ХХІ століття, безумовно, є епохою інформаційних технологій, телебачення, Інтернету. Людина проживає у світі, щільно оперезаному лініями різноманітних інформаційних хвиль. Непоодинокими є думки, що невдовзі відпаде потреба у книзі, як джерелі інформації. І що тоді? Знання будуть вкладатись у голови за допомогою «стрічок», як в оповіданні Айзека Азімова «Фах»? Можливо, але ж людина, яка не тримала у руках  книги, не вбирала в себе  крапля за краплею знання й враження, ніколи не стане творчою особистістю, а житиме тільки у тому обмеженому просторі, рамки якого визначить їй комп’ютер чи якась інша «розумна» машина. Людина з «головою й душею», як вважав Рей Бредбері, має розуміти, відчувати й цінувати прекрасне (згадайте його новелу «Усмішка»).

Попри бурний розвиток науково-технічного прогресу книга залишається накопиченням наукового і духовного досвіду людства за його багатовікову історію. Таїна,  магнетизм художнього слова  дають змогу кожній дитині відбирати для дорослого життя власний пакет життєвих цінностей. І у цьому довготривалому процесі формування духовно вільної, критично мислячої особистості важливе місце посідають сім’я, школа і бібліотека . Батькам, на жаль, нерідко не вистачає часу на спілкування з дітьми. Культ книги у сучасних родинах підтримується не завжди. А так би хотілося, щоб потрібні, за словами В.Висоцького, книжки, дитина прочитала саме у дитинстві, щоб вона почувалася комфортно у чарівному світі бібліотеки, де панує дух високого мистецтва й зберігання духовних кодів різних народів світу.

Багаторічна співпраця з центральною міською бібліотекою (завідуюча  відділом обслуговування Малюк Ельвіра Андріївна) переконливо показує мені, як класному керівникові, наскільки важливими для моїх вихованців є зустрічі зі світом бібліотеки. Для них це завжди свято! Щойно заходить мова про наші чергові відвідини бібліотеки, як мої, надзвичайно завантажені шестикласники, щиро кричать: «Ура!» Вони не тільки читачі бібліотеки! Для них це місце, де відбуваються дуже цікаві й важливі зустрічі! Тільки у 2010-2011 навчальному році учні 6-«Б» класу НВК № 26 (директор Ярова Олена Василівна) відвідували бібліотеку багато разів і брали участь у масових заходах з громадянського виховання, краєзнавства, екології, літературних конкурсах, вікторинах, тренінгах. Кожен захід супроводжується цікавою книжковою виставкою з відповідної тематики. Бібліотекар читального залу (Михайленко Наталія Олександрівна) проводить прес-огляди дитячих журналів та газет.

Дуже цікавою і корисною для учнів нашого класу стала зустріч з призеркою ХХІ Дефлімпійських ігор Іриною Терещенко, підготовленою і проведеною працівниками бібліотеки (Ковтунець Ірина Віталіївна, Астаф’єва Лариса Іванівна, Монзалевська Оксана Вікторівна).

Захоплення наполегливістю й працелюбністю Ірини Терещенко, нашої землячки, учениці  9 класу спецшколи для дітей з вадами слуху, майстра спорту України міжнародного класу, розповідь її тренера (Манько Володимир Володимирович), відеофільм про участь наших спортсменок Анни Товстої та Ірини Терещенко у складі олімпійської команди України в ХХІ Дефлімпійських іграх у Китаї, фотосесія, автографи, змога потримати в руках медалі наших плавчинь – це тільки перелік побаченого й почутого. А які емоції вирували! Зустріч відбулася наприкінці  2010 року, проте діти не перестають  слідкувати за успіхами наших спортсменок і з задоволенням «відвідують» сторіночку Ірини Терещенко  «УКонтакті».

День Водохреща у січні 2011 року запам’ятався дітям веселими, запальними вечорницями. «Маланка» й «Василь» (бібліотекарі Астаф’єва Лариса Іванівна, Ковтунець Ірина Віталіївна ) запросили добрих друзів на фольклорні посиденьки. Гумор, цікаві історії, щедрівки й  колядки, розширення дитячих горизонтів знань про традиції та обряди нашого народу захопили й ведучих, й учасників. І як на справжніх вечорницях лунали пісні та проводилися веселі змагання,  а нагородою були солодкі призи! Цього разу ніби ожила  історія рідного народу, а діти отримали у цікавій формі ще один урок прилучення до культури України.

У лютому  наша улюблена бібліотека  подарувала нам зустріч з високим мистецтвом вокального співу. Романси українських та російських композиторів прозвучали у затишному читальному залі, а  виконували їх вихованці та викладачі Кіровоградської музичної школи № 4 (директор Полевіна Ольга Миколаївна). Для дітей це було справжнє свято музики.

До речі, зараз у читальному залі  бібліотеки експонуються дві надзвичайно цікаві і яскраві виставки: фотовиставка «Єлисаветград – Кіровоград вчора і сьогодні»  та унікальна виставка майстрині об’ємної аплікації  Майї Яківни Зозулі.

А у  березні вже ми плануємо не просто прийти в гості до давніх друзів, а представити  в бібліотеці розважальну програму за творами дитячого письменника Григорія Остера.

Свято зустрічі з бібліотекою продовжується, тож, сподіваємось, що наша плідна дружба з працівниками  центральної міської бібліотеки триватиме ще довгі роки.

 

Гузь О.О., класний керівник 6-«Б» класу НВК № 26 м. Кіровограда.