Бібліотечна планета

 

Бібліотека-філія №8 провела День інформації "Обери своє майбутнє".

Майбутні випускники ознайомилися з професіями, на які є попит на ринку праці, "на інформаційній сходинці" "Професії XXI століття". Вони послухали виступи представників різних професій на ярмарку "Познайомтеся з професією", взявши участь у тестуванні "Пізнай себе".

 

До Всесвітнього дня водних ресурсів працівники бібліотеки-філії №4 провели з вихованцями гуртка "Початкове технічне моделювання"міської станції юних техніків годину спілкування "Зона уваги – чиста вода".

За словами завідувача бібліотеки-філії №4 Світлани Кудрі, дорослі й діти з'ясовували, яку роль відіграє вода в житті людини, які вона має властивості, як людина впливає на стан води своєю діяльністю. Протягом заходу гуртківці розгадували загадки про воду, пояснювали українські приказки, пов'язані з водою, грали у гру "Що в чистій водоймі?", з'ясовували, чому вода стає забрудненою. Захід супроводжувався слайд-презентацією "Вода – джерело життя". Також було проведено огляд книжкової викладки "Вода навколо нас".

У бібліотеці-філії №5 проведено Тиждень дитячої та юнацької книги під гаслом "Книга – символ Всесвіту, знань, мудрості, Бога, істини".

Зокрема, були організовані літературно-музична композиція "Хороша книга – просто свято", у якій взяли участь переможці конкурсу "Найкращий відгук на прочитану книгу" серед учнів молодшого шкільного віку, слайд-вікторина "Веселий день із Сергієм Михалковим", до 100-річчя поета (переможець – Дмитро Бадін), вернісаж дитячої творчості "Я створюю свій світ…", літературна гра "Відгадай книжку", глдини цікавих повідомлень, огляди книжкових виставок, акція "Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу".

Бібліотекарі філії №9 провели годину спілкування "Рідна мова чиста як роса" з учнями 3-го класу НВО №15.

Як розповіла "ВГ" головний бібліотекар філії №9 Тетяна Прісакар, діти з великим задоволенням відгадували шаради, правильно закінчували прислів'я, пояснювали значення українських висловів. Конкурс "Казковий калейдоскоп допоміг дізнатися, хто багато читає і знає краще за інших казки.

 

У мистецькій студії  при бібліотеці №18 сімейного читання відбувся фестиваль творчості "Скарбниця талантів".

Гостями студії стали діти й педагоги ДЮК "Скіф" відділу сім'ї та молоді міськвиконкому, письменник Олексій Кононенко, фотокореспондент Володимир Чередніченко, майстрині ужиткового мистецтва Катерина Дічкова та Ірина Чудакова, художник Анатолій Сузюмов.

На фестивалі творчості кожен мав змогу презентувати свою роботу. Цікаво пройшов огляд виставки самобутніх робіт декораторки і художниці Тетяни Велігорської. Її декоровані ікони, 3D-картини, вироби з бісеру, соломи, паперу і дерева зацікавили всіх учасників фестивалю. Їх привітав з участю в ньому і вручив подарунки й солодощі учасникам депутат міської ради Олексій Прокоф'єв.

 

Під девізом "Буду я природі другом" пройшов у центральній бібліотеці для дітей МЦБС літературний екокалейдоскоп "Збережемо природу рідного краю".

Діти ознайомилися з книжковою виставкою "Екологічний резонанс". Один із її розділів, "Чорна спадщина Чорнобиля", закликав не допустити подібних до чорнобильської техногенних аварій. На виставці були широко представлені твори українських поетів та письменників, які не лише оспівують красу природи, а й не байдужі до екологічних проблем людства. Серед них – поезії В. Симоненка, П. Тичини та В. Стуса, Л. Костенко, поеми "Чорнобильська мадонна" І. Драча та "Сім" Б. Олійника.

Гарним приклад любові до природи для дітей став запрошений на захід юний поет Дмитро Литвинюк. Своїми віршами він закликав однолітків відчувати себе частинкою природи, любити, турбуватися про неї, захищати і оберігати її. І тоді світ навколо буде добрішим і щасливішим.

 

25 квітня в бібліотеці-філії №15 відбулися врочистості, присвячені 35-річчю заснування книгозбірні.

Під час заходу було представлено виставку творчих робіт обласної громадської організації "Єлисаветградський узвіз", відбулися виступи хорового аматорського колективу бібліотеки-філії  №10. учнів ЗОШ №22, музичної школи №4. Начальник відділу культури і туризму міської ради Анна Назарець та директор міської централізованої бібліотечної системи Світлана Тимків подарували бібліотеці комп'ютер та фотоапарат.

 

Підготував до друку Юрій Лісниченко.

Вечірня газета. – 2013. – 8 травня. – с.5.