День міста - це незвичайне свято. Його унікальність не тільки в тому, що воно об'єднує всіх мешканців Кіровограда. Тільки під час святкування Дня народження, за один день можна побачити, чим живе місто сьогодні. Познайомитися з тими, хто працює, щоб наше місто стало краще, щоб його знали не тільки в Україні, а й за її межами.

 

Підприємства, організації, освітні і культурні заклади, центри творчості демонстрували результати своєї діяльності. Кожний стенд був унікальним, неповторним.

Кіровоградська МЦБС також взяла участь у святкуванні. Завдання було не з легких: показати все, над чим ми сьогодні працюємо. Тому презентацію вирішено було поділити на декілька частин – історична, інноваційна і проектна.

 

Перша - "Калейдоскоп ювілеїв". В цьому році наша система відзначила свій ювілей – 35 років. Головне місце на стенді зайняла розповідь про її створення. Але історія нашої системи - це і історія кожної бібліотеки-філії. У 2012 році декілька з них також відзначили ювілеї. Цікаво те, що сама система набагато молодша її філій. Наприклад, центральна дитяча бібліотека і бібліотека-філія №2 відзначили свій 60-річній ювілей, бібліотека-філія №6 і бібліотека-філія №10 – 50-річний. Саме про них і були інші розповіді.

 

Наступна частина - "Інноваційні форми роботи", де представлені фоторепортажі з "Великого бібліотечного квесту", "Лібмобу" та "Флешмобу". Сьогодні ми не можемо стояти осторонь змін, які відбуваються в нашому житті. Бібліотека повинна постійно змінюватися, бути сучасною, креативною. Старими методами роботи вже не можна зацікавити наших майбутніх користувачів. Тому бібліотечні працівники постійно відшукують, розробляють нові, більш цікаві, незвичайні форми роботи. Всі, хто спілкується з молоддю, знають, що сьогодні майже кожен підліток грає в комп'ютерні ігри. Особливою популярністю користуються пригодницькі ігри, або квести. Ігровий процес в основному складається з виконання різноманітних завдань, які постають на шляху одного чи декількох героїв. Виконання завдань здебільшого пов'язане з розв'язанням різноманітних задач та розгадуванням загадок. Ми також вирішили розробити і провести свій "Великий бібліотечний квест".

Флешмоб і лібмоб - вкрай цікаві форми роботи. Головна мета їх проведення – реклама бібліотеки. Під час проведення лібмобу "Як пройти до бібліотеки ?" було дуже приємно дізнатися, що близько 70% мешканців міста знають про наші бібліотеки.

 

Третя частина презентації була присвячена проектній діяльності. Так, в 2011 році бібліотекарі філій № 8, 12, 16 та ЦБ стали авторами проекту "Чути тих, хто не чує", основною метою якого є надання допомоги людям з вадами слуху, збагачення їх духовного світу через читання, розширення спілкування, забезпечення повного і оперативного задоволення інформаційних потреб. На стенді були представлені матеріали, які демонструють роботу з цією категорією населення. Написання проектів – це також одна з можливостей зробити бібліотеки більш сучасними, завдяки залученню спонсорів. Саме за написання цього проекту Кіровоградська МЦБС отримала 15 комп'ютерів, 4 принтера, 4 сканера и ліцензійне програмне забезпечення.

 

Звісно, що на День народження кожен хоче отримати подарунки, навіть, якщо це День народження міста. Тому ми запропонували акцію "Шукаю нового господаря". Кожен перехожий мав змогу вибрати для себе у подарунок книгу безкоштовно.

За свої 258 років наше місто постійно змінювались. Замість старих будівель, виростали сучасні. Змінювалися напрямки і зовнішній вигляд вулиць, з'являлися нові сквери, площі. І тільки старі світлини зберігають пам'ять про старе місто. Інтерактивна фотовиставка "Впізнай рідне місто" була присвячена історії Кіровограда. Бібліотекарі пропонували перехожим відгадати вулицю, площу, будівлю, які зображені на фото, або назвати, як сьогодні вони називаються і де були розташовані.

Ті, кому вдавалося відгадати, отримували нагороду – гарячу каву в "Бібліотечній кав'ярні".

"Бібліотечна кав'ярня" користувалася великою популярністю. І мешканці нашого міста, і гості не оминали її. І тому було декілька причин. По-перше, на екрані демонструвалися презентації. Найбільше всіх цікавила "Подорож старим трамваєм", присвячена Єлисаветграду, його вулицям, відомим будинкам. Інші презентації демонстрували роботи різних митців, присвячені каві. Тут були картини, вірші, пісні… По-друге, всі гості кав'ярні могли ознайомитися з поробками наших бібліотекарів. При виготовленні виробів основним матеріалом слугувала кава – мелена, в зернах, навіть заварена.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом всього часу, поки діяла виставка, бібліотекарі роздавали календарі, прапорці з привітанням.

 

А щоб підкреслити те, що бібліотекарі Кіровоградської МЦБС – єдина команда, на кожному була пов'язана трикольорова яскрава хустка.

 

 

Автор: Барамба Світлана, головний бібліотекар відділу ІМР

2012.09.26 репортаж на TTV - "Презентація МЦБС на Дворцовій"