Першою з печворком  кіровоградців познайомила Людмила Кривенко, влаштувавши виставку у відділі мистецтв бібліотеки імені Чижевського. Печворк як вид декоративно-ужиткового мистецтва представляє собою клаптикове шиття. Не дивно, що Людмила Іванівна, уродженка міста ткачів Іванова, захопилася клаптиковим шиттям. Зрозуміло, щоб таке шиття стало мистецтвом, треба не просто зшивати клаптики тканин, а робити це з художнім хистом.

Не беруся стверджувати, з легкої руки Людмили Іванівни чи під якимось іншим впливом, але мистецтвом печворку захопилася і учасниця громадського об'єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва "Єлисаветградський узвіз"(керівник Ірина Поляруш) Ірина Кудревич. В різний час Іра займалася різними видами творчості, постійно брала участь у виставках "Єлисаветградського узвозу", у тому числі і в популярній акції "Ніч музеїв". Зараз вона виготовляє речі переважно в стилі печворку: сумки, ковдри, косметички, панно. Запрошує бажаючих здивувати своє оточення чимось оригінальним, адже кожному клієнту гарантований індивідуальний підхід.

У бібліотеці імені Тобілевича (філіал №2 ЦБС) в нашому сто другому мікрорайоні вирішили запросити Ірину Кудревич провести майстер-клас для своїх читачів. Кілька слів про бібліотеку. Працюють тут люди, для яких креатив не в дивину. Різні цікаві заходи і для учнівської аудиторії (поряд кілька навчальних закладів), і просто для читачів тут проводяться регулярно, і з такою ж регулярністю я намагаюся висвітлювати ці теми. оскільки у рядових кіровоградців не так багато можливостей урізноманітнювати своє дозвілля.

Отже, завідуюча бібліотекою-філіалом Наталя Верозуб запросила Ірину Кудревич провести майстер-клас з техніки печворку. Запрошення було прийнято, і 19 грудня майстер-клас відбувся. Ірина розповіла, з чого починалося її захоплення. І, до речі, запевнила, що зовсім не під впливом Людмили Кривенко почала вона займатися печворком. "Я давно цим захоплююся. І в мене інший напрямок. Я намагаюся робити речі, корисні в побуті: килимки, прихватки, новорічний чобіток, футляри для окулярів тощо". Присутнім Іра показала техніку крою клаптиків, розповіла про якість тканин, матеріали та інструменти, необхідні для художнього рукоділля. "Я й сама захопилася, - зізналася Наталя Верозуб, - обов'язково спробую щось виготовити в стилі печворку. А що! Не святі горшки ліплять!"

Ірина Кудревич також висловила задоволення від зустрічі в бібліотеці: "Ой, ми так гарно поспілкувалися, - радо сказала вона в телефонній розмові.- Я зустріла таку зацікавленість печворком. Це прекрасно. Адже без захоплення жити просто нудно!" На моє жартівливе питання, чи не боїться вона конкурентів, Іра розсміялася, мовляв, конкурентів не боїться, а якщо з'являться послідовники, буде тільки рада.

І насамкінець. З 2 по 16 грудня в Києві проходила виставка клаптикових лялькових ковдрочок, де Ірина Кудревич презентувала дві свої роботи. "Виставка дуже красива, - запевняла вона. – І, до речі, ви самі зможете в цьому переконатись, оскільки вона побуває і в Кіровограді".

Почекаємо…

 

Валентина Левочко

Кіровоградська правда. – 2013. – 4 січня. – с.9.