Бібліотечна планета

 

Як намалювати аромат кави та смак шоколаду? Саме про це 15 лютого розмовляли відвідувачі Кіровоградської бібліотеки-філії №5 із художницею Оленою Шпаченко.

Читачі розпитували гостю про її шлях у професію (вона – учитель), хобі, мистецькі уподобання й творчі плани. Літературно-мистецька вікторина "Барви веселки" підготувала присутніх до майстер-класу, на якому всі охочі вчились малювати та освідчувались у любові один одному та рідному місту олівцем і пензлем.

На вечір у книгозбірні зібралося декілька родин. На зустрічі лунали музика і вірші про кохання, тривала розмова про улюблені літературні та музичні твори кожної сім'ї. Гості бібліотеки, учасники конкурсу малюнків "Аромат кави та смак шоколаду", високо оцінили роботу "Шоколад для жінок" мистецького дуету Сергія Бабенка та Миколи Лісовенка.

Найкращих читачів і найсильніших гравців-книголюбів серед учнів 5-7 класів зібрали бібліотекарі книгозбірні-філії №19 позмагатися за титул "Розумник 2013 року" в ерудит-змаганні "Читати – це здорово!" у межах усеукраїнської програми "Найкращий читач року".

Книгомани демонстрували свої знання та ерудицію в різноманітних конкурсах: "Літературний двобій зі Змієм Гориничем", "Спляча борода", "Від мишенятка до Левенятка" (казковий зоопарк). Найбільш вичерпні відповіді від учасників ерудит-змагання отримали бібліотекарі під час конкурсу "Особова справа Гаррі Поттера"(чаклунський архів). І це й не дивно, бо книги про цього персонажа стали улюбленими для читачів різного віку.

Серед найулюбленіших героїв, з яких вони хотіли б брати приклад, діти найчастіше називали Попелюшку (акуратність та працьовитість), Гобіта (цілеспрямованість), Діка Сенда (відповідальність), Карлсона (весела вдача), Тома Сойєра (винахідливість), Робінзона Круго (жага до життя). А ось на безлюдний острів, крім речей, вважають ерудити, потрібно взяти такі книги: "Робінзон Крузо", "Біблія", "Діти капітана Гранта", "80 днів навколо світу", "Пеппідовгапанчоха"…

Після інтелектуального змагання бібліотекарі привітали учня 6 класу гімназії новітніх технологій навчання Івана Сагуна зі здобуттям титулу "Розумник 2013 року", а також найактивніших гравців, які вибороли призові місця. Ними стали учні зі школи-гімназії №31 Алла Ільвакова (7-Б клас), Анастасія Ситнік (6-А клас), Мишко Прокопов (5-А клас) і Аліна Козловська (6-А клас).

Підготував до друку Юрій Лісниченко

Вечірня газета. – 2013. – 1 березня.- с.5.