екскурс в історію про те, як картопля десятиліттями завойовувала Європу, про «картопляних» королів, які видавали «картопляні» укази, про появу смачних плодів на теренах України та про більш ніж дві тисячі страв, які дарує нам бульба, вона ж бараболя, вона ж боришка, гада бурка і т.д. Важко сказати, якій, власне, страві з картоплі українці віддають перевагу, бо щодня на родинному столі панує її величність картопля! До чотирьох десятків різновидів дерунів (цепеліни, кремзлики, кийзлики, тарчаники, беці та ін..), незліченна кількість начинок для картопляників, вареників, запіканок, пирогів – це все кулінарні фантазії винахідливих та гостинних українців.

З величезним задоволенням жінки за чашкою чаю пригощали одна одну своїми вишуканими стравами-шедеврами, захоплювались та ділились секретами приготування.

Жіночий клуб «Світана» - це територія позитивних емоцій, живе тепло спілкування, нові враження  і знайомства, а також душевність неординарних зустрічей. Відпочиваючи від повсякденних одноманітних справ і турбот, світанчанки наповнюють свою душу світлими враженнями, а іноді й новими знаннями.

Я. як культпрацівник із величезним досвідом, відвідуючи засідання цього чудового клубу, беру наснагу для своєї душі. Спілкуючись із молоддю, іноді вставляю своє слівце і дуже вдячна, що мої поради знаходять відгук і втілення.

Серед добрих традицій клубу «Світана» - запрошення людей, які майстерно володіють поетичним словом та свої світлі думки втілюють в авторських віршах. Серед них – Валентина Саєнко, Таміла Лютенко, Микола Ільїн. І перш ніж «свіжі» поетичні твори з’являться на сторінках друкованих видань, найпершими поціновувачами і слухачами є сама світанчанки!

Бажаю працівникам бібліотеки-філії №17 МЦБС м. Кропивницького Божого благословення та ще більшого натхнення і творчих злетів!

Віра Махоріна

член клубу «Світана»,

ветеран культосвітньої роботи,

почесна громадянка сел.Нового

 

Вечірня газета. – 2019. – 1 лютого. – с.11.