Плануємо кар'єру

 

15 років…Прекрасна пора юності. У житті кожної молодої людини настає момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу по душі, за покликанням, тобто професію.

Як же з тисяч професій обрати ту, яка приносила б найбільшу користь людям, країні, дала б змогу відчути себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю професією? Як не розгубитись у цьому великому морі професій?

Зорієнтувати молодь на свідомий вибір майбутньої професії покликані центри зайнятості, заклади освіти та культури.

Так, 28 лютого і у бібліотеці-філії №16, що знаходиться в мікрорайоні Бєляєва обласного центру, відбулась профорієнтаційна година "Плануємо кар'єру', в якій взяли участь учні випускних класів гімназії №9.

Надзвичайно важливим моментом професійного вибору є те, що людина повинна виконувати роботу, до якої має хист і здібності. Допомогти молоді правильно визначитись у цьому питанні бібліотекарі запросили головного спеціаліста відділу профорієнтації міського центру зайнятості Тетяну Григорівну Ребець. Вона розповіла про нинішню ситуацію працевлаштування та надала інформацію про те, в яких фахівцях має потребу Кіровоградська область та місто. Проведені тренінги класифікації професій та їх розподіл на 5 типів "Людина – природа", "Людина – техніка", "Людина – людина", "Людина – художній образ", "Людина – знакові системи" допомогли учням розширити свої знання та укріпитись у правильності особистого вибору майбутньої професії.

Перед присутніми виступили майстри виробничого навчання ВПУ №9 Світлана Володимирівна Нагурна та Ксенія Володимирівна Солодєєва з рекламою найпрестижніших спеціальностей, які надає їх учбовий заклад. Завершився захід оглядом друкованого матеріалу, представленого на книжковій виставці "Дорога в професію починається з мрії", адже книга залишається надійним помічником і порадником у виборі професії.

Світлана Осадча, головний бібліотекар філії №16

Народне слово. – 2013. – 7 березня. – с.12.