Щорічно на дитячих канікулах бібліотеки України віддають шану найдорожчому, що змогло створити людство – книзі. В цьому році Тиждень дитячого читання проходить у рамках національного проекту "Україна читає дітям". Письменники, поети, політичні та громадські діячі, запрошені бібліотекою, читають дітям казки, вірші, оповідання, розповідають про роль книг в їхньому життя.

Бібліотекою-філією №15, що на селищі Гірничому, був розроблений комплекс заходів, присвячений книзі, її пропаганді. Проведено місячник "Кращий читаючий клас" серед учнів школи №22. Організовано зустріч з кіровоградською поетесою Катериною Рибченко, на якій учнів 3А класу було ознайомлено з поетичними творами, з книгами, що готуються до друку, а Катерина Миколаївна розповіла, що ж надихає її до написання нових творів для дітей і про дітей.

Бібліотекарем Галиною Артеменко підготовлено слайд-презентацію "Письменники земляки – дітям". Діти ознайомилися з творчістю Антоніни Царук, Анатолія Черниша, Антоніни Корінь, Катерини Рибченко. Книги цих авторів виховують у школярів почуття патріотизму, національної свідомості, гордість за те, що ми є українцями. Проведено презентацію дитячої книги відомої поетеси, громадського діяча Кіровоградщини, члена Національної спілки письменників України Антоніни Корінь "Як стати другом". На зустріч була запрошена і художник-оформлювач книги Юлія Гумирова, яка розповіла дітям 2Б класу про створення малюнків до книги, а також запропонувала взяти участь у конкурсі на кращий малюнок до вірша. Антоніна Михайлівна відповідала на численні запитання маленьких читачів, із задоволенням вручила книги та грамоти тим учням, які перемогли в конкурсі на створення кращої казки. Отже, підсумки конкурсу "Кращий читаючий клас" підведено, і ми вітаємо учнів 7А класу з перемогою! Їх чекає нагорода – поїздка до літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого на Хуторі Надія.

Висловлюємо подяку вчителям школи Музиченко Тетяні Василівні, Драч Поліні Миколаївні, бібліотекарю Скляренко Зінаїді Петрівні в допомозі проведення Тижня дитячого читання. Спільна співпраця письменників-земляків, школи і бібліотеки сприятиме вихованню справжніх громадян рідної землі.

 

Катерина Натальченко, завідуюча бібліотекою-філією №15

Alma Mater. – 2011. - №5, квітень. – с.16.