Залевська Л.В.,

завідуюча відділом

інноваційно – методичної роботи

 

Участь у різних професійних і грантових конкурсах  дуже важлива для бібліотек . Адже, у першу чергу, це можливість одержання додаткових фінансових коштів, розширення  творчої активності, підвищення професійного рівня. Крім того, активізація програмно-проектної роботи дозволяє сконцентрувати увагу на найбільш насущних проблемах, виділяти й розвивати головні напрямки діяльності.

 

Написання проектів - це, крім іншого, і робота на імідж, позиціювання бібліотеки в місцевому співтоваристві.

 

 

Чотири бібліотеки Кіровоградської міської бібліотечної системи: центральна міська, бібліотеки-філії №№ 8, 12,16 пройшли відкритий конкурсний відбір і стали переможцями основного раунду конкурсу  програми "Бібліоміст" з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету. Проект передбачає роботу з людьми, що мають вади слуху, і має назву  "Чути тих, хто не чує".

У квітні сім  бібліотек Кіровоградської МЦБС взяли участь в шостому  раунді конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами, який оголосила програма "Бібліоміст".

Мета цього конкурсу полягає у виробленні та підтримці нових, унікальних, непересічних ідей у бібліотечному середовищі, які допоможуть перетворити бібліотеки на затишні й комфортні місця для навчання, використання комп’ютерів та Інтернету, тим самим надаючи можливість окремим особам і всім громадам досягати своїх цілей.

Конкурс заохочує бібліотекарів розробляти проекти у співпраці з членами громади, вживати заходів, спрямованих на залучення нових користувачів до бібліотек, і демонструвати, як бібліотеки слугують їхнім інтересам та задовольняють їхні потреби. Особливо заохочуються проекти, у яких бібліотека працюватиме з групою населення, яка наразі не відвідує бібліотеку.

Філія №2 працювала над розробкою проекту "Ти не  один" по підтримці сиріт – учнів професійно-технічних училищ.

Цікавим видався проект філії №5 під назвою "Молодий лідер", який передбачає створення групи волонтерів по роботі з одинокими  людьми похилого віку.

Філія №7, турбуючись про чистоту мікрорайону, працювала над проектом "Чистий дім – чиста вулиця".

"Діти за діалог культур" – таку назву має задум центральної дитячої бібліотеки, який передбачає подальший розвиток міжетнічного діалогу, знайомство з культурним спадком національних меншин, що проживають в районі книгозбірні.

З кіровоградськими поетами бібліотека-філія №15 давно і плідно працює, тому і проектна діяльність направлена на активізацію роботи з цією категорією та має назву "Поети-волонтери".

Бібліотека сімейного читання-філія №18 прагне залучити до читання в бібліотеці вагітних жінок і молодих матусь,  їхня розробка носить назву "Зародження життя – народження  мрії".

Філія №19 вирішила допомогти дітям, враженим церебральним паралічем, а також їхнім батькам у наданні інформації, і започаткувала проект "Зроби крок назустріч".

Ми прекрасно розуміємо, що не всі з наданих проектів знайдуть підтримку програми "Бібліоміст" і  отримають фінансову допомогу, проте вони принесуть своїм авторам так званий соціальний ефект.  Реалізуючи такі проекти, бібліотеки заробляють собі додаткові бали у населення, в органів влади, що, в остаточному підсумку приведе до одержання або фінансування, або будь-якої підтримки, заохочення самих бібліотекарів. І, звичайно ж, все це підвищує імідж бібліотек.